Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 11 úno. 2022, 08:52

Alter Egon píše:Snad vezmou i nějaké ty brutální mentoláky, co jsem tady recenzoval :D


Mám avízo, že ano.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 11 úno. 2022, 08:57

Tak výborně. Jsou oblíbené. Jestli jste s panem Žákem v kontaktu anebo jestli pan Žák prochází tohle fórum, tak je to v suchu, protože si myslí, že jsem je tady dostatečně vychválil. Teším se na to. A klidně by pak mohli začít dovážet i větší balení.

Btw. Teď zase jedu S.M. od WoS. Objednal jsem si trochu do zásoby. To je prostě mana. Pro mě fakt nejlepší šňupák. Silný mentol kombinovaný s eukalyptem, na pozadí určitá sladkost. Nikotinově slušné. Jemněji mletý, skvěle se šňupe. Pro mě prostě úplně ideální kombinace všeho.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 11 úno. 2022, 10:17

Alter Egon píše: Btw. Teď zase jedu S.M. od WoS. Objednal jsem si trochu do zásoby. To je prostě mana. Pro mě fakt nejlepší šňupák. Silný mentol kombinovaný s eukalyptem, na pozadí určitá sladkost. Nikotinově slušné. Jemněji mletý, skvěle se šňupe. Pro mě prostě úplně ideální kombinace všeho.


Skutečně je to etalon dobrého tabáku, jsem jeho velký fanda. Zrovna ho mám od rána taky otevřený. A představ si, že jsem šťastnou náhodou pořídil 10g ve dvoudílné plechovce (tmavozelené orámování etikety a originál anglické zdravotní varování). Je to nepochybně stará zásoba, ale voní skvěle a lituju, že jich nemám víc. Tyhle dvoudílné plechovky mnohem líp uchovají kvalitu tabáku než otočné a jsou taky uživatelsky mnohem příjemnější. Jen barvu má jinou než ten současný - víc do rezava.

Co se té medikované řady WoS týče, můj žebříček je ovšem tento:
1. Super M.
2. S.M.
3. S.M. Gold
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 11 úno. 2022, 14:25

Kde se ti to podařilo sehnat? V těhle 10g plechovkách bych to kupoval raději. Já si to stejně přesypávám, tak takhle bych to měl v orifinální plechovce. A 10g je pro mě akorát.
Jinak tenhle tabák docela vydrží. Na silvestra jsme na chalupě u kámoše našli nějaké S.M., které bylo kupováno, když byl obnoven dovoz. A tabák byl pořád parádní a nějak moc neutrpěl.


Kdybych to měl seřadit já, tak bych dal S.M., Extra M. a Super M. Tahle celá jejich řada je skvělá. A nejen ta.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 16 úno. 2022, 10:11

Alter Egon píše:Kde se ti to podařilo sehnat? .


Koupil jsem to v trafice v Pasáži Lucerna na Václavským Václaváku v Praze. Pokud někdo bude mít zájem, tak jsem dostal soupis materiálu, který tam mají k dispozici.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 21 úno. 2022, 09:52

Bernard - Steife Prise

Světlejší tabák, velice vlhký, se střední hrubostí, šnupe se velmi dobře. Chuť se vyznačuje kombinací mentolu a velmi silné máty peprné. V základních charakteristikách připomíná Otto Glacier, ale zde chybí takový ten kouřový podtón a chuť je taková přímější, svěžejší, ostřejší. Není prostě tak zemitý. Protáhne moc pěkně. Dá se užívaj dlouhodobě. Není to nějaké extra komplexní, ale někdy v jednoduchoti je síla.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 21 úno. 2022, 11:38

Alter Egon píše:Bernard - Steife Prise
Není to nějaké extra komplexní, ale někdy v jednoduchoti je síla.


Přesně vystiženo. Tabák jednoduchý jako facka a v tom je hezký. Člověk ví co má čekat a taky to dostane. V příští objednávce mi určitě nebude chybět.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 24 úno. 2022, 09:52

WoS Honey Menthol

Dnes prodáván jako Bee M., ke mně se však dostal s původním názvem Honey Menthol v 5g dvoudílné plechovce.

Tabák je světle hnědý s obvyklým wilsonským jemným mletím a kupodivu poměrně vlhký, užívá se naprosto komfortně. Je průtahový, ale mentol je velmi dobře dávkovaný. Tabák není mdlý nedostatkem mentolu, ale ani příliš řízný jeho přebytkem. Ve vůni je příjemná nepřehnaná sladkost, která je dominantní a nenechá prosadit tabákový základ. Já tu vůni ale vůbec nevnímám jako med (naštěstí, protože med nerad). Celkové vyznění je umírněné, vyvážené a kultivované. Nikotin odhaduji na nižší průměr.

Kdybych fantazíroval a měl tu moc, změnil bych název toho tabáku třeba na "Mild Sweet S.M.". To je totiž přesně můj dojem: do plyšově hladkého a sladkého kabátku přestrojený klasický S.M.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 24 úno. 2022, 10:57

Wilsons of Sharrow - Crubms of Comfort

Tabák světlejší hnědé barvy (nevím, jestli se mi to nezdá, ale na světle jako by házel takové odlesky i do zelena), jemně mletý (jemněji než třeba S.M. a jeho odvozeniny), relativně střední vlkhosti. Ve vůni vévodí sladká vůně máty (která je jiná než ostřejší vůně máty peprné). Po přivonění je tabák cítit podobně jako některé mátové zubní pasty. V pozadí se nachází ještě další vůně, pro kterou mě nenapadá žádné lepší slovo, než sušenková. Jakmile jsem ji tam objevil, tak si jí pořád všímám. Celkově moc příjemná, uklidňující vůně. Šnupe se parádně. Čím víc šňupu, tím mám jemnější tabáky raději. Ten kdo s tabáky začíná, nechť ale šňupe po menších špetkách, jinak to vlítne tam kam nemá.Po šňupnutí se v celém nose rozhostí sladce mátová vůně podbarvená slabým mentolem. Ten mentol je cítit hlavně venku a opravdu je chuť podbarvuje a dotváří. Rozhodně bych tento tabák neoznačoval jako mentolák, ale jako přírodní mátový tabák. Vůně máty je intenzivní, ale harmonická, žádná ostrá jízda to není. Prostě bych řekl, že pohladí a působí velmi uklidňujícím, relaxačním dojmem. Chuťový vjem netrvá vzhledem k jemnému mletí příliš dlouho, což ovšem nevadí, protože si hnedka za chvíli můžete dát další. V nose se tabák pěkně vstřebává. Nikotinové je to takové na silnějším středu. Kdo zná tabák Spear od WoS, tak tohle je jeho starší brácha, jen u Spearu chybí ten mentolový podkres, který dodává tabáku větší komplexitu. Podle všeho se tento tabák těší oblibě už velmi dlouhou dobu. Já se nedivím. Mám ho čím dál tím raději. V příští objednávce zase nebude chybět, protože je to příjemné zpestření. Doporučuji všem.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 27 úno. 2022, 09:06

Douška o plechovkách...

Pánové, jak jsem psal dříve, dostalo se mi do rukou určité množství tabáků firmy WoS, které jsou nepochybně staré přinejmenším 5-6 let. Usuzuji tak z toho, že etikety nesou původní názvy tabáků, které byly změněny v roce 2016 a 2017 (např. Aniseed Extra - Ani Extra, Honey Mentol - Bee M., Super Menthol - Super M. atd...). Tabáky jsou zabaleny ve dvoudílných 5g a 10g plechovkách, obtočených zelenou lepící páskou. Ty se na první pohled podobají plechovkám McChrystal´s, avšak nemají na víčku tak výrazné vyboulení.

Proč to píšu? Chlapi - tabák z těchto plechovek je navzdory svému stáří v naprosto srovnatelné kvalitě a možná i v lepší než ten v aktuálně prodávaných "luftovacích" otočných krabičkách s boční dírou. Mentol ani aroma nejsou vyčichlé a tabáky jsou přiměřeně vlhké. Plechovky těsní jako šlak - víčko lze na spodek namáčknout nepatrnou silou, ale už tím se utáhne na krev a nejde otočit ani zvednout. Musí se zmáčknou z boku, plechovka "pukne" a lze otevřít. Je zajímavé, že na první pohled skoro totožné plechovky McChrystal´s se tak nechovají, mezi spodkem a vrškem mají totiž vůli. 10 plechovky pukají dost spolehlivě jak jsem popsal, některé menší 5g trošku zlobí, protože ještě víc zalehávají a jejich otevření je obtížné.

Nevím, které ho mudrce napadlo balení změnit. Mám indicie, že to byla jakási legislativní nutnost, ale opravdu nevím. V každém případě odsuzuji (zcela planě a zbytečně) používání otočných krabiček s bočním vysypávání jakožto zločin proti tabáku.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 03 bře. 2022, 10:39

Snad se dostanu k nějaké menší recenzi časem, ale pro dnešek jen zvolání: INDIJÉÉÉ :D

EDIT: Pánové, omlouvám se za svůj neopatrný výkřik, ze kterého mohl vzniknout dojem, že indické tabáky už se dají v ČR koupit. Ty moje se ke mně dnes dostaly mezinárodní kličkou-obezličkou a výkřik ze mne vylítnul po prvním šňupci 6 Photo No.6 (je to má první zkušenost, tak buďte shovívaví :D ).
Naposledy upravil V.Š. dne 03 bře. 2022, 17:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 03 bře. 2022, 16:19

:?: :?: :?:
Zatím tam nic nevidím...
:think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 05 bře. 2022, 14:03

J & H Wilson Medicated 99

Až příliš často jsem se setkával se superlativem "legendární" ve spojení s tímto tabákem. Příliš často na to, abych nezatoužil mít ho ve sbírce. Uvádí-li firma Wilsons of Sharrow u mého dlouhodobě oblíbeného tabáku Super M. doušku, že je to ekvivalent Med. 99, mohl jsem odolat vidině, že originál může být ještě lepší?

Jenže pánové, příliš mnoho očekávání nezřídka přináší zklamání. Krabička s typickou modrou etiketou skrývá dost silně mentolovaný světlý tabák na poměrně jemném mletí s lehounkým nádechem levandule. A dost, tečka, finito. Žádná složitější vůně, žádná tajemná substance, žádný výbuch rozkoše. Prostě jen nikoli špatný tabák, který si nezapamatuji ani deset minut. Je mi líto, ale pro mne legenda ztratila svatozář a kdykoli bez váhání dám přednost WoS Super M., který nějaká poetická duše charakterizovala jako "plod lásky mezi S.M. a SP".
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 07 bře. 2022, 13:10

Ad Wilsons Medicated 99. Jak jsem psal ve své recenzi já, sám bych si ho už nekoupil. Ale je možné, že v té 5g krabičce už nebyl v kondici.

Což se zase dostáváme k těm 5g krabičkám, které jsou naprd. A bylo by lepší, kdyby se ten tabák dovážel v těch 10g plechovkách. A to i kdyby se měla lehce zvednout cena. Zkusím napsat Michalovi, jak se na to dívá, jestli by nezkusil zatlačit na Mostex, který to dováží.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 07 bře. 2022, 21:56

Tak ohledně dovozu 10g plechovek z UK se to má dle Michala Hubacze takto:

angličtí výrobci tabáků aktuálně nedodávají do evropy kvůli chystanému
Track and Trace. Zjišťujeme, jestli se toto opatření týká pouze
kolkovaných tabákových výrobků - což není šňupací tabák, nebo všech
výrobků obsahující tabák. Pokud bude na šňupací tabáky vyjímka, budeme
novou dodávku objednávat v 10g balení


Tož tak.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků