Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod pavel.krusek » 27 říj. 2010, 22:25

Mam dotaz na zkusenejsi kolegy - nikotinisty :)

Pokud jsem v predpokladane situaci, kdy nemohu kourit dymku (nakuracka kancelar apod.), resim situaci kourenim balenych cigaret. Preferuji Javaanse Jongens 3/4, balim do dlouheho jemneho ("jointoveho") papirku, kde 1/3 delky zabira papirovy filtr.
Nicmene, radeji bych uvital nejaky kratsi, suchy doutnik (cigarillo?). Proste ne dele nez 30 minut trvajici nahrada dymky (kvalitni tabak, bez slukovani, napr. po obede nebo ke kave).
Muze mi nekdo poradit takovy produkt, ktery by byl k zakoupeni v specializovanych ceskych trafikach? Prednost pred hledanim na internetu davam osobnim referencim zkusenych kolegu :)
Z dymkovych tabaku mam rad "tradicni" britske smesi, at jiz s latakii nebo bez. Napr. Perfect Plug, University Flake, Hal o´the Wynd, Marlin Flake, SG Perfection, SG Balkan...
Ktere kratke, suche doutniky jsou nejvice podobne ci nejvice vyhovujici/shodujici se s vyse nastinenymi tabaky? Pozn.: napr. lehka vanilkova prichut by nevadila, obcas pro pestrost nacpu dymku i vkusnym aromatikem z produkce McBaren.

Diky za radu.
pavel.krusek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 55
Registrován: 02 říj. 2010, 19:07
Bydliště: Praha Holesovice

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Sobpeta » 27 říj. 2010, 22:59

Handelsgold cigarilla jsou výborná. Kouření cca na 15min, příjemná přírodní chuť, perfekt cena, moc doporučuji. Dělají se tuším i ochucené vanilkou, ty jsem teda neměl odvahu zkusit. Tahle cigarilla bývají celkem běžně k dostání na benzínkách, mívají je tabáky Vallmont, stojí cca do 70Kč/10ks v plechové krabičce, bez filtru. Chuťově jsou podstatně výše než Caffé Creme, Moods apod., navíc jsou za zhruba 2/3 cenu.

Můžeš sehnat i celkem kvalitní sucháče větších rozměrů od téhle značky, kouření zhruba na půl hodinky, rozměry tedy neznám. Kouřívá je basa333, vím, že si je chválí jako dostupné a celkem chutné kuřivo. Nedávno jsem dostal jeden na ochutnání, velmi dobré, daleko lepší než by se za tu cenu mohlo zdát(cca 20,- za kus) :ok:

Tuším to byly tyto
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Namornik » 27 říj. 2010, 23:36

zustan u žavanesky a zbytek času venuj přemysleni. nebo virřinka ty mě vždy vydržely tak 30min :smoke5:
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Sobpeta » 28 říj. 2010, 07:14

Namornik píše:zustan u žavanesky a zbytek času venuj přemysleni. nebo virřinka ty mě vždy vydržely tak 30min :smoke5:


On chce ale vyřadit cigarety.... :roll:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod basa333 » 28 říj. 2010, 07:31

Sobpeta píše:Handelsgold cigarilla jsou výborná. Kouření cca na 15min, příjemná přírodní chuť, perfekt cena, moc doporučuji. Dělají se tuším i ochucené vanilkou, ty jsem teda neměl odvahu zkusit. Tahle cigarilla bývají celkem běžně k dostání na benzínkách, mívají je tabáky Vallmont, stojí cca do 70Kč/10ks v plechové krabičce, bez filtru. Chuťově jsou podstatně výše než Caffé Creme, Moods apod., navíc jsou za zhruba 2/3 cenu.

Můžeš sehnat i celkem kvalitní sucháče větších rozměrů od téhle značky, kouření zhruba na půl hodinky, rozměry tedy neznám. Kouřívá je basa333, vím, že si je chválí jako dostupné a celkem chutné kuřivo. Nedávno jsem dostal jeden na ochutnání, velmi dobré, daleko lepší než by se za tu cenu mohlo zdát(cca 20,- za kus) :ok:

Tuším to byly tyto


moje řeč :wink: . posledně jsem si dal nějaké torpédo od stanislava za nemalý peníz v předtuše mimořádného zážitku. dopadlo to tak, že milý doutník vůbec netáhl (samozřejmě to mohla být náhoda, ale u "handlíků" se mi to ještě nestalo). Handelsgold No. 1 jsou kratší a silnější, No. 3 delší a tenčí. oba druhy jsou tak na 45 min - 1 hod. a na svou cenu chutnají skvěle od začátku do konce. mají opravdu pěknou přírodní chuť. ta vanilková cigarila jsem zkoušel, nejsou špatná, ale příroda je příroda. v každém případě jsou parfémované jen jemně a nechemicky, takže pokud máš rád vanilku, klidně je zkus. dělají se tuším i v třešni.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod vikes » 28 říj. 2010, 18:51

.
Naposledy upravil vikes dne 16 dub. 2012, 20:40, celkově upraveno 1
vikes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 38
Registrován: 14 bře. 2010, 14:13

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod basa333 » 29 říj. 2010, 06:32

tak napiš, jaké jsou dojmy. osobně si myslím, že tyhle doutníky mají nepřekonatelný poměr cena/výkon a hlavně, jak píše petr, jsou k mání skoro na každé benzínce.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod beda » 29 říj. 2010, 09:31

:arrow: pavel.krusek Anebo jestli ti nevadí, že po obědě budeš vypadat krapet jako námořník, tak zkus hliněnku :mryellow:
http://tradingpost.wz.cz/dymky.htm Je to tam ale krutě vybraný, zrovna ty nejlepší formy.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Hades » 29 říj. 2010, 16:04

jednoduché jak facka... domluvit se s dalšími lidmi a AVE objedná zásilku (Tuším cca 50 kousků od jednoho se už vyplatí...).
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod pavel.krusek » 29 říj. 2010, 18:33

Panove diky.

Handelsgold zkusim co nejdrive, tusim hned zitra dopoledne pri navsteve trafiky zakoupim jedno baleni.

Hlinenky - netusil jsem, ze se neco podobneho jeste vyrabi! Myslel jsem, ze dnes uz jen briar a meerschaum. Takze na moznosti hlinenek mrknu take.
pavel.krusek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 55
Registrován: 02 říj. 2010, 19:07
Bydliště: Praha Holesovice

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod vikes » 29 říj. 2010, 20:52

.
Naposledy upravil vikes dne 16 dub. 2012, 20:39, celkově upraveno 1
vikes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 38
Registrován: 14 bře. 2010, 14:13

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Scalex » 29 říj. 2010, 21:52

K tématu bych jen dodal, že kvalita prakticky všech sucháčů silně vzroste, když se nějakou dobu nechají v humidoru. Naházel jsem do něj různé levné sucháče, co mi občas někdo dá, všelijaké Vasco da Gamy, ale třeba právě i Hangelsgoldy a ten rozdíl mezi suchým sucháčem a lehce navlhlým je dost velký.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod pavel.krusek » 31 říj. 2010, 10:10

Tak jsem vcera vecer vyzkousel vanilkove cigarillo Handelsgold a musim rict, ze jsem spokojeny.
Skutecne velmi prirodni chut, vanilka v chuti pritomna velmi decentne a nevtirave.
Nikdy by mne nenapadlo, ze doutnicek za par korun muze byt dobry :)

Prilezitostne se pokusim zaexperimentovat s dalsimi druhy, ktere jsou na nasem trhu a dam vedet.
pavel.krusek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 55
Registrován: 02 říj. 2010, 19:07
Bydliště: Praha Holesovice

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod pepson » 31 říj. 2010, 18:28

:arrow: basa333-tie Handelsgold,to myslíš "Gold Label Classic" v tej striebornej fólii ? Kúpil som si na "koštovku" No.1 a No.3. Mne zo sucháčov chutili Guantanamera Puritos-ale cigary hulim príležitostne,takže tomu prd rozumiem.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod vikes » 31 říj. 2010, 19:56

.
Naposledy upravil vikes dne 16 dub. 2012, 20:39, celkově upraveno 1
vikes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 38
Registrován: 14 bře. 2010, 14:13

Další

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


cron