Cigaretový tabák

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Ktery z nich?

Javaanse Jongens
105
55%
Drum
27
14%
Bali-shag
0
Žádná hlasování
Samson
14
7%
Jiný
45
24%
 
Celkem hlasů : 191

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod muf » 04 úno. 2015, 07:53

Dík Jack takže to zase skončím u javanse v tom se aspoň nespletu. Dutinky nemusím na balení v ruce je totiž něco zvláštního takový malý rituál. Jenom ti co mně neznají tak tak se dívají podezřívavě :think:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod RottenFox » 24 úno. 2015, 13:39

kremnicky píše:Ak by mal ísť do cigariet odpad, znamenalo by to, že väčšina tabaku ide do iných produktov. Som ale presvedčený o opaku - väčšina tabaku skončí v cigaretách. Fajkového tabaku ani tabaku na šúľanie sa nevyprodukuje toľko, aby odpad z ich výroby pokryl spotrebu cigariet.

Tady jde o to, že vypěstovat méně kvalitní tabák a zpracovat jej je velmi snadné. Vypěstovat jde dobře i v našich končinách. Kdežto vypěstovat a následně zpracovat velmi kvalitní tabák už taková sranda není a nejde to všude. :-)
Navíc do cigaret můžeš namlejt kdejakej stonek a ještě to napančovat kdejakym senem a každej prt pozná.
Kdežto kdyby jsi otevřel plechovku dýmkového tabáku a bylo v tom 50% klacků, tak si toho sakra všimneš. Stejně tak ti v dýmkovém tabáku bude patrný chuťový rozdíl když do toho nacpou nekvalitní listí.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Wimshurst » 28 srp. 2015, 18:47

Mam otazku. Zmiezel jiz davno cigaretovy tabak Javaanse Jongens z plnou chuti, tedy ne 3/4, ani half, ale takovy cerny s pnou chuti a vysokym obsahem nikotinu.
Je ho jeste nekde dostat, nebo to jiz snozovani obsahu nikotinu, takoveto a podobne tabaky z prodeje vyradilo?
Dik
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Fire Frog » 28 srp. 2015, 20:02

Pokud si dobře pamatuji, tak jsem četl nebo od známého slyšel, že je k dostání v Holadsku (u nás ani omylem). Nechci tě ale zbytečně mystifikovat :D, protože jsem Javaanse nikdy nekouřil a ani se o něj nezajímal.
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Wimshurst » 28 srp. 2015, 21:17

Dik za info, ja to potrebuji na komparaci chuti.
Ale kdysi to bylo bezne k dostani, dnes ani naznak.
Ale to bylo v dobe, kdy v SR bylo mozno dostat bezne bezfiltrove gitanesky, nebo gauloisky a take bezfiltrove velbloudy.
Dnes jiz takove veci tu nejsou k dostani.
Jeste mam par komparacnich krabicek velbloudu neredukovanych 3mg nikotinu na cigaretu. Takove stacili 3-4 cigarety na den. Ale kam by se podela spotreba, kdyby si kuraci kupovali 1 krabicku na tyden?
Dnes jiz cigarety koupenske v "plne sile" sou slabsi, nez byvali kdysi light.
Zdar!
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Jack.Grave » 31 srp. 2015, 14:29

:arrow: Wimshurst Javaanse Jongens Zware Shag De Luxe (černé balení) je k dostání v Reichu za cca 6.40 EUR. Zware Shagy zmizely z CZ/SK trhu díky malé poptávce a dosti pochybné obchodní politice Imperial Tobacco, když se rozhodli rozrajonovat si evropské trhy. Gauloises Brunnes (Caporal) a Gitanes jsou dnes k sehnání pouze ve Francii a Španělsku. J
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod ellery47 » 03 led. 2016, 15:16

Jen tak pro zajimavost..
tohle je obal od tabaku Drum, kterej jsem ja osobne kupoval nekdy v cca 1985/86 v Tuzexu (Praha - potraviny - Kovo - Holesovice) za onech nejakejch 5TK (Tuzexovy koruny = bony). Teda uz si osobne nepamatuju kolik presne stal, ale tech 5-6TK (jak tu nekdo pred lety psal) tak nejak odpovida.. Ja v tom v ty dobe nosil obcanku, coz bylo tehdy v mode, takze jsem si ho dodnes nechal na pamatku:-) V ty dobe se prodaval bon za cca 5-6Kcs (treba pred Vanoci i o 0,50Kcs i o 1Kcs vic), takze tehle 50g Drumu v ty dobe vyslo na cca 30Kcs. Coz ale v ty dobe bylo celkem dost penez - napr. karton Startek (200 cigaret) v ty dobe stal 40Kcs..

http://i.imgur.com/3XgYXcF.jpg
http://i.imgur.com/PRKz58Q.jpg

Co si pamatuju, tak v ty dobe (kolem 1985) byl v Tuzexu k sehnani pouze tenhle Drum a Midland.. (krome hafa klasickejch krabicek amerik a tvrdejch Spart.. ty se ale povetsinou dali (krome Spart) koupit i v klasickejch trafikach = Camel, Marlboro, Peer, P. Stuyvesant staly v PNS 25Kcs, takovy ty luxusnejsi ve ctvercovejch krabickach a se zlatymi prouzky na filtru jako Dunhill, Rothmans nebo JPS staly 30Kcs. Jiny cigaretovy tabaky jsem v Tuzexu osobne nikdy nevidel - fajfkovy pouze Amphora - mozna se tam vyjimecne objevil i v ony dobe legendarni Samson, ale ja ho tam taky nikdy osobne nevidel.

No proc to pisu.. vcera jsem si po nejakejch 30 letech opet Drum koupil.. a musim rict, ze uz mi nechutna tak jako tenkrat.
Mozna je to proto, ze ten z Tuzexu byl "excellent"? U nas v CR se ted prodavaj pouze dva zakladni druhy (lehkej a klasickej) kdezto treba v Holandsku a SRN se prodava i ve verzi "special" (je tam jen o par supu drazsi).
Jako i ten obycejnej je urcite mnohokrat lepsi nez dnesni levny tabaky typu Red and White, Bacco, Rothmans apod, o tom zadna.. Mozna je to i tim, ze jsem za ty leta prehulenej nebo ze jsem zmlsanej (nekolik dni predtim jsem kouril 3/4 JJ, kdo vi..). Mozna i proto, ze vy ty dobe (80 leta) byla vetsina csl. cigaret opravdu shity (si pamatuju jak jsme doma susili Petry na topeni, protoze byly tak vlhky, ze se nedaly kourit - vubec netahly a zhasinaly)..

No ale nejvic me opravdu nasralo, kdyz jsem vcera po nekalikohodinovym googlovani zjistil, ze onen Drum nebo Samson se da napr. v Nemecku nebo Holandsku (a prakticky ve vetsine zapadnich zemi EU) bezne v trafikach koupit nekdy i mnohem levnejc nez v CR. Pricemz cigarety jsou na zapade porad o hodne drazsi nez v CR. Pricemz dan z tabaku na baleni a marze prodejcu jsou tam mnohem vyssi nez v CR.. Mne se zda, ze si z nas cesky dovozci delaj prdel!

V Nemecku nebo Holandsku je obycejnej levnej tabak (bezne prodavanej i u nas) typu beznej Chesterfield, Marlboro, Camel, Pall Mall, Rothmans mnohem drazsi, na zapade (Nemecko, Holandsko) - je prodavanej az o tretinu draz nez v CR, pricemz tyhle lepsi a drazsi tabaky typu Javaanse J. nebo Drum a Samson jsou v CR drazsi nez na zapade..

Treba v Makro/Metro na Slovensku vyjde 40g Drum na 147Kc (euro pocitam poctive za dnesni prodejni cenu 27Kc) kdezto v CR vyjde v Makru to samy baleni Drumu na 184Kc.. (pri koupi 10kusu) pricemz rabaty tohodle nemeckyho polo-velkoobchodu jsou v cely evrope prakticky totozny. V Holandsku se da koupit ten samej Drum i v bezny poulicni trafice za 160Kc, pricemz dan v Holandsku je z tehle tabaku na baleni mnohem mnohem vyssi nez v CR., plat trafikanty je tam taky minimalne trojnasobnej apod...

Z toho mi plyne jediny - cesky dovozci tehle drazsich cig. tabaku jsou totalne nenazrany smejdi (nevim jestli se to tyce i fajfkovejch tabaku ci doutniku, ale asi ano..) a proto doporucuju tyhle drazsi tabaky kupovat pouze v zahranici a ne od tehle zlodeju majicich na dovoz ony vsemozny "vyhradni zastoupeni" apod..

O tom, ze jsem videl prodavat treba JJ kterej je v Praze k mani za cca 190Kc, v trafikach uz 25km od Prahy (napr. Mnisek pod Brdy) uz za 240Kc ani nemluve.. jako zisk pro trafikanta na par deka tabaku ve vysi 70-80Kc je celkem dost, si myslim.. Oni temer vsichni trafikanti v Mnisku radi prelepujou dop. ceny - napr. i u tech nejlevnejsich tabaku ze 47 na 60Kc apod. velice radi.. Tem blbum trafikantum uz ale jaksi nedochazi, ze kazdymu kurakovi v ty chvili vyjde levnejc si koupit krabicku/20ks cigaret za 70 nez 15g tabaku za 60.. proste nemyslici blbove.
ellery47
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led. 2016, 12:28

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Wimshurst » 20 úno. 2016, 06:59

No jelikoz sem se vratil ku vlastnimu tabaku, prestal sem resit levne tabaky a pokud si mohu doprat, tak si sem tam neco v zahranici koupim.
Co se tyce cen tabaku na baleni, je mozne, ze tim, ze na zapad od nas, maji vysoke ceny beznych cigaret, tak doplnkovy sortiment, tabaku na baleni, nebo cigaril a virzinek je levnejsi.
Stejne tak dymkove tabaky, tabaky na baleni cigaret, ale neplati to univerzalne pro vsechny.
Nekdy si spominam na dobu tuzexu, levnych Kubanskych doutniku v kazde lepsi trafice, ale ono i tenkrat to nebylo levne, ale jen levnejsi, jak dnes.
Problem ceny koureni, tabaku a vseho kolem neni v tom, ze by to bylo drahe, ale my malo vydelavame, ve vychodnich koloniich EU.
Kdyz sme byli zapadni kolonie ZSSR, tak sme byli, dik blizkosti zapadu, na tom tak nejak lepe z principu.
Tak si musime poradit jak umime.
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod morlum » 14 črc. 2016, 10:42

Nemá někdo zkušenost s bílým Javaanse? Jedná se o tohle

Kód: Vybrat vše
http://www.cas-hod.cz/p15031-tabak-javaanse-jonges-white-40g-c-bily-cigaretovy.html


Obvykle kouřím Golden virginii, ale poslední dobou jsem jí trochu překouřený a moc mi nechutná. Kvalita Javaanse prý šla docela dolů, nekouříte to někdo? Díky. :smoke1:
morlum
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 44
Věk: 36
Registrován: 26 srp. 2014, 10:41
Bydliště: Opava

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod beda » 03 srp. 2016, 18:35

Bílí Hošani jsou fajn, taková sláma, oproti žlutejm míň štípavá. Bacco sem teď ale valí zelenou tobolku Virginia Blend, shag na způsob Golden Virginia. Wo dost levnější a kvalitou mi přijde vejš, je fakt cejtit po Va. Podobnej tabák jako když se tu mihla Va verze GV.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Jares » 11 srp. 2016, 16:04

Zdravím,neví někdo, jak podomácku otestovat pravost tabáku? Zda při jeho výrobě nebyly použity nebezpečné chemické látky vymikající se standartům. Jak otestovat tabákovou kvalitu??
Jares
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp. 2016, 15:44

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Brandaris » 13 pro. 2016, 21:15

Drive jsem kouril a celkem i chutnal Drum, Javanskej, ale to uz je let zpet.... Ted oboje je o nicem. Clovek chce Zware, cernej tabak a pani v trafice cumi jak na vola a nevi o cem je rec a nic nema....
Kamarad na me myslel a pred lety privezl ze Spanelska Van Nelle zware, ta vune a chut, bomba, silne a ovocne, nadhera, no a pak sem se pokousel sehnat a tu nelze, jedine nemecko, ale tam nejezdim, tak sem se pokusil objednat, ale eshop rikal, ze nezasila, tak sem nasel eshop z Holandska a do tri dnu doma, luxus. Kdyz se podivam na cenu Drum original 205kc tak to je smesne, me v prepoctu Van Nelle zware nebo nejsilnejsi blackfire prijde na 230kc + posta, posta se rozpocita do poctu kusu co objednam, takze minimalni naklad (obvykle postovne cca 270kc, tj pri deseti balenich 27kc na pakl), takez skvostny cerny tabak Van Nelle me prijde na 250kc, tech 45 Kc navic me za tu kvalitu stoji, nemluve o tu prodavanych vysusenych tabacich...
Posledne jsem objednal i tabak Brandaris Zware a je to to nej co sem mel, je silny tabak, ale v chuti tak ovocny krasny, bomba.
Opet sem si koupil turner cerny, dosel cerny holandsky, turner dobry ale oproti Van nelle jak slama, slabej.
Rozhodl jsem se znovu objednat, pokud by mel nekdo zajem o cerny tabak napiste, rad priobjednam vic. Jejich cerny tabak je mnamka a silnej.
Brandaris
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro. 2016, 20:57

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod scorpioo » 30 pro. 2016, 20:16

Jares píše:Zdravím,neví někdo, jak podomácku otestovat pravost tabáku? Zda při jeho výrobě nebyly použity nebezpečné chemické látky vymikající se standartům. Jak otestovat tabákovou kvalitu??


zapáliš a fajčíš
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Brandaris » 09 led. 2017, 20:32

Dostal sem dva darecky:-D
Brandaris znam, ale Taribi Black Label ne, zatim sem je okukal a ocmuchal a voni uzasne, oboje zware tabacky budou mnamky, ne jak tady prodavanej halfzware a vysusenej....
https://postimg.org/gallery/1eh3p2xjs/
Brandaris
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro. 2016, 20:57

Re: Cigaretový tabák

Příspěvekod Domek » 10 led. 2017, 01:56

Stop nu!
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků