Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod sir » 26 lis. 2010, 16:22

Cifro píše:
Skúšal som všetky viržínky Villiger, ktoré sú na slovenskom trhu a u mňa sú jednoznačným víťazom tie rovné v červenej krabičke (5 ks). Na chuť sú dobré všetky (+-) ale na tých "copánkoch" ma celkom ss...rdí to zakrútenie a to že nemajú slamku. Znižuje to kvalitu horenia a celkový dojem. Tie rovné so slamkou sú taká klasika. Škoda že sú jediné na našom trhu :smoke4:


Akoto, ze ja som na tych copankoch zakrutenych mal slamku :lol:
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Namornik » 26 lis. 2010, 18:40

Já si dávám Viliger premium tubo a jsem spokojenej, ale nejsem žádnej doutníkář. Beru si ho hlabně do hospody spolu s kukuřičkou.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Cifro » 27 lis. 2010, 00:23

sir píše:Akoto, ze ja som na tych copankoch zakrutenych mal slamku :lol:


Asi si nerozumieme. Namám na mysli tú krátku trubičku z umelej hmoty, ale tenkú slamku, ktorá prechádza tou trubičkou a celou viržinkou. Pred zapálením sa vyberie a zahodí.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod sir » 27 lis. 2010, 13:13

Cifro píše:
Asi si nerozumieme. Namám na mysli tú krátku trubičku z umelej hmoty, ale tenkú slamku, ktorá prechádza tou trubičkou a celou viržinkou. Pred zapálením sa vyberie a zahodí.


Aha :shock: . A to k comu je dobre? Je logicke ze tie zamotance to nemau
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod vikes » 27 lis. 2010, 14:07

.
Naposledy upravil vikes dne 16 dub. 2012, 20:33, celkově upraveno 1
vikes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 38
Registrován: 14 bře. 2010, 14:13

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Cifro » 27 lis. 2010, 14:43

sir píše:A to k comu je dobre? Je logicke ze tie zamotance to nemau


Tá slamka je podstatou viržinky. Okolo nej sa pri výrobe namotáva tabak. Pred fajčením sa slamka vyberie, čím vznikne pozdĺž celej viržinky taký tenučký kanálik. Toho dôsledkom je rovnomernejšie horenie a hutnejší dym, pretože podtlak, ktorý vzniká potiahnutím ide prevažne tým kanálkom k zapálenému koncu a minimálne je nasávaný vzduch zo strán. Výsledkom je plná huba hutného, hustého dymu pri minimálnom potiahnutí. Mne to vyhovuje.

:arrow: sir

Ja som nepísal, že horia pomalšie, resp. rýchlosť horenia som nemal na mysli. Napísal som, že chýbajúca slamka znižuje kvalitu horenia. V tom zmysle, že dym je menej hutný (čo je pre mňa celkom podstatné) a viržinka odhorieva dosť nerovnomerne. Na tých pokrútených mi okrem slamky (teda kvality horenia) vadí aj to pokrútenie. Keď viržinku držím v zuboch tak sa mi všelijako prekacuje, pretože sa odhorievaním mení jej ťažisko a tá krivosť sa mi proste nepáči, nevidím v tom žiadny zmysel (to je ten celkový dojem, ako som písal). Proti chuti nemám vôbec nič, aj som to písal (na chuť sú dobré všetky), aj keď tie navoňané nemusím. Čo sa týka rýchlosti horenia, tie červené so slamkou mi vydržia vyše hodiny pri pohodovom fajčení a nezdá sa mi, že by horeli rýchlejšie ako tie ostatné. Skôr naopak. Villiger viržinky v červenej krabičke sú pre mňa víťazom aj preto, lebo sa najviac približujú viržinkám, na ktoré si pamätám z mladosti a odkedy sa na Slovensku prestali viržinky robiť sú prakticky jediné na našom trhu.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod koja » 18 pro. 2010, 00:00

V trafice v Thamovce (hned vedle vychodu z metra Krizikova) maji mimo levnych jirsovek, nejakych petersonek a Bari dymek i doutnicky Villinger. Maji doutniky, virzinka v cervene krabicce, copanky, copanky s aromatizaci a dokonce pry mivaji i vlhke copanky. Natrefil jsem tam na skveleho prodavace, mel cas a naladu povidat, byla to paradni prestavka v lovu na darky. Doporucuju.
koja
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 38
Registrován: 29 črc. 2010, 23:46
Bydliště: porůznu

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod vikes » 18 pro. 2010, 13:19

.
Naposledy upravil vikes dne 16 dub. 2012, 20:31, celkově upraveno 1
vikes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 38
Registrován: 14 bře. 2010, 14:13

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod mrcos » 13 úno. 2011, 16:24

Včera jsem okoštoval cigarilla Cortez (modrá plechovka) a musím říct, že nejsou vůbec špatný. Podle čuchu bych je šacoval, že budou poněkud ostřejší, ale naopak, jsou krásně jemňounký, fakt dobrý. Bohužel na kolik přijdou nevim, ještě jsem nezjišťoval (zdroj byla tentokráte moje drahá).
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Baca » 13 úno. 2011, 20:14

U mna to jednoznacne vyhravaju Kubanske cigarilos Romeo y Julieta, + vsetky cigary zo strednej ameriky nad 2e :-) Uz su viac menej fajcitelne bez rizika chuti a zapachu spalenej periny :-) AJ teraz si jednu Shakespearovsku davam :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod marcusio » 14 úno. 2011, 15:40

Kdysi dávno jsem si kupoval tyhle panatelky a chutnaly mi. Dnes teda nevím jestli chutnají dobře:
http://www.cigars.com.au/Products/CigarCollection/Henri-Wintermans-Slim-Panatella-5s.aspx
(to varování o tom, že doutníky nejsou bezpečná alternativa cigaret s fotografií, je ale teda síla :palm: )
Měl jsem i rád ty slovenské viržinky. Dneska bych třeba rád ochutnal Villiger viržina...pro mě je viržinko se slánkou taková "napůl fajfka" :)
Uživatelský avatar
marcusio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 340
Věk: 48
Registrován: 31 srp. 2008, 14:22
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod viridis » 14 úno. 2011, 15:47

marcusio píše:Měl jsem i rád ty slovenské viržinky. Dneska bych třeba rád ochutnal Villiger viržina...pro mě je viržinko se slánkou taková "napůl fajfka" :)


Jednu podobnú viržinku som raz skúsil ešte pred pár rokmi. (nepamätám žiaľ značku)
Bol som dosť prekvapený, lebo to bolo niečo podstatne iné ako ľahké voňavé aromatické "cigarky" s drevenou špičkou.
Tuším som ju vyfajčil len do polky a potom som to musel zahasiť a sadnúť si. :smoke5:
Uživatelský avatar
viridis
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 194
Registrován: 03 pro. 2010, 13:18
Bydliště: Ocova, Zvolen, Slovakia

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod marcusio » 14 úno. 2011, 15:57

No to se nedivím :wink: na viržinky se asi nedá použít ledajaký aušus tabák :)
Uživatelský avatar
marcusio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 340
Věk: 48
Registrován: 31 srp. 2008, 14:22
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Apevia » 15 úno. 2011, 23:49

Já mohu doporučit místo dýmky doutníky Hangesold Gold laber No.1, nosím je, když není čas na dýmku, nebo by se mohla někde ztratit a musím říci, že mu z těch levných chutnají nejlépe (chutnají mi i více, než třeba známý Guantanemera nebo Longchamp)... No a za tu cenu, proč to nevyzkoušet, že ;) Dávám za ně 22Kč...
Uživatelský avatar
Apevia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 96
Registrován: 21 lis. 2010, 21:32
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod zverdodo » 16 úno. 2011, 16:03

Ja ked mam chut na cigaru tak si supnem toto http://www.cigarshop.cz/p12537-villiger ... ass18=true su naozaj vynikajuce a maju fantasticku prirodnu chut len ich treba tahat pomaly , tak ako fajocku :wink:
Uživatelský avatar
zverdodo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 153
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2007, 00:51
Bydliště: Banska Bystrica

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků