Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 01 čer. 2022, 07:38

Tak za mne Oderlander a Gekachelter jsou dvě stálice, které mne asi jen tak nepustí. Alter Fritz, Poltergeist atd. Ale první dva, naprosto jedinečné. Uvidím časem.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 01 čer. 2022, 10:07

Jestli se můžu připojit do diskuze o schmarzlerech. Tak opravdu mi chutnal ten Bernard Gold a pak ještě Postillion. Ty jsem dojel bez problémů. S ostatními jsem měl fakt problémy je došnupat. Třeba takový Fresco i ten Aecht, tak ty jsem nakonec také smíchal s nějakými mentoláky co mi moc nejely - myslím že s Paul Gotard Medicated. Vyšlo to celkem v klidu - vznikl z toho takový celkem zajímavý hybrid. Proto jsem si říkal, že příště zkusím Zwiefachera - to by měl být taky takový hybrid už z výroby.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 01 čer. 2022, 10:10

Schmalzler je tradice. U mě naštěstí nalezla velké přijetí. Co fakt moc nemusím, jsou anglické mouky. Kromě občasného McCh. Aecht byl můj první schmalzler a byl jsem jím unešen.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 01 čer. 2022, 10:14

Já jsem ze Schmarzlerů nejdříve vyzkoušel právě ten Gold a možná proto zůstal mým oblíbeným až do dneška. Ale je fakt, že já obecně raději něco, co spíš připomíná anglickou produkci.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 01 čer. 2022, 15:50

V.Š. píše:
S čím to mícháš, prosím tě?


Toque Kentucky Bourbon
Toque Xmas Pudding
Fri&Tre French Carotte
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 02 čer. 2022, 10:40

BATRACHOS píše:
Toque Kentucky Bourbon
Toque Xmas Pudding
Fri&Tre French Carotte


Když už jsme u těch šmalců a míchání... Já tabáky moc nemíchám. Říkám si, že u Poeschlů nebo Wilsonů za ta staletí museli zkusit všechno :D . Obvykle jen přidávám mentol do tabáků, které mne časem přestávají bavit (stává se mi to v poslední době s nementolovanými jednoaromatickými Toque, např. Absinthe, Peppermint nebo Coltsfoot). Ovšem mám ze zahraničí dva recepty, které mi dávají smysl a přidanou hodnotu:

1/ Libovolný schmalzler + Gekachelter Virginie (snižuje to sladkost a přidává nakouřenost)
2/ Irish 22 + 6 Photo LA Natural (posiluje se "sušenkové" aroma, zjednodušuje se užívání a celkově to ladí)

Obojí vyzkoušeno ke spokojenosti.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 15 čer. 2022, 10:25

Zkouší někdo šnupací tabák i chutí? Nemyslím tím nějaké žvýkání, ale prostě si jen líznout... :D Občas je to celkem překvapivé jak tabák jinak voní a jinak chutná...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 15 čer. 2022, 11:55

Pokud nepočítám to, když mi nějaký tabák stekl dozadu na jazyk, tak mě nikdy šňupák opravdu nenapadlo lízat, bál bych se, že by mě to akorát štípalo. Což je asi dáno zkušeností, když jsem šňupák zkoušel zrakem - jednoduše se mi párkrát podařilo sáhnout si prsty od tabáky do oka a to byl docela tanec :lol:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 04 črc. 2022, 09:32

Dovolenkové dilema

Po roce je to zase tady - rozhodnutí, které tabáky si zabalit na dovolenou. Jestli vsadit na jistotu a rutinu, která nikdy nezklame (Red Bull, Original&Geniune...) a nebo vzít něco svátečnějšího? Vždycky z toho mám hlavu v pejru... Co vy ostatní?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Ambriel » 05 črc. 2022, 19:02

U mě je základ mít v kapse presidenta od Osony. No a stále ujizdim na Asgardovy z Německa:)
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 05 črc. 2022, 20:40

Já to řeším tak, že mi nesmí chybět nějaký Bernard, Rosinski a Pfalzer. A Green Dragon. A jsem celkem spokojený. Jsme na dovolené u Domažlic takže jezdíme do Německa. Furth, Cham. Chtěl jsem koupit něco nového ke šňupání, ale nějak nemohu natrefit na trafiku.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 18 črc. 2022, 10:05

Já volím na delší dovolenou převážně klasiku. Do Chorvatska jsem jel s S.M. od WoS. Teď mě čeká také pár dní volna, tak tam mám chuť vzít něco nového, tak jsem si koupil Amostrinhu a Zweifacher na vyzkoušení. Takže u mě je to jak kdy.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 18 črc. 2022, 14:32

Zajímalo by mě, na jak dlouho vám vystačí 10g krabička šňupacího tabáku. Na týden, méně, déle?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 črc. 2022, 09:52

Alter Egon píše:Já volím na delší dovolenou převážně klasiku. Do Chorvatska jsem jel s S.M. od WoS. Teď mě čeká také pár dní volna, tak tam mám chuť vzít něco nového, tak jsem si koupil Amostrinhu a Zweifacher na vyzkoušení. Takže u mě je to jak kdy.


Tak je po dovolené a skutečně jsem nakonec zvolil osvědčenou klasiku bez rizika - Red Bull, Gletscher Prise, O&G a krabičku takové nementolované směsi.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 črc. 2022, 09:56

ontarios píše:Zajímalo by mě, na jak dlouho vám vystačí 10g krabička šňupacího tabáku. Na týden, méně, déle?


Nedokážu říct jak dlouho mi vydrží krabička, protože nikdy nemám otevřenou jen jednu (obvykle tak 5-6 druhů). Ale svou denní spotřebu odhaduji tak na 2 až 2,5 gramu. Taky to závisí na druhu tabáku - hrubé mi mizí rychleji než jemně mleté.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků