Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 říj. 2021, 18:55

Alter Egon píše:
O tomhle píší, že je pálivý - je škořicov, takže to by mohlo být ono, ale sám jsem nezkoušel:
https://www.snupeme.cz/Silver-Dollar-Cinnamon-5g-d116.htm


Díky za tip, ale skořici asi nerisknu :D
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 říj. 2021, 19:04

BATRACHOS píše:No jednoznačně pak ohřívají tyhle dva:

https://www.snupeme.cz/Toque-Christmas- ... g-d150.htm ... to je samý hřebíček a skořice

https://www.snupeme.cz/Toque-USA-Kentuc ... g-d130.htm ... whisky a curry (anglické se zázvorem).


Ten vánoční pudink mne zaujal už dříve a teď mne zajímá ještě trošku víc, když není ke koupi můj oblíbený Camphor&Clove.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod vědec » 31 říj. 2021, 07:25

Jako mírný uživatel šňupáku - tak 3 krabičky do roka - mám problém s jejich vysycháním. Chtěl jsem se optat, jestli máte nějaké tabáky, kterým to moc nevadí?
Osobně za mne - Kownoer to celkem dává, jinde to je o dost horší. Nebo zvládáte zvlhčovat?
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 říj. 2021, 09:59

vědec píše:Jako mírný uživatel šňupáku - tak 3 krabičky do roka - mám problém s jejich vysycháním. Chtěl jsem se optat, jestli máte nějaké tabáky, kterým to moc nevadí?
Osobně za mne - Kownoer to celkem dává, jinde to je o dost horší. Nebo zvládáte zvlhčovat?


Mám oblibu v toastech, které jsou z podstaty sušší. Proto vysychání nepředstavuje pro mne zásadní problém. Všiml jsem si, že aroma začasté vyschnutím moc neutrpí, není-li tabák starý roky. Zmíněný Kownoer jsem už koupil světle hnědý a sypký a jak jsem si ho pochvaloval - teprve později mi někdo ze zahraničního diskusního fóra napsal, že úplně čerstvý se skoro "dá ždímat". Podobně můj oblíbený Old Paris se v ČR dá koupit jen na prach suchý a jako takový ho i beru; výrobce ho však deklaruje jako poměrně vlhký.

Je to různé - Pöschlovy tabáky vydrží v dobré kondici velmi dlouho, Bernardy vysychají celkem rychle (s výjimkou Gekachelteru, který mám skoro rok po otevření v ucházející kondici), Rosinski podle mne degraduje téměř okamžitě po otevření, McChrystals a WoS jsou sušší samy od sebe atd...

Můj názor je ten, že pokud se člověk naučí šňupat jemné a sušší tabáky, nemusí si z vysychání dělat těžkou hlavu.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 říj. 2021, 14:02

V.Š. píše:Tak v Praze u Sherlocka Holmese absolutní bída. Pöschlův čtyřboj, několik Ozon, několik málo Shamanů, Neffa a jeden (nikoli druh, nýbrž kus!) McChrystals. Z nouze a abych neodešel s prázdnou jsem vzal Ozona English Type, Ozona President a Shaman Vanilla Ice.


Stručné zhodnocení pražského nákupu:
Ozona English Type je skvělý tabák s nepřehnaným mentolem, nijak moc jemně mletý (při bližším pohledu jsou to listy i stonky) a podle vlhkosti soudím, že jsem ho dostal v dobré kondici. Kdybych nevěděl značku, tipoval bych, že je to určitě nějaký Bernard, protože v něm cítím malinko zakouřenost. Plechovka je krásná, celokovová s reliéfním provedením názvu. O co je hezčí, o to je méně praktická - tabák z ní prostě nelze vysypat.

Ozona President je opravdový klenot, který si stříbrnou krabičku zaslouží. Výborný, tmavší vlhčí tabák s čistou a kultivovanou mentolově eukalyptovou vůní a hezkou jakoby ovocnou nasládlou dochutí.

Obě dvě Ozony mají mírnou tendenci stékat dozadu (jiné Pöschlovy tabáky mi to nedělají), ale není to nic hrozného. Oba tyto tabáky hodnotím dost vysoko. Na můj denní šňuplist se sice nedostanou, ale mají šanci být kdykoli znovu koupeny.

Shaman Vanilla Ice jsem koupil nepochybně starý - na padrť suchý se spečenými hrudkami. Když pominu suchost tabáku a hodnotím jen vůni, stěží hledám slova. Je to 5 gramů ostudy. Tabák je absolutně prázdný, mentol takový nementolový, zastřený. Po vanilce ani stopy. Tento určitě nebudu opakovat (koneckonců ani ostatní z řady Shaman, která je tímto pro mne odepsaná).
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 03 lis. 2021, 08:31

Pár postřehů o Six Photo - Medicated No.66

Brácha No.666, na první dobrou bych neřekl, že slabší v chuti. Tmavě hnědá barva, velice vlhký na středním mletí, skvěle se šňupe. Stejně jako u No.666 je tohle opravdu extrémně průtahový materiál, vhodný do parného počasí. Spojení mentolu, kafru a indických bylinek je prostě famózní a dlouhotrvající. Zabiják rýmy. Nikotinově slabší. Hodnotil bych ho velice vysoko. Zmizel velmi rychle. Kdyby byl dostání v ČR, kupoval bych si ho pravidělně.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 03 lis. 2021, 20:33

Alter Egon píše:Pár postřehů o Six Photo - Medicated No.66

Brácha No.666, na první dobrou bych neřekl, že slabší v chuti. Tmavě hnědá barva, velice vlhký na středním mletí, skvěle se šňupe. Stejně jako u No.666 je tohle opravdu extrémně průtahový materiál, vhodný do parného počasí. Spojení mentolu, kafru a indických bylinek je prostě famózní a dlouhotrvající. Zabiják rýmy. Nikotinově slabší. Hodnotil bych ho velice vysoko. Zmizel velmi rychle. Kdyby byl dostání v ČR, kupoval bych si ho pravidělně.


Pěkná recenze. Snad se někdy něco exotičtějšího do ČR dostane...
Naposledy upravil V.Š. dne 04 lis. 2021, 10:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 04 lis. 2021, 09:02

:?: Zkoušel někdo tabák Otto Red Rag? Často ho porovnávají s Red Bullem (a asi to skutečně má být výzva od Toque směrem k Pöschlovi už jen s přihlédnutím k názvu; červený hadr na červeného býka?). Zrovna ho otvírám, tak až se do něj trošku vžiju, napíšu pár řádek.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 04 lis. 2021, 11:22

Nikdy jsem neměl, dej vědět, jak ti chutnal. Mě shodou okolností došla zásoba mentoláků. Vydržel jsem to bez nich dva dny a včera jsem bežel do trafiky právě pro Red Bulla. Tento týden musím něco objednat.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 05 lis. 2021, 08:44

A už jsem si vzpomněl, proč jsem si Red Bulla až doposud nekoupil. Intenzivně jsem se mu teď věnoval a mám od něj trochu odřený nos. Něvím, jestli je to hrubší sktrukturou anebo je v něm něco, co mému čuchometru nedělá úplně dobře. Chutná mi teda moc, ale musím s ním pomalu.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 05 lis. 2021, 09:43

Alter Egon píše:A už jsem si vzpomněl, proč jsem si Red Bulla až doposud nekoupil. Intenzivně jsem se mu teď věnoval a mám od něj trochu odřený nos. Něvím, jestli je to hrubší sktrukturou anebo je v něm něco, co mému čuchometru nedělá úplně dobře. Chutná mi teda moc, ale musím s ním pomalu.


Voní mi dobře a dělá mi dobře :D Cestou z práce se nejspíš pro dvě piksličky zastavím. Onehdy jsem měl takové redbullové okouzlení a tak jsem si na krabičku fixem napsal datum otevření. S hrůzou jsem zjistil, že poslední šňupec jsem vyklepal tři dny na to. No, teď už si to trošku hlídám. Ovšem na druhou stranu musím napsat, že německé tabáky mi ubývají mnohem rychleji než anglické. Ne snad že bych je měl nějak víc raději, ale je to asi tím hrubším mletím.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 05 lis. 2021, 11:05

Red Bull mi taky fakt chutná. Hned jak jsem si ho přinesl, tak ten první den jsem ho vyšňupal celkem dost. Ale fakt jsem asi třetí den probudil a měl jsem odřený nos. Ono mi po něm i víc teče z nosu. Prostě je tam asi nějaká komponenta, co mě trochu dráždí. Většinou se mi to nestává. No, už si to budu pamatovat a myslet na to.
Jinak, co se týče zásob, tak mě snad nejrychleji zmizely ty indické tabáky. Jsou mleté poměrně jemně, ale jsou o dost vlhčí.
S tím datumem na krabičky je to dobrý nápad, člověk má pak dobrý přehled.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 05 lis. 2021, 15:23

Otto Red Rag

Lituju, že jsem tuhle parádu neobjevil dřív. Není snadné oprostit se od myšlenky, že by to měl být epigon Red Bullu (RB) a nesrovnávat. Přesto bych hned chtěl říct, že podle mne Red Rag (RR) rozhodně není pouze "něco jako Red Bull".

První vůně po otevření krabičky je samozřejmě mentol, ale také kupodivu hřebíček. Zajímavé je, že v nose už pak hřebíček vůbec neregistruji. Tabák je velmi jemný, homogenní (bez přítomnosti vlákének jako má RB), o fous světlejší než RB, není až tak vlhký jak bych u řady Otto čekal a bere se opravdu snadno.

V nose je to geniální kompozice - znatelně méně mentolu než RB, eukalyptus, který dodává směsi hezkou nasládlost, mírná kořenitost (na čerstvém vzduchu bych řekl, že vyznívá jako SPéčková levandulově-citrusová nota známá třeba z WoS Super M. a snad i špetička anýzu). Celkově je RR méně řízný než RB, takový jako uhlazený, nedráždí, je opravdu lehoučký a osvěžující. Ohledně nikotinu bych řekl, že je to nižší průměr. Rozhodně ovšem nemohu říci, že by mu něco chybělo, že by to byl jen slabší RB. Ten tabák je dobrý jak je a avizovanou snahu přiblížit ho ještě více k RB bych neuvítal. RB je oproti tomu více průtahový, více kořeněný, víc po něm teče z nosu.

Jo a pozor, v té směsi je něco, co člověka nutí nebo láká rozšroubovat krabičku znovu. A znovu. A znovu... Znovu, znovu, znovu. :D

V tuto chvíli mám dojem, že je to jeden z mála tabáků, které bych si koupil v půlkilovce, kdyby byla v ČR k dostání.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 09 lis. 2021, 13:10

Poslední výzkumná zpráva z vídeňských trafik:

Název:
JOHNNY
SNUFF

Výrobce: Pöschl

Balení: 10g Petrolejově modrá klasická pöschlovská krabička (stejná jako u Red Bull). Esteticky dost nepovedená.

Charakter:
Přímočaře mentolový protahovák, něco jako Tic Tac do nosu. Nikotinově žádná síla, prudký nástup mentolového vichru po šňupnutí, po cca dvou minutách prudký pokles, ale na té nízké rovině se pak drží překvapivě dlouho, min. 20 min.

Nevýhody: přiznaně jednorozměrný model (i ten název to napovídá). Nic jiného než Tic Tac s trochou medovo-citrusové sladkosti nečekejte, nepřijde už nic dalšího. Od začátku do konce stejný, bez vývoje.

Středně mletý, středně vlhký. Dobře zpracovaný konzum: skvěle se šňupe, nestéká, nedráždí ke kýchnutí, spolehlivě probere a zvýší koncentraci (např. při řízení etc.). Krabička se snadno ovládá a dobře těsní. Ideální pro začátek se šňupáním.
Nejčastější šňupák na pultech v Rakousku.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 09 lis. 2021, 15:04

BATRACHOS píše:Poslední výzkumná zpráva z vídeňských trafik:

Název:
JOHNNY
SNUFF

Výrobce: Pöschl

Balení: 10g Petrolejově modrá klasická pöschlovská krabička (stejná jako u Red Bull). Esteticky dost nepovedená.


Viděl jsem tento tabák u benzínky v Rakousku a jako ty jsem si říkal, že to oranžové písmo rádobyžertovného fontu se ke snuffu vůbec nehodí. Tvůj popis mne překvapil, protože někde jsem četl, že je to vlastně jinak zabalený Gawith Original...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


cron