Switch to full style
Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Odeslat odpověď

Re: Šňupací tabák (snuff) *

24 led. 2020, 07:07

Schmalzler mám rád, ale tady u nás nevím, kde by se dal koupit.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

25 led. 2020, 14:07

V ČR je nejvýznamnějším dovozcem snuffu, alespoň co jsem zjistil, firma Mostex. Psal jsem jim dotaz, zda po zavedení směrnice TPD2 neuvažují o rozšíření sortimentu snuff tobacco například o typy Schmalzler, ale podle jejich odpovědi s rozšířením nabídky snuffu nepočítají. Dováží značku Fribourg & Treyer, Samuel Gawith a Wilsons Of Sharrow. Co se týká té první, tak tu jsem si rychle velmi oblíbil. Vyníkající, vyladěné a silné aroma, síla tabáku spíše "medium" ale pro každodenní použití jsou ty příchutě fakt vychytané. Samuel Gawith má mírnější aromatizaci, jsou spíše kořeněné, některé příchutě nejsou po prvním užití příliš chytlavé, ale když se k nim třeba po týdnu vrátíte, na potřetí se mezi nimi dají taky některé příchutě s oblibou užívat denně. Wilsons Of Sharrow mají hodně mentolových příchutí, ty mají pěkně vyladěné, ale ty jejich non-menthol, zvláště pak Wall s vůní aviváže mi moc nesedí. Takové spíš pro ženské, tabák slaboučký a výrazné, čistě květinové vůně moc nemusím. Ale mám ještě starší zásobu snuffu od Molens, to jsou skvělé tabáčky, nebojím se říct, že patří v síle a obsahu nikotinu mezi špičku, aromatizaci měly už z výroby poměrně decentní, dominuje vůně dobře zpracovaného fermentovaného tabáku. Protože po letech skladování ty příchutě povětšinou ztratily, přemýšlím, že nakoupím nějaká potravinářská aromata a kapku je navoním :-) Škoda, že Molens výrobu snuffu ukončil. Fakt měli špičkové a "výkonné" tabáčky do nosu ;-)
Naposledy upravil Santa Nicot dne 01 úno. 2020, 11:59, celkově upraveno 1

Re: Šňupací tabák (snuff) *

25 led. 2020, 15:26

Hodně směrem k schmalzerum má Gletscher Prise. Ale Neffa je Neffa.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

28 led. 2020, 17:19

Není ta Neffa v základu z Nicotiana rustica? Sílu a obsah nikotinu to má excelentní, ale nesedí mi ta extrémní "stájová" vůně, která mi připomíná silně fermentované listy selského tabáku.
Koupil jsem si ji jednou a zřejmě i naposled. Ve sbírce samozřejmě nesmí chybět, ale obdivuji každého, kdo to má na každodenní šňupání. :o

Máte někdo zkušenosti s tabáky Toque? Přemýšlím, že bych objednal několik modelů z https://www.toquesnuff.com , ale co jsem se dočetl ohledně zasílání, tak malé objednávky posílají jako obyčejné poštovní zásilky přes RoyalMail, čili jen do schránky bez podpisu a možnosti sledování track&trace. Mám tak trochu obavy, že to buď nedojde vůbec nebo až někdy za 6 týdnů, jak je u těchto standardních zásilek obvyklé. Zkoušel jste někdo odtamtud objednávat?
Naposledy upravil Santa Nicot dne 01 úno. 2020, 11:59, celkově upraveno 1

Re: Šňupací tabák (snuff) *

29 led. 2020, 13:22

Asi to člověk nezjistí, pokud to nezkusí. Ale když jsem si objednával např. z US třeba i dýmky, tak to taky bylo bez track and trace a do pár týdnů to bylo doma.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

29 led. 2020, 17:19

Toque je fajn. Vsecko prirodne aromatizovany. Posilaj normalne postou. Zatim mi prislo vsechno cca do tydne, max 10 dnu.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

30 led. 2020, 11:01

Díky za informaci :-)
Naposledy upravil Santa Nicot dne 01 úno. 2020, 11:58, celkově upraveno 1

Re: Šňupací tabák (snuff) *

01 úno. 2020, 11:50

Tohle je parádní video: https://www.youtube.com/watch?v=4XFxa1KT4gM

Britové jsou prostě kouzelní, co se tradic týká. Dokážete si představit, že by dnes někdo něco podobného pozitivního o tabáku natočil?

Re: Šňupací tabák (snuff) *

03 úno. 2020, 14:25

Opět chvilka britské tabákové poezie. Výroba snuffu Samuel Gawith : https://www.youtube.com/watch?v=d3wB3HPEMM0

A dnes už jen tichá vzpomínka na holandskou tradici výroby tabákového snuffu pomocí větrného mlýnu firmy Molens: https://www.youtube.com/watch?v=D4i32cGbxlw

Re: Šňupací tabák (snuff) *

05 úno. 2020, 12:27

Díky za odkazy! :ok:

Re: Šňupací tabák (snuff) *

05 úno. 2020, 14:17

Asi jsem moc outlocitnej, ale specielně u těch Gawithů je to dost humáč! :puke:
Omšelá fabrika a starý mašiny - to je všechno krásný, ale proč tam maj i stoletej prach a bordel a proč ten tabák míchaj na podlaze v uličce mezi strojema mi hlava nebere. Jsou to čuňata!

Re: Šňupací tabák (snuff) *

07 úno. 2020, 11:31

Kdyby ten tabák míchal na stole, tak potom by se mu tou lopatou blbě nakládal :lol:

Re: Šňupací tabák (snuff) *

07 úno. 2020, 15:39

Mně se právě líbí, že to tam nevypadá jako v chemické laboratoři.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

07 úno. 2020, 19:47

Ale dyk jó! Proč si do frňáku nenacpat třeba psí hovno, který ten ukoptěnec, co to tam míchá, vyšláp někde na ulici! :mryellow:
I v blbym autoservisu maj líp uklizeno.
Stačí se podivat na videa z výroby Cornell & Diehl nebo Mac Baren - k chemický laboratoři to má fakt daleko, ale maj tam prostě čisto.

Re: Šňupací tabák (snuff) *

08 úno. 2020, 08:01

Já nešňupám, tak je mi to jedno. Líbí se mi ty starý stroje, atmosféra a tak vůbec.
Odeslat odpověď