Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 02 lis. 2023, 23:14

Podívejte se na snupeme.cz. Celkem nepříjemné změny od roku 2024. Nakonec asi bude konec se šňupáky.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 03 lis. 2023, 00:15

Dnes jsem vyštrachal několik let starej WoS Natural a Winter Warmer, krabičky zvenku orezlý, ale uvnitř vše v cajku. Natural je libovka. Na web kouknu, teď je nedostupnej, ale tušim v tom zas židobolševiky, ovládaný tou elektronickou rasou, co se nás snaží odstřihnout od fyzický přírody skrze znemožnění změny našeho vědomí rostlinou :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 10 lis. 2023, 16:56

Taky několik let starý eSGéčka Jockey Club a Grousemoore. Druhej jmenovanej je jak prášek na praní, nechám na jaro, do týhle atmosféry jak pěst na oko. Ale Jockey Club docela zajímavej, nevim jestli stářím, ale trčí z něj docela silně bio smrádek, fakt taková stáj a parfém. Všedně konzumně Gletscher, následovanej Red Bullem. Taky mám nově WoS Wall a Crumbs of Comfort a F&T Old Paris, takový masírky na doma, to nikam nenosim.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 08 pro. 2023, 08:52

ontarios píše:Podívejte se na snupeme.cz. Celkem nepříjemné změny od roku 2024. Nakonec asi bude konec se šňupáky.


Jsou to, jářku, špatné zprávy. Ze svého úhlu pohledu se obávám, že bude velmi obtížné udržet eshop se šňupacím tabákem jen na značkách Pöschl, McChrystaľs a dvou indických. Já osobně jsem tam v poslední době nakupoval už jen Bernarda. Pokud se panu Žákovi nepodaří navázat spolupráci s nějakou anglickou značkou (a je mi jasné, že by to bylo obtížné), pak už tam nebude vůbec nic co by mne zajímalo a zůstávám odkázán na import z Manova ostrova.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod vitous » 21 pro. 2023, 03:43

Nechal jsem se nalákat a objednal 15 různých tabáků Bernard. Mám rozdělané tři (Amosterinha, Aecht, Magic) a šňupu je něco přes týden. Nějak si na tu konzistenci nemohu zvyknout. Brzy se asi vrátím ke starému osvědčenému Poschelu z trafik.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 21 pro. 2023, 23:54

Pöschl za mne supr. Inovativní přístup, kterej funguje. Styl mezi Německem a Británií, supr krabičky a odbyt. Z normálních zdrojů bezva kondice. Němci jsou prostě úžasný řemeslníci, stačí K&K. Akorát ta politika :palm:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 22 pro. 2023, 10:33

Six Photo - Colonial Club

Tabák velice podobný tzv. "šestkové řadě", tedy tmavší, vlhký, středně mletý, dobře se užívající s vysokým obsahem mentolu, zde ovšem k tomu ještě zabalené do indických florální vůní na zpestření. Těch "koření" je tam méně než v No.6, ale asi víc než v No.66 a No.666. Doporučuji. :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod vitous » 11 led. 2024, 03:45

Tak mám za sebou téměř celou flotilu Bernard. Typické Schmalzlerfranzly mě nenadchly, ale Bernard nejsou jen Schmalzlerfranzly. Často se budu vracet ke třem:

1. Original F, Fichtennadel - jehličí
2. weiß-blau 10g - mentol (připomíná Presidenta od Poschla)
3. Steife Prise - mentol, máta (tápal jsem co je to za chuť. Včera jsem byl ve starožitnictví a to je ono - starobylý nábytek).
4. Ještě přidám Jubiläums Snuff, dobře vyvážený mentol.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 led. 2024, 11:56

vitous píše:Tak mám za sebou téměř celou flotilu Bernard....


Když jsme u těch Bernardů, tak přidám svou vlastní trojici vítězů:

1. Steife Prise (mám rád mátové tabáky)
2. Polar Prise (kontrast svěžího mentolu a silně nakouřeného úplně černého tabáku mě prostě baví)
3. Weiss-Blau (vyznívá trošku jako Polar Prise)

Mimoto mám obvykle v zásobě nějaký ten Gekachelter. Úplně mne sice nenadchne, ale ani v nejmenším neurazí.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Předchozí

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků