Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod zzbazza » 25 úno. 2011, 22:59

Tak dnes jsem si koupil Guantanamera. byly tak vysusene ze se mi rozpadaly v ruce :( čekal jsem něco lpšího.. zkusím je nechat poradně provlhčit, ale obávám se že už to nebude to co by to mělo být.. :(
Uživatelský avatar
zzbazza
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 37
Registrován: 21 úno. 2011, 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod mrcos » 25 úno. 2011, 23:21

Jestli se to rozpadá, tak už jsou asi mrtvý. Teda ono při troše zhůveřilosti se daj sucháče kouřit i uplně suchý, ale... :palm: :roll: Zkus to trochu rozvlhčit, ale pokud se rozpadaj, tak bych je asi spíš rozebral uplně a vrznul do směsky. Obzvlášť pokud máš rád přírodní směsi, tak to nebude špatné. Já sesypávám veškerý zbytky tabáku do jedný piksly a jednou za čas je z toho základ, kterej se dá doladit do slušný směsi.
Víc ve vlákně o míchání vlastních směsí. Ikdyž pokud začínáš s dýmkou, tak vlastní pokusy s mícháním asi nejsou uplně to, čím by sis měl zaměstnávat hlavu :think:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod pepson » 26 úno. 2011, 12:04

zzbazza píše:Tak dnes jsem si koupil Guantanamera. byly tak vysusene ze se mi rozpadaly v ruce :( čekal jsem něco lpšího.. zkusím je nechat poradně provlhčit, ale obávám se že už to nebude to co by to mělo být.. :(

Občas si kupujem Guantanamera Puritos a sú v pohode,chutia mi.Možno o chlp lepšie sú tie Tomove Handelsgold v striebornej fólii. (stav je OK,pretože to beriem z veľkoskladu)
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod zzbazza » 26 úno. 2011, 12:45

Suchý jsem zkoušel včera a za moc to nestoji.. No pres noc trochu zvlhly, teď by chtěly uležet, ale večer si je asi beru na ples :puffy: tak se uvidi, jestli radši nebudu abstinovat :smoke5:
Něco namíchat určitě někdy zkusím, ale zatím mám dohromady dva tabáky :smoke2: takze moc nevim co by se k tomu dalo dat :smoke3:
Uživatelský avatar
zzbazza
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 37
Registrován: 21 úno. 2011, 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod PrachatejMizera » 05 srp. 2011, 11:17

Můj soukromý postoj zní: Jednoznačně nekouřit cigarety ani vodní dýmku! Věřím, že tabák byl stvořen pro potěchu smyslů (vůně, chuť) a nikoliv pro ničení plic.
Když tedy ne fajfku, tak jedině dobrý doutník. Zkus H. Upman nebo Romeo Y Julieta 2.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod dalik » 05 srp. 2011, 12:10

Rozhodně doutník, když ne fajfku. Mám stálou zásobu (doma, v práci, v obou autech) doutníků na "co kdyby". Teď mám Guantanamery, celkem mi chutnají a nejsou tak drahé, stojí 50,- / ks.
Uživatelský avatar
dalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 51
Registrován: 24 črc. 2011, 19:41
Bydliště: Hranice

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Ubous » 05 srp. 2011, 14:03

Občas si dám ty Stanislawovi doutníčky Aromas plněné dýmkovým tabákem, okolí to pěkně voní, jinak z klasických doutníků upřednostňuju ty longfiller
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod taranis » 11 zář. 2011, 22:33

zdravim, chtěl bych se zeptat zda je vhodné začít kouřit cigarillos když jsem nekuřák, jestli to se mnou nějak hodně nezamává.. nekouřím cigarety protože mi smrdí a přijdou mi nechutné, ale cigarillos nebo doutníky mě velmi lákají, jen se bojím že jednou potáhnu a pobliji se :D měl jsem v životě jen pár cigaret a vyšňupal trochu tabáku
taranis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 36
Registrován: 21 zář. 2010, 23:36
Bydliště: Praha

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod mrcos » 11 zář. 2011, 22:59

Na to je jediná odpověd - zkus to a uvidíš :)
Předem bych doporučoval aspoň trochu kvalitnější doutníčky, min. na úrovni Dannemann Moods (dělají se i filtrový, filtr má asi 0,5 cm, vcelku nijak moc chuti nepřekáží, jenom odebírá volnej popílek a neleze volnej tabák do úst). Dobrý jsou taky J. Cortés, kolegové si chválí Handelsgold. Rozhodně nedoporučuju "hospodský" Café Créme, nebo nedej Přírodo levnější. To bývá docela hnus.
Já si dost oblíbil J. Cortés (modrá pikslička) a teď mě mile překvapily Dannemann Speciale Brasil. Ale já nejsem v tomhle moc vybíravej, to je taková spotřební střední(?) sorta.
Vyšší liga jsou třeba Partagas, ty jsou vynikající, ovšem taky krapet silnější.
Ale pokud to nebudeš šlukovat (ano, i Partagasy jsem viděl a dokonce i zkoušel šlukovat, jde to :roll: ), tak bys neměl mít problém.

Edit: nebudu se hádat s prezidentem, jenom mi Café Créme nikdy moc nesedly. Jinak má pravdu, předseda :ok: Totiž, president.
Naposledy upravil mrcos dne 11 zář. 2011, 23:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Fénix » 11 zář. 2011, 23:01

Pokud si skutečně chceš začít s kouřením (zdravé to vskutku není), pak cigarillos jsou obecně asi nejschůdnější cesta. Výběr je široký, třeba něco lehce aromatického od Al capone, Café créme nebo Dannemann. Stačí si pamatovat jediné - že se to nešlukuje. Pak motolice nehrozí.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod taranis » 11 zář. 2011, 23:16

No já už jsem tady trochu pročítal tak asi zkusím ty handelsgold, jen jsem si prostě nechtěl koupit krabičku za 100kč abych jí pak vyhodil, ikdyž je to jen blbá stovka :)
jestli chci začít to si rozmyslím ještě, mě jen vždycky strašně vonělo jako malému klukovi když děd bafal dýmku. Nejde mi o nikotin nebo tak, jen se mi to líbí a považuji to za takový malý rituál takže bych chtěl začít aspoň s těmi cigarillos. Tak zítra koupím a uvidím :smoke6:
taranis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 36
Registrován: 21 zář. 2010, 23:36
Bydliště: Praha

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod ucho » 12 zář. 2011, 09:53

Velikost cigarillos je z pohledu doutníkového panice vcelku logický krok. Když mi to nebude chutnat, tak to budu mít aspoň rychle za sebou, nebo to zahodím a nebude mi líto těch pár korun... Pravda ale je, že větší rozměr doutníku nabízí také lepší chuťový zážitek. Neopatrně kouřený a suchý cigarillo, dává poměrně ostrou chuť a jedním mocným tahem se může slušně spařit, což je fuj. Z cigarill kouřím trojici Montecristo, RyJ a Partagas. Pro začátek bych doporučil Partagas, ale ve velikosti Chico. Prodávají se v krabičce po 5-ti kusechza cca 140,-Kč. Je to vcelku kvalitní kuřivo a v této velikosti už nabízejí jemnější kouř, než menší cigarillo. Rozhodně je kupuj v trafikách , kde je mají v humidoru a pokud je nemáš kde skladovat, tak hned kouřit :ok: O tom, že sucháče protažený humidorem dávají o poznání kvalitnější kouř, tu kolegové psali několikrát a mají sakra pravdu :yum:
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Mirik » 12 zář. 2011, 10:09

Neviem no ja som z cigarovych rozmerov mal rad na kratsie fajcenie Robusta a na dlhsie churchilly,double corony a pod. cigarilla su pre mna len sranda to uz sa blizi k cigaretam ,berem to ako cast svojho zivota teda tomu obetujem cas aby som si uzil . Zase ak je obava ,ze by to nechutilo je skoda hasit a vyhadzovat dobre Robusto alebo Churchilla ,ale ako napisal ucho netreba setrit pretoze Montecristo ,Partagas su dobre znacky a kupovat lacne smetie je hlupost lebo potom vlastne nevies ci ti to nechuti alebo vyrobok je nekvalitny.
Uživatelský avatar
Mirik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 290
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2011, 10:44
Bydliště: Newport,UK

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod taranis » 12 zář. 2011, 14:59

Tak jsem byl ve valmont tabáku pro partagas chico, prodavačky na mě bohužel koukali jako na mimozemšťana a asi 4x se me ptali cože to chci. Nakonec je neměli tak jsem vzal handelsgold no. 1 tak jsem zvědav. Večer napíši svůj dojem ze svého prvního doutníku :)
taranis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 36
Registrován: 21 zář. 2010, 23:36
Bydliště: Praha

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod basa333 » 12 zář. 2011, 15:04

doutník je to v pohodě, ale možná sis měl napoprvé vzít jen cigarilla. No. 1 je docela pěkný pakl a osobně ho kouřím kolem 45 minut - myslím, že by mohl vydržet i hodinu. už jsem je i krájel na polovinu a dával nadvakrát, to úplně stačí. ale to musíš zvážit sám...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků