Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2022, 11:51

Tak výše zaznamenatelný výkřik
V.Š. píše: INDIJÉÉÉ :D

bychom (i přes osobní vysvětlení jeho původce) mohli z perspektivy nás ostatních chápat spíše jako vzlyk.
:!: neboť :!:

SIX PHOTO SNUFF

Aktualizace 3.3.2022: Omlouváme se, ale slibované naskladnění šňupáků SIX PHOTO SNUFF na začátek měsíce března je bohužel nereálné. Až budeme vědět více, napíšeme to sem. Děkujeme za pochopení.

Zkrátka v šňupeme.cz sice chvályhodně kmitají v náš prospěch, ale covid a válka je prostě nad jejich síly a urychlit kola mezinárodního obchodu nedokážou.

Počkáme si. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 08 bře. 2022, 21:33

Poudačka o indických tabácích Six Photo (Kailash, Special, Motia, Begum Green, No.6, No.66) - bez recenzí

Bylo nebylo, před dvaceti lety jsem tak trošku ladil (neúspěšně :wink: ) milou slečnu, která prodával v ezotero-orient shopu. Určitě to znáte - čaje, vonné tyčinky, vyřezávané cetky, láska, mír a podobný sortiment. Všude byla všeobjímající vůně, složená z různých dílčích vůní, které dodnes neznám a nedovedu je pojmenovat. Té jsem se tenkrát načichal dost a dost. Proto mne nepřekvapilo, že moje vysněná představa jak budou indické tabáky vonět se naplnila a tyto tabáky mne zaujaly na první dobrou.

Všechny ty tabáky nesnesou srovnání s čímkoli co znám. Je to prostě samostatná kategorie. Barvy, mletí, aromatizace, síla nikotinu - to vše se vymyká obvyklým kategoriím. U většiny nejsem dokonce vůbec schopen ve směsi identifikovat tabák, takže bych to spíše nazýval šňupacím práškem.

Nejvíce mne zaujalo následující:
- Všechny tabáky jsou opravdu extra jemně mleté a přesto se mi šňupou komfortně a nejsou polétavé. (Nesouvisí to s vlhkostí, protože Kailash a Special jsou avizované jako vlhké, ale já jsem je obdržel suché).
- Přes silnou aromatizaci a silný nikotin vůbec nedráždí v nose, neštípou.
- Všechny mají větší či menší míru sladkosti.
- Tabáky jsou oproti očekávání mentolovány přiměřeně a snesitelně (No.6 a No.66) nebo jen velmi mírně k podpoře vůně (všechny ostatní).

Nejvíc se mi líbí Kailash (včetně Specialu, který od prvního skoro nedokážu odlišit) a Motia.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 09 bře. 2022, 10:26

Díky za milé povídání o indických tabácích. Souhlasím s řečeným. Jsem zvědavý co ta Motia a Begum Green. A pak taky na rozdíl No.6 od No.66. Protože No.66 a No.666 se moc neliší, to jsou pořádné kořeněné mentoláky.
Já měl Kailash celkem vlhký a Special taky - ty dva jsou si strašně podobný, jen ten special mi připadal víc dřevitý a peprnější. Kailash jsem měl radši.
Rozhodně je orecenzuj všechny. :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 09 bře. 2022, 14:32

Alter Egon píše:Díky za milé povídání o indických tabácích. Souhlasím s řečeným. Jsem zvědavý co ta Motia a Begum Green. A pak taky na rozdíl No.6 od No.66. Protože No.66 a No.666 se moc neliší, to jsou pořádné kořeněné mentoláky.
Já měl Kailash celkem vlhký a Special taky - ty dva jsou si strašně podobný, jen ten special mi připadal víc dřevitý a peprnější. Kailash jsem měl radši.
Rozhodně je orecenzuj všechny. :wink:


Podle mých informací nebude Motia (mohutně kafrový, sladký, mírně mentolový a podle mého pocitu nejsilnější v nikotinu) na snupeme.cz ke koupi a Begum Green taky ne (avšak z jiného zdroje mám potvrzeno, že je to Green Dragon pod jiným názvem).

Tak já prozatím alespoň naznačím, že No.6 a No.66 si podobné nejsou skoro vůbec. Jsou rozdílné v barvě, hrubosti i aromatizaci.

- No. 6 je skoro žlutý, velmi jemně mletý, vyznívá trošku jakoby palčivě (podle popisu to má dělat kardamom, ale já neznám jeho vůni, tak neumím posoudit), má zřetelný citrusový nádech, nasládlost skoro žádná. Mentol je podle mého vkusu přiměřený. Celkově působí řízněji a svěžeji než No.66.

- No.66 se ze všech uvedených tabáků nejvíce podobá tomu, co známe. Světle hnědý, malinko hruběji mletý, složité a těžko popsatelné vůni dominuje jedna velmi výrazná, o které moje žena praví, že je to beze vší pochyby routa vonná a já ještě detekuji vanilku. Tabák je nasládlý, mentol přiměřený, užití komfortní.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 29 bře. 2022, 08:49

Pánové, osměluji si nadhodit jedno "vošajslich" téma, ale ke šňupacímu tabáku patří a všichni to známe, takže (ne)chutě do toho:

Stává se vám, že některé tabáky prostě nemůžete vysmrkat? Obvykle je to tak, že si vezmu špetku, užiju si tu parádu, pak sliznice začne dělat to co musí, tabák se zvlhčí a za chvíli jde víceméně všechno ven. Ovšem pozoruji, že u některých tabáků to tak není (teď příkladně Otto Red Rag, což je mimochodem skvostná směs; stejný efekt mám třeba u WoS Best SP). Po dvou, třech šnupcích zjišťuju, že mi to v nose zůstává a slepuje se s tím výsledkem, že to musím vymýt vodou.

Nemá to dokonce ani souvislost s obsahem mentolu (u kterého bych předpokládal, že tvorbu hlenu podpoří) či vlhkostí tabáku. Na protikladech: mentolový a relativně vlhký Reg Rag lepí, zcela suchý Irish.22 jde ven jediným vrzem.

Doufám, že toto téma nepohoršilo...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 29 bře. 2022, 09:21

Já to mám většinou tak, že čím vlkhčí a jemneji namletý tabák, tím mám tendenci v nose zůstavat, aspoň v mém případě. Ale není to nic mimořádného. Myslím, že jakýsi pomyslný špunt se mi udělal někdy na začátku díky Red Bullu.
Většinou ještě tak cca jednou za týden propláchnu nos mořskou vodou, která se prodává v lékarnách a nos mám v pohodě.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 31 bře. 2022, 09:09

Toque - Peppermint

Opět jedna podařená směs, dokazující, že v jednoduchosti je síla. Jemnějí mletý tabák, střední vlhkosti. Máta peprná je tady opravdu hlavní hráč. Voní krásně, hladce, přírodně. Když si utrhnete lístek máty na zahradě a rozemnete v dlaních, tak to je přesně ono, jak voní tenhle tabák. V pozadí je cítit dobrý tabákový základ, možná stále i trošku amoniaku, což mi nevadí, ale je to známka čerstvosti. Toque plechovky opravdu dobře těsní, takže tabák je opravdu čerstvý. V chuti se pak máta krásně rozvine. Je to takový čerstvý sametový závan, který vynikne hlavně venku v chladnějším počasí, tedy tabák, který do dnešního deštivého počasí krásně hodí. Je to ta samá mátová vůně, která je použitá v Glacieru pod značkou Otto. Není zde žádný mentol, takže tolik neprotáhne a chuť nevydrží v nose moc dlouho. Což nevadí, protože tenhle tabák se šnupe opravdu parádně. Obrazně řečeno, tenhle tabák lze brát po lžících. Neštípe, spíše jen tak krásně polechtá a okoření nosní sliznici. Tak nějak jsem myslel, jestli nebude za chvíli nudit. Ale nenudí vůbec. Ba naopak. Nějak na něj mám chuť víc a víc. Nikotinově spíše slabší střed. Opravdu povedený a skvěle aromatizovaný tabák. Je opravdu věčná škoda, že dovod Toque tabáků skončil, protože ubývá opravdu rychle.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 bře. 2022, 09:58

Potvrzuji, že je opravdu velmi dobrý. U mátových tabáků mne baví, jak to každý výrobce pojme z jiného konce. Třeba Toque Peppermint, Bernard Steife Prise a McChrystal´s Glacier jsou všechny výborné a každý úplně jiný.

Alter Egon píše:Toque - Peppermint

Opět jedna podařená směs, dokazující, že v jednoduchosti je síla. Jemnějí mletý tabák, střední vlhkosti. Máta peprná je tady opravdu hlavní hráč. Voní krásně, hladce, přírodně. Když si utrhnete lístek máty na zahradě a rozemnete v dlaních, tak to je přesně ono, jak voní tenhle tabák. V pozadí je cítit dobrý tabákový základ, možná stále i trošku amoniaku, což mi nevadí, ale je to známka čerstvosti. Toque plechovky opravdu dobře těsní, takže tabák je opravdu čerstvý. V chuti se pak máta krásně rozvine. Je to takový čerstvý sametový závan, který vynikne hlavně venku v chladnějším počasí, tedy tabák, který do dnešního deštivého počasí krásně hodí. Je to ta samá mátová vůně, která je použitá v Glacieru pod značkou Otto. Není zde žádný mentol, takže tolik neprotáhne a chuť nevydrží v nose moc dlouho. Což nevadí, protože tenhle tabák se šnupe opravdu parádně. Obrazně řečeno, tenhle tabák lze brát po lžících. Neštípe, spíše jen tak krásně polechtá a okoření nosní sliznici. Tak nějak jsem myslel, jestli nebude za chvíli nudit. Ale nenudí vůbec. Ba naopak. Nějak na něj mám chuť víc a víc. Nikotinově spíše slabší střed. Opravdu povedený a skvěle aromatizovaný tabák. Je opravdu věčná škoda, že dovod Toque tabáků skončil, protože ubývá opravdu rychle.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 bře. 2022, 09:59

Kluci, tak se snad nakonec té indie dočkáme. https://www.snupeme.cz/show-free.htm?fid=50
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 31 bře. 2022, 13:25

Už aby to bylo. S další objednávkou čekám právě na okamžik až bude 6 Photo k dispozici. :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 06 dub. 2022, 10:11

Wilsons of Sharow - Red M

Světle hnědý tabák s okrovými až stylově načervenalými tóny, jemněji namletý, střední vlhkosti. Ve vůni je cítit klasický dobrý tabákový základ s aromatizací, která ovšem nepůsobí úplně přírodním dojmem. Po šňupnutí se dostaví celkem značná dávka chladivého mentolu a té ovocné aromatice, která by měla být třešňová, ale já si nemůžu pomoct, třešně mi to nepřipomíná, spíše bych v tom viděl maliny. Je to osvěžující. Šnupe se velmi dobře, nikotinové tak na středu. Ovocné tabáky vlastně příliš nevyhledávám, ale čas od času je rád zařadím do rotace pro větší rozmanitost. Vybral jsem tedy tento, protože třešně jsou mé nejoblíbenější ovoce a z té aromatizace jsem zase zklamán, protože té třešnové chuti není snadné dosáhnout. Příště až budu mít chuť na nějaké ovoce, tak zvolím meruňku (Apri), protože ta aromatizace je na rozdíl od této velmi povedená (ne nadarmo je na trhu dost meruňkových šňupáků. Koupil bych si tento tabák znovu? Ne, nekoupil. Ale kdybych ho dostal darem, s chutí si ho dám znovu.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 08 dub. 2022, 09:48

Alter Egon píše:Wilsons of Sharow - Red M

...ale já si nemůžu pomoct, třešně mi to nepřipomíná, spíše bych v tom viděl maliny. Je to osvěžující. Šnupe se velmi dobře, nikotinové tak na středu.


Zajímavý poznatek o tom posunu vůní. Red M sice neznám, ale měl jsem Ripple (ten měl být malinový), ale nejpodobnější to bylo hodně kyselému červenému rybízu. Tabák byl osvěžující a velmi řízný.

Alter Egon píše:Příště až budu mít chuť na nějaké ovoce, tak zvolím meruňku (Apri), protože ta aromatizace je na rozdíl od této velmi povedená (ne nadarmo je na trhu dost meruňkových šňupáků.


Pokud jsi ho už měl a jsi s ním spokojený, ani slovo proti. Mě vůně Apri připadá dost chemická a nespotřeboval jsem to.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 11 dub. 2022, 13:48

Apri jsem vlastně jen zkoušel v létě a šmakoval mi. Dobrý meruňkový je Sunblast od McChrystals, jen je hodně jemný.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 20 dub. 2022, 19:31

Six Photo Snuff

... V dubnu už to neklapne. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 21 dub. 2022, 09:47

Ještě mají týden a něco :) Snad to nebude taková doba jako čekání na klubové Zippo.
Já teda čekám a čkám, že bych tam udělal hned nějakou větší objednávku, protože zásoby se již pomalu tenčí...
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků