Switch to full style
Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Odeslat odpověď

Re: Šňupací tabák (snuff) *

18 říj. 2022, 12:29

Tajné to není, ale asi tě to nepřekvapí, protože jsem tyhle tabáky vždycky doporučoval.
Takže kromě KB od Samuela Gawitha jsou to:

WoS - S.M.
McChrystal's - O&G
Bernard - Kownoer
Six Photo - No.666

Myslím si, že všechny asi už znáš :wink:

Re: Šňupací tabák (snuff) *

21 říj. 2022, 07:29

Znám, všechno jsou to vynikající tabáky.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

21 říj. 2022, 07:54

SGM = Samuel Gawith Menthol; hebký a sladký

Lahodný mentolák, zcela originální a nepodobný čemukoli z mé sbírky. Světleji hnědý a jemně mletý snuff má být podle popisu mentolovaný jednoodrůdový plain. Obsahuje-li jen tyto dvě složky, pak bych chtěl přivonět k tomu čistému základu bez mentolu. Tento tabák je totiž sladký! Krásně medově sladký, ale přitom ta sladkost není ani vtíravá či zaléhavá, ani ulepená, ani nenudí. Mentol není nijak moc silný nebo řízný, nýbrž akorátně dávkovaný. SGM dělá dojem jemného sametového tabáku, který ani v nejmenším nedráždí, nepálí v nose, nestéká a nepráší.

Ve zkratce - skvělý tabák, který kdykoli koupím znovu, vřele doporučuji a zařazuji do trvalého repertoáru.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

21 říj. 2022, 11:42

Díky za postřehy a doporučení. SGM si tedy píšu. Výsada SG je, že prostě dělá své směsi ze skvělých tabáků, což platí jak o dýmkových tabácích, tak tady. Až budu moct koupit vakuovanou plechovku, tak jí určitě pořídím. :ok:

Re: Šňupací tabák (snuff) *

22 říj. 2022, 12:07

Alter Egon píše:Výsada SG je, že prostě dělá své směsi ze skvělých tabáků, což platí jak o dýmkových tabácích, tak tady.


Došel jsem k přesvědčení, že některé firmy mají možná lepší či zajímavější aromatizace než SG (příkladně Peppermint od Toque je jistě v mátě lepší než Afterglow), ale v tabáku je SG poráží na hlavu. A už té adorace pomalu nechám.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

24 říj. 2022, 07:39

McChrystal's - Jip

Od McChrystal's jsem už zkusil celkem dost blendů. Mohu tedy říct, že to, co McChrystal's opravdu umí jsou mentolové/medicated směsy. Jip v tomto ohledu není vyjímka.
Je to tmavší tabák jemnějšího mletí se střední vlhkostí. Ostrá mentolová vůně na dobrém tabákovém základu. V chuti se projevuje silný mentol (silnější než v O&G, slabší než Sturco), následovaný kafrem a eukalyptem. Jsou zde cítit určitá citrusová svěžest a výraznější sladkost. Co mě opravdu upoutalo na celkovém dojmu byla určitá příjemná florální esence v pozadí, něco jako vůně pevného mýdla - moc moc pěkné. Celkové vyznění je velice, jemné, hebké, sladké, přesto velmi dobře protáhne. Je to takový tabák, který umí navodit příjemnou náladu. V zahraničí je velmi oblíben, což se nedivím. Kdyby byl běžně k dostání v ČR kupoval bych pravidelně. Pokud se k němu dostanete, vřele doporučuji.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

24 říj. 2022, 09:30

6 Photo Colonial Club

Opravdu nejsem milovník "květinek". Ovšem staré přísloví nás poučuje, že darovanému koni se na zuby nehledí, že.

Colonial Club je charakteristicky indický - velmi jemně mletý, avšak dost vlhký a tím neprašný. To umožňuje pohodlné a bezproblémové užívání. Barva je oranžovohnědá
Ačkoli je to florál, jde o tabák mentolovaný. V aromatu se v prvním plánu prosazuje růže a citrus, a to velmi silně. Později se rozvině svěží pelargoniová vůně. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, pak nejspíš k FT Bordeaux na typicky indickém základu.

Vůně je velice dlooouhá a vytrvalá. Pokud jste zvyklí tabáky přes den střídat, doporučil bych Colonial Club spíše až ke konci, protože jeho stopy budete vyfrkávat ještě hezky dlouho. Není to zlé, vlastně je to asi dost dobré, ale můj šálek kávy to úplně není. Po spotřebování nebudu usilovat o jeho další získání.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

25 říj. 2022, 10:47

Wilsons of Sharow - SM Blue

Tato směs je prý odpověď na Dr. Rumney's Blue, kterou jsem ještě neměl tu čest ochutnat, tudíž se nebudu moct vyjádřit, jak moc se tyto dvě liší. Nicméně od WoS mě zajímá vše, co má v názvu S.M., protože originální S.M. je prostě mojí nejoblíbenější směsí široko daleko.
Tento tabák na první pohled nevybočuje. Hnědá až tmavě hnědá barva, středně mletá, s optimální vlhkostí ze které nádherně voní mentol. V chuti je zřetelně cítit relativně silný mentol v kombinaci s kafrem a eukalyptem. Píšu relativně silný mentol, protože když si tenhle tabák por nějaké mentolové bombě, bude vám to připadat, že je to mentolově slabé. Ale pokud to zkusíte s čístým nosem a šnupete to celý den, tak ten mentol je nakonec docela silný a tabák je slušně průtahový. Co dělá tenhle tabák opravdu zajímavým je to, že pod tou mentolovou a průtahovou chutí se objevuje opravdu zřetelné tóny tzv. SP aromatizace. Pokud znáte Best SP od WoS, tak to je ono - nějaké citrusy, bergamot atd. Celkem je to pěkně vyvážené.
Nikotinově slabé, mám raději, když to má větší grády. Zpočátku jsem z tohoto tabáku nebyl kdovíjak nadšený, ale čím víc se jím zabývám, tím mi víc chutná. Je to myslím povedená a zajímavá směs.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

01 lis. 2022, 11:46

McChrystal's - Higland Ice

Zatr kafr, to je síla! :twisted: Zase další osvěžující směs od McChrystal's. Abych to zkrátil, tak tenhle blend mi přijde jako nabroušenější verze O&G s větší kafrovou náloží. Tabákový základ, barva a konzistence je opravdu totožná, jen se zvýrazněnými horčími tóny, což znamená, že nakonec nepůsobí tak harmonicky jako O&G. Nicméně opavdu dobře protáhne celé dutiny a jak název napovídá, ta svěžest je opravdu ledová. Pokud si toho vezmete víc, dokáže to roztočit celou hlavu. Parádní věc, která nakopne. Doporučuji. Kdyby byl k dostání v ČR, kupoval bych pravidělně.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

18 lis. 2022, 08:34

Wilsons of Sharow - Dr. Rumney's Blue

Tabák je opravdu identický s WoS SM Blue. Nenašel jsem sebemenšího rozdílu. Vše úplně stejné, jen jiná plechovka.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

21 lis. 2022, 22:01

Tohle je naprosto fantastický nejvíc epochální šňupací tabák. Tu spálenou gumu a zatuchlou stodolu cítím do morku kosti a sílu jako když Jan Žižků mlátí palcátem.

image_id: 29077

Re: Šňupací tabák (snuff) *

26 lis. 2022, 21:23

Katapult. Dobrá mašinka, jen naložit a vystřelit : )

https://www.youtube.com/watch?v=k1fmCCkXREk

Re: Šňupací tabák (snuff) *

27 lis. 2022, 08:21

jj. pokrok nezastavíš :wink: další model už bude řízený počítačem :smoke5:

Re: Šňupací tabák (snuff) *

27 lis. 2022, 22:17

trochu menší verzi máme vyzkoušenou ze srazů a z pražské buňky - je s tím švanda, a je to celkem síla :D

Re: Šňupací tabák (snuff) *

28 lis. 2022, 10:44

No to teda!
Odeslat odpověď