Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Santa Nicot » 09 úno. 2020, 19:51

Tak teď o kousek do vnitrozemí, naši sousedé už mají The Best Clean of EU:
https://www.youtube.com/watch?v=clA7fjn9ryw&t=580s

Žádná psí překvapení, ale spíš bych se zde obával z více přídatných chemických látek. Osobně se mi líbí domácí výroba snuffu z vlastnoručně vypěstovaného tabáku. Nic víc jak chlorid sodný a uhličitan sodný bych do toho nepřidával. Samozřejmě nepočítám aroma, což může být macerát kávy v troše Rumu 80%. :smoke1:
Uživatelský avatar
Santa Nicot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17 led. 2020, 14:18

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 10 úno. 2020, 09:06

No třeba si tam trochu uklidili, když tu starou SG továrnu nedávno stěhovali do větších prostor pod střechu GH.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 11 úno. 2020, 14:09

Zrovna jsem ochutnal Bodeaux (Fribourg & Treyer). Moc dobrý nementolový, květinový snuff. Tyhle nementolové věci mám rád hlavně večer :yum:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Santa Nicot » 11 úno. 2020, 16:57

Bordeaux je výborný :-) Ta silná květinová vůně je velmi inspirativní a podporující kreativitu. Obsah nikotinu 4 z 5. Výborný je taky Santo Domingo. Hrubší struktura střední vlhkosti, směs tabáku Burley, dřevitokvětinová vůně s kouřovým dozněním, síla a obsah nikotinu 5 z 5 . Mám ho v rotaci k ranní kávě nebo večer ke zbystření mysli, když pracuji do noci. Tabáky od Fribourg & Treyer jsou skutečně vynikající. Pěkně voní i French Carotte, směs tabáku Virginia, síla a obsah nikotinu 1 z 5, takže moc nepálí. Tento model ocení asi nejvíce ženy.
Na mne je samotný příliš slabý, tak si ho míchám s Neffou.
Old Paris je taky delikatesa, též doporučuji vyzkoušet :ok:
Nemáte někdo nějakou vychytávku, jak šňupat ty velmi jemně, až na prach mleté suché, ale i ty středně vlhké jemné tabáky? Už jsem zkoušel různé techniky i množství, ale vždycky mi to vlítne do plic, takže si dokážete představit, co to udělá. :oops: Pomalu se začínám smiřovat s tím, že to asi nebudou druhy snuffu pro moji ORL architekturu. :plaster:
Naposledy upravil Santa Nicot dne 12 úno. 2020, 09:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Santa Nicot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17 led. 2020, 14:18

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 11 úno. 2020, 23:29

Hele dávám toho zhruba hrášek z hřbetu do každý a to tak, že vůbec nenasávám a jen porci nozdrou přiklopim a promasíruju. Pak teprv začínám nabírat dechem, až když se to drobet zahřeje a zvlhne.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 úno. 2020, 14:14

Samozřejmě se dá takový tabák prstem nanést do nosu. Ale to je dost neestetické, pokud nejsi sám. Pokud mám jemnější tabák, tak si prostě musím dávat pozor. Nejhorší je, když střídám různé tabáky, tak se občas spletu a vletí to kam nemá.
A ten Santo Domingo také vyzkouším.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Santa Nicot » 18 úno. 2020, 16:39

Chlapi, díky za tipy :ok: Zkouším všechno, ale mám v nose snad nějaký bypass přímo do plic. Stále to lítá až do plic. Inu jemná prachová textura některých snuffů není asi pro všechny.
Zkusím sem postupně napsat osobní recenze na vybrané šňupací tabáky, co jsou na našem trhu k dostání. Třeba to pomůže i ostatním při výběru u nákupu, protože v těch e-shopech toho moc uvedeno v popisu zboží není a z názvu už také není příliš patrné, jakou mají chuť - aroma. No a prodavačky v kamenných obchodech k tomu taky nic moc neřeknou, poněvadž nemají osobní zkušenost. Již brzy přidám hodnocení na první model....
Uživatelský avatar
Santa Nicot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17 led. 2020, 14:18

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 úno. 2020, 12:05

Já mám teda raději také vlhčí šňupáky, protože jsou těžší a můžu to svým velkým frňákem víc natáhnout. A za recenze díky. :ok: Možná by něbylo od věci hodit ty recenze někam na net, kde by to bylo všechno pohromadě. Tady na fóru se to pak bude špatně hledat. Nicméně, přeci jen pokud člověk ovládá angličtinu, tak to na netu anglicky dohledá. Na youtubu je toho také dost.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 24 úno. 2020, 12:00

Ty Wilsons jsou super, hlavně Irish No.22, ten mi fakt jede. Jediný problém nemám ani tak s prachovou texturou, ale hlavně se stipanim v nose. Kolikrát je to tak nepříjemné, že to musí hned ven.. Pomalu se vracím o overenemu Cristalu nebo Gawith od Pöschlu.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Santa Nicot » 25 úno. 2020, 15:37

To Snuffman: Irish je jediný, který fakt nejsem schopen natáhnout, abych se nezakašlal. Ale jinak je to chuťově výborný toast. Já mám asi už ten nos hodně vypálený, ale právě tabák Irish je jediný, který vůbec necítím, že by v nose nějak pálil. Taky mi připadá dost slabý na obsah nikotinu. Nemáte tip na nějakou kamennou trafiku v ČR, která dováží značku Bernard? Nebo jiné značky, než má e-trafika? Co se týká zásobování kamenných trafik snuffem, tak tam vede Red Bull, někde je dokonce jediným, který prodávají :clamp:
Už týden mám za favorita Wall. Nějak jsem si jej oblíbil po tom, co mi minulý týden začala bolet hlava z přepracování a ta jeho silná květinová vůně mi tu bolest hlavy zahnala. Takže doporučuji na místo Ibalginu :D
Uživatelský avatar
Santa Nicot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17 led. 2020, 14:18

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 26 úno. 2020, 13:05

Toho Irishe bych chtěl zkusil, ale jeho struktury se trochu bojím, že to bude na mě až moc jemné.
Jinak já jsem teď znovu objevil Dr. Verey od Samuela Gawitha. Takový příjemně a zajímavě kořeněný snuff načervenalé barvy, ne příliš silný a jemný. Ale moc příjemný.
Bernarda jsem nikde neviděl. Co tak chodím do trafik, tak všude mají hlavně Pöschl - Red Bull (na tom jsem začínal), Gawith, Löwenpriese, Gletscherprise, možná nějaká Ozona. Jiné jsem snad v kameném obchodě v životě neviděl.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Santa Nicot » 29 úno. 2020, 10:15

To Alter Egon: Teď testuji od Pöschl tabáček LÖWEN-PRICE. Doporučil mi to trafikant, že je velmi podobný Schmalzeru. Nemohu posoudit tu podobnost, ale pravda je, že tabák má tmavě hnědou barvu a je celkem dost mastný, takže jeví dojem velmi vysoké vlhkosti. Lze jej pohodlně nasypat mezi stisknutý palec a ukazováček a pinch si natvarovat. Textura - středně hrubý. Lze šňupat poměrně velké množství do jedné nosní dírky, aniž by nepříjemně pálil nebo měl tendenci při šňupnutí vletět až do krku nebo do plic. Chuťově to vnímám na lehký anýzový nádech v eukalyptovém oleji, který dominuje a vytváří velmi příjemný a poměrně dlouho trvající chladivý dojem. Na rozdíl od mentolovaných suchých tabáků nemá takový ten okamžitý dráždivý náraz po šňupnutí na slizce. Jakoby postupně nabíhal, žádný šok. Chladivý dojem eucalyptové esence pomalu nastupuje a velmi dlouho pak působí a přetrvává. Příjemně mě překvapil. Sílu nikotinu tipuji tak na 3 z 5. :joy:
Uživatelský avatar
Santa Nicot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17 led. 2020, 14:18

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 02 bře. 2020, 09:31

Ten jsem nezkoušel. Já totiž nemám rád anýz, tak jsem se mu vyhýbal. Od Poschlu jsem měl kromě Red Bulla ještě Gletscherprise a to byl takový chladivý mentolový příjemný tabák, ale takový jednorozměrný. Red Bull mi chutnal víc. Nicméně co jsem zkusil snuff od Wilsons, tak oproti Pöschlu mě překvapilo, jak se lépe v nose vstřebává.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Santa Nicot » 04 bře. 2020, 11:36

Ohledně tabáku LÖWEN-PRICE: On ten anýz je tam cítit skutečně jen decentně a pouze ze začátku, protože ten eukalyptus tu vůni anýzu ve finále převáží. To je ale podle mého názoru vlastnost všech mentolovaných, kafrových a eukalyptových šňupacích tabáků, že kolikrát není moc poznat, že obsahují i jiné aromatické esence. Red Bull jsem jednou zkoušel od kamaráda, ale protože mi zapadl do škatulky "mentolovaných" a ty nejsou, alespoň pro mne, v každodenním užívání mezi favority, tak jsem si ho do své sbírky ani nepořídil. Ale na našem trhu je to mainstreemový produkt. Asi má hodně svých příznivců a dobře se prodává. Co se týká efektivity účinku, zvýraznění aromat a katalyzace vstřebávání nikotinu také záleží na přídatných látkách a zpracování. Některé jsou opravdu nafutrované chemií. Například zde je možné mrknout, co obsahují některé výrobky: https://www.ussmokeless.com/products/ou ... ngredients

Dole pak nad patičkou stránky jsou PDF soubory ke stažení s ingrediencemi v jednotlivých typech.

Například vybírám: Carhart Snuff Ingredience
Složky jsou uvedeny v sestupném pořadí podle obsažené hmotnosti.

• Tabák
• Voda
• Přírodní a umělé příchutě
• Uhličitan amonný
• Chlorid sodný
• Uhličitan sodný
• Sacharin sodný
• Konzervační prostředky
• Maltodextrin
• Oxid křemičitý
Naposledy upravil Santa Nicot dne 04 bře. 2020, 18:25, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Santa Nicot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17 led. 2020, 14:18

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 04 bře. 2020, 16:43

Tak moment, Skoal a Copenhagen se nešňupou. Pomalu hoši, chce to něco nažvejkat, než si v tom uděláme pořádek.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků