Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 22 dub. 2022, 17:33

BATRACHOS píše:Six Photo Snuff

... V dubnu už to neklapne. :think:


Klaplo to! :ok:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 25 dub. 2022, 07:50

Jdu na to :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 25 dub. 2022, 16:05

I já jsem objednal a čekal až bude Indie na skladě. Bernardy, ktere jsem jeste nemel moznost ochutnat, samozrejme McChristals a i 5 z 6 vzorecku Indie. Tak jsem na ně zvědavý..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 25 dub. 2022, 19:14

Radford Snuff od Pöschla - "mentolová vražda"


V České republice nedostupný tabák balený po 25g, s vkusnou modrobílou etiketou a nešroubovací plechovkou těsnící tak dobře, že její otvírání je opravdu nesnadné. Tabák je tmavě hnědý, dosti hrubě mletý a hodně vlhký. Po prvním otevření se rozlinula vůně částečně podobná Red Bullu doprovázená výrazným amoniakem a silný mentol. Šňupe se pohodlně a v tom spočívá zrada. Kdo je zvyklý šňupnout pořádné bago, bude podobně jako já v šoku. V nose se rozline mentol takovou měrou, až se mi z toho udělalo slabo. Je to bezpochyby ten nejsilněji mentolovaný tabák, který jsem kdy zkusil.

Abych nezdržoval: kdo má rád a dobře zná Red Bull, ať si představí o 50% více mentolu, méně sladkosti, žádné ovocné náznaky, více té kořeněné pryskyřičnosti, ať přidá trochu nevybíravé surovosti a má Radforda.

A aby mé sdělení vyznělo jasně - tabák se mi líbí a po spotřebování asi budu hledět obstarat si ho znovu.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 26 dub. 2022, 12:32

Zajímavé, to bych někdy ozkoušel. Jsem zvědavý co budeš říkat na No.666 od 6 Photo, jestli ho budeš mít možnost ozkoušet. Protože to je taky mentol, až z toho mrazí.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 26 dub. 2022, 12:57

Alter Egon píše:Zajímavé, to bych někdy ozkoušel. Jsem zvědavý co budeš říkat na No.666 od 6 Photo, jestli ho budeš mít možnost ozkoušet. Protože to je taky mentol, až z toho mrazí.


Zkusím někdy v těchto dnech, neboť moje objednávka ze snupeme už snad leží v Zásilkovně. Indického tabáku jsem si objednal asi tak na rok :D

Včera mi přišla zásilka ze zahraničí. Je jen jediný tabák, kvůli kterému jsem byl ochoten podstoupit celní formality i cla a daně. A tím je FT Old Paris. Ten prodávaný v ČR a ten čerstvý ze zahraničí jsou dvě zcela rozdílné věci. Přišla mi 50g plechovka a spolu s ní i další, v ČR nedostupné tabáky, které jsem si vybral ve větších plechovkách. Jak je budu zkoušet, přidám nějaké své postřehy.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 26 dub. 2022, 12:59

Výborně, moc děkujeme. Těšíme se na postřehy. Můžeš k tomu napsat i postřehy co se týče celního řízení, jak to bylo rychlé. Jistě to bude zajímavé počtení.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 28 dub. 2022, 19:21

Tak Indie jsme se nakonec dočkali. Jaké jsou vaše první dojmy?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 28 dub. 2022, 21:26

V.Š. píše:Tak Indie jsme se nakonec dočkali. Jaké jsou vaše první dojmy?

Opravdu první dojmy:
666 super, ten mě baví nejvíc. Jakmile dosnupu jeden tabacek, tak přijde presypat (protože z toho balení se to fakt nedá) a zařadíme do rotace

66 taky v pořádku, ale měl jsem pouze jeden snupecek.

Zeleny drak výrazná, nevsedni aromatizace, asi si na něj zvyknu. Ale je to fakt po dvou snupcich, takže je možné, že se omrzí, uvidím.

Cheeta neoslovil, uvidíme časem..

Formula No. 6 - snupnul jsem klasický a myslel jsem, že se udusim.. Strašně jemný, letavy stipal v nose, brutalne. Okamžitě jsem odložil..

Ale opravdu pouze první dojmy.. Tak uvidíme časem.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 29 dub. 2022, 10:10

Samuel Gawith Silky Dark

V posledních dnech jsem měl štěstí a přišel jsem k určitému množství tabáků, které nejsou v ČR běžně dostupné. Mám z jejich koštování hlavu v pejru a tak začnu tím jednodušším.

Moje obecné preference jsou jasné: když mám volit mezi tabákem tmavým a světlým, volím světlý. Mám-li volit vlhký nebo sušší, vyberu sušší. Přesto jsem nemohl odolat pokušení alespoň jednou držet v ruce velkou vakouvanou pikslu Samuela Gawitha, svést souboj o první bezeškodné otevření, otestovat ho nevyschlý a nevyčpělý.

Moje volba tedy navzdory preferencím padla na vychvalovaný Silky Dark. Jak název napovídá, jde o velmi tmavě hnědý tabák s přiměřenou vlhkostí na středně hrubém mletí. Uchopen do špetky lze tabák smáčknout do nerozsýpavé konzistence. Užití je komfortní, tabák je nedráždivý a nemá tendence stékat dozadu.

Vůně? Tady nemá cenu objevovat ameriku. Kdo zná Gekachelter Virginie od Bernarda, je hned doma. Jde o známou vůni, které říkám "zpocený kůň". Zemitá těžká vůně silně fermentovaného tabáku, která je v případě Silky Dark umírněnější a kultivovanější než u Gekacheltera. Je-li Bernard zpocený kůň, pak Gawith je zpocený poník :D . Hodnocení nikotinu je obtížné, ale Silky Dark na mne dělá dojem spíš silnějšího tabáku.

Nebudu mít žádný problém ho spotřebovat. Koupil bych zase? Tabáku tohoto typu spotřebovávám poměrně málo a vzhledem k obtížné dostupnosti bych při chuti na "zpoceného koně" volil asi mnohem snadněji dostupný a v celkovém vyznění dost podobný Gekachelter.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 03 kvě. 2022, 14:09

V.Š. píše:Tak Indie jsme se nakonec dočkali. Jaké jsou vaše první dojmy?


U mě super. No.66 a No.666 znám, to jsou super tabáky. Dneska jsem otevřel No.6 a ten taky zapadá do rodiny. Pořádná mentolová nálož, asi nejvíc kořeněná indickými bylinkami než jeho dva bráchové. Chutná mi moc. Dám se pak větší recenzi. Docela mě zarazilo co o něm psal přítel snuffman - protože u mě je tabák opravdu dost vlhký, nelítá a neštípe - stejně jako No.66 a No.666 :think:

Green Dragon taky super. Líbila se mi taková mátovo citrusová chuť a taky zelená barva.

Napíšu sem něco víc až udu mít víc ozkoušeno.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 04 kvě. 2022, 07:55

Alter Egon píše:
U mě super. No.66 a No.666 znám, to jsou super tabáky. Dneska jsem otevřel No.6 a ten taky zapadá do rodiny. Pořádná mentolová nálož, asi nejvíc kořeněná indickými bylinkami než jeho dva bráchové. Chutná mi moc. Dám se pak větší recenzi. Docela mě zarazilo co o něm psal přítel snuffman - protože u mě je tabák opravdu dost vlhký, nelítá a neštípe - stejně jako No.66 a No.666 :think:

Green Dragon taky super. Líbila se mi taková mátovo citrusová chuť a taky zelená barva.

Napíšu sem něco víc až udu mít víc ozkoušeno.


Moje první dojmy z indických tabáků jsou tyto:

Musím uznat, že se panu Žákovi podařil husarský kousek. Ať už se jedná o české etikety a nebo o skvělou čerstvost tabáků. Několik podobných jsem měl dříve ze zahraničí a nebyly zdaleka v tak dobrém stavu.

Aromatizace indických tabáků je tak intenzivní a neobvyklá, že vlastně vůbec nedokážu ty jejich vůně pojmenovat. Spokojím se tedy s hodnocením jak se mi líbí.

Ze "šestkové" řady jsem z dřívějška znal No.6 a No.66. Jednoduchá šestka se vymyká, voní v té řadě nejexotičtěji a nejostřeji. V zahraničních diskusích jsem zaznamenal vyhraněné reakce - někdo ho rád, jiný ho nesnáší. Mně osobně voní. Dvojitá a trojitá šestka jsou podle mne dost podobné. Předpokládal jsem, že čím víc šestek, tím víc mentolu, ale podle mne to tak úplně není, protože No.66 má taky pořádnou vsázku mentolu. Osobně vnímám vůni No.66 jako sladší a podbízivější než No.666. Všechny tři uvedené tabáky jsem obdržel hodně vlhké a snadno šňupatelné. Celá medikovaná řada je mi milá a prozatím je hodnotím podle sebe od nejlepšího takto: No.66, No.666, No.6.

Z nearomatizovaných tabáků upřednostňuji LA Natural s mírným nádechem exotické vůně a takovým jako máslovým vyzněním. Je vlhký, dobře se užívá a je sakra silný. Cheetah udělal na mne dobrý první dojem. Květinová vůně, síla, nicméně obtížné užití - je velmi jemně mletý a suchý. Druhý dojem je rozpačitý. Asi znáte ten pocit, kdy vás něco trkne, pak si toho začnete víc všímat a nakonec vás to začne štvát. Já v tabáku Cheetah postihl takovou notu, kterou bych popsal asi jako křídovou, mastkovou nebo moučkovou... Ta mne začala obtěžovat a obávám se, že Cheetah skončí jako "nikotinová podezdívka" do jiných, aromatičtějších tabáků (prozatím úspěšně otestováno na malém vzorku Toque Peppermint).

V zahraničních diskusích se semtam objeví názor, že Green Dragon je stejný tabák jako Begum Green. Mám oba a tuto představu chci vyvrátit. Green Dragon je mnohem víc zelený a mnohem citrusovější a svěžejší než Begum Green. Líbí se mi víc.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 04 kvě. 2022, 09:43

V.Š. píše:Aromatizace indických tabáků je tak intenzivní a neobvyklá, že vlastně vůbec nedokážu ty jejich vůně pojmenovat. Spokojím se tedy s hodnocením jak se mi líbí.

A to ještě pan Žák nedovezl Kailash - to je teprve intenzita.

V.Š. píše:Ze "šestkové" řady jsem z dřívějška znal No.6 a No.66. Jednoduchá šestka se vymyká, voní v té řadě nejexotičtěji a nejostřeji. V zahraničních diskusích jsem zaznamenal vyhraněné reakce - někdo ho rád, jiný ho nesnáší. Mně osobně voní. Dvojitá a trojitá šestka jsou podle mne dost podobné. Předpokládal jsem, že čím víc šestek, tím víc mentolu, ale podle mne to tak úplně není, protože No.66 má taky pořádnou vsázku mentolu. Osobně vnímám vůni No.66 jako sladší a podbízivější než No.666. Všechny tři uvedené tabáky jsem obdržel hodně vlhké a snadno šňupatelné. Celá medikovaná řada je mi milá a prozatím je hodnotím podle sebe od nejlepšího takto: No.66, No.666, No.6.

Hodnotím to velice podobně, No.6 je taková nejaromatičtější, cítím z toho spoustu indických bylinek a koření - kardamon asi. Mentolu je tam taky spoustu. Moc se mi libí
No.66 a No.666 jsou opravdu velmi podobné, asi se mi víc líbí No.666. Všechny tři jsou skvělé tabáky.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 05 kvě. 2022, 08:17

Tak přidávám trochu obsáhlejsí zhodnocení Six Photo - Formula No.6

Výchozí tabák "šestkové" řady nezklamal. Tabák hnědé barvy, velice vlhký, střední mletí. Takhle vypadá v podstatě celá řada. Tento tabák dává víc důraz na nějaké indické bylinky a koření (poznávám kardamon), vůně působí velice ostře. Po aplikaci v nose cítíte opravovou porci ostré bylinné chuti, zabalenou ve svěžím mentolu. V nose nepůsobí nasládle, ale spíše jde do kysela, trochu mi to připomíná takovou čerstvou citrónovou kyselost, která je ovšem v kombinace velmi osvěžující. Spolu s mentolem opravdu dobře protáhne. Šnupe se moc dobře, nelítá do krku, chuť a vůne v nose je dlouhopřetrvávající. Nikotinově tak akorát, žádný silák. Moc pěkný šňupák, doporučuji zkusit opravdu každému kdo má rád mentolové tabáky, protože tento se opravdu vymyká takové té standardní evropské produkci. :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 10 kvě. 2022, 11:44

Jihoafrický TAXI Green

Nepříliš estetická krabička s měkkého "kýblového" plastu (ovšem poctivě přiznávám, že nanejvýš funkční; snadno se otevírá bez šroubování a dobře těsní) skrývá 15g tabáku hrubého a vlhkého až hanba. Bylo třeba ho s obtížemi přesít a odstranit tu nejhrubší frakci. Barva je tmavohnědá, první "vůně" silně štiplavě amoniaková. Po půlhodině odvětrání a načechrání se ten nejhorší čpavek ztratí, přesto zůstává aroma pavilonu opic. Obsahuje trošku mentolu, ale ten není průtahový a rozhodně není možno mluvit o mentolovém tabáku jak ho známe. Vzhledem k vlhkosti a hrubosti je to jediný tabák, který užívám "udělátkem" (druhým koncem čajové lžičky), protože tabák se při uchopení do špetky příliš slepuje. Užití je překvapivě komfortní, tabák v nose neštípe, nestéká dozadu a snadno se vysmrká. Dominuje stájová vůně a taková rustikální prostota. V nikotinu je tento tabák extrémně silný (s velkým náskokem nejsilnější, které mám), při neskromném dávkování způsobuje točení hlavy až slabost a zrudnutí obličeje.

Záhada. Nesplňuje to vůbec nic co mám na šňupacích tabácích rád, tak proč mám polovinu krabičky spotřebovanou a pořád se k tomu vracím :?:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků