Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 11 kvě. 2023, 10:04

5/ SG G.T.

G.T. patří do skupiny tabáků, kterým soukromě říkám "kořenáč". Zkratka v názvu znamená "Gin and Tonic".
Tabákový základ je jemně mletý, světlý a sušší (s tendencí ke konci plechovky vyschnout na troud). Kvalita tabáku je nevysledovatelná, protože není pod aromatizací cítit, nikotin na průměru. Užívá se poměrně snadno, ale má vlastnost, kterou zrovna nemiluji - po šňupnutí štípe, a to nikoli málo.

Aromatizace je kořeněná, bylinná a bez mentolu. Je to spíše gin než tonic; tedy jalovec. Na tonic zřejmě odkazuje mírná nasládlost. Aroma je silné, avšak přirozené a nekřičí z něj umělotina. V zahraničí je názor, že jde o snuff ze skupiny SP (její definice je však vágní, takže proč ne :D ). Celkové vyznění je dospělé a bez výstřelků.

Tento snuff bych doporučil k vyzkoušení a sám si ho asi pro zpestření zase někdy koupím, ačkoli do denní rotace se mi nedostane.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 kvě. 2023, 10:40

6/ SG Firedance

Tak se pomalu dostávám k tomu lepšímu, co starý dobrý Samuel nabízí. Název "Ohňový tanec" navozuje dojem něčeho temperamentního, dynamického a vášnivého. Podle mého mínění je opak pravdou, protože Firedance je tabák dezertní a těžký.

Tabákový základ je hrubý, vlhký až skoro mokrý, černý. Šnupe se kvůli své vlhkosti trochu obtížněji a nikotin hodnotím jako lehce nadprůměrný. Podobně jako další hrubě mleté tabáky značky SG (o kterých bude řeč později) dělá po otevření plechovky dojem, že je ho málo; zabírá tak odhadem polovinu objemu.

Aroma je silné a bohaté, mentol není obsažen. Po otevření plechovky se rozline výrazná banánová vůně, za kterou v první chvíli není nic dalšího cítit. Vůně je však bohatší a projeví se později přítomností třešní a vanilky. K tomu všemu taková jako šnapsová nota, takže Firedance vyznívá jako "banánovo-třešňovo-vanilkový likér".

Tento snuff je regulérní schmalzler se vším co k tomu patří, ačkoli "anglický schmalzler" může znít jako protimluv. Doporučil bych ho milovníkům těžkých tabáků německého typu a sám ho v budoucnu znovu příležitostně koupím.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 kvě. 2023, 11:07

Alter Egon píše: Je třeba říct, že většinu věcí jsem v pohodě zkonzumoval, opravdu jsem vyhodil jen pár věcí...


Nedobré tabáky nevyhazuji, ale odkládám pro strejčka příhodu. Občas po pár měsících k nim přivoním a vždycky zjistím, že jsou pořád nedobré, ale mám falešně dobrý pocit, že nic nevyhazuji :D :roll: . Jednou, až budu v ráži, zavřu oči, zatnu zuby a vyházím to. Už jen z toho důvodu, abych měl ve sbírce pořádek. Ve věčném odkladišti mi teď leží: Toque Violet, 6 Photo Green Dragon, 6 Photo Cheeta, Rosinski Käthnertabak a Rosinski Oderländer; to jsou v mém pojetí opravdové sajrajty.

Mimochodem - výše píšu o tabácích, které mi nevoněly hned od začátku. Stalo se vám ale to, že by u vás upadl nějaký tabák postupem času v nemilost? Já například měl rád WoS S.M. a WoS Super M., ale něco se mi změnilo a vůbec je nevyhledávám. Podobně třeba Gletscherprise...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 14 kvě. 2023, 17:25

Mě se spíš stalo, že jsem si k některým, které jsem na chvíli odložil, nakonec našel cestu. Ale většinu těch, které se mi od začátku zalíbili mám pořád v rotaci.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 17 kvě. 2023, 09:48

7/ SG Golden Glow

Sice jsem si vytknul, že při popisování Samuelových tabáků budu postupovat od horších k lepším, ale dnes udělám výjimku a přeskočím. Plechovka SG Golden Glow smutně nabízí už jen dva či tři poslední šňupce a tak nebudu otálet, abych nebyl při psaní odkázán jen na své poznámky a vzpomínky.

GG je poměrně jemně mletý, avšak příjemně nadýchaný (tato struktura je pro značku SG typická a velmi ji oceňuji). Vzhled na první pohled homogenní, ale už druhý odhalí světlejší známky jemně mletých stonků. Barva jako celek spíš světlejší, vlhkost přiměřená a vydrží až do konce plechovky. Užívá se komfortně, nedráždí a nepoletuje. Nikotin se hůř hodnotí, protože je obsažen mentol (nijak pronikavý či řízný) a tím asi víc "nakopává", ale já mám pocit, že je ho dost.

Aromatizace je po prvním otevření plechovky nezřetelná; kraluje čpavek a nějaké "mejdlíčko". Jakmile tabák trošku vyvětrá a člověk se do něj vžije, dá se pozorovat dobře dávkovaná florální parfemace. V zahraničí se píše, že jde o aromatizaci "wintergreen", ale já netuším co by to mělo být. Podle mne jsou to růže s velmi přirozenou vůní.

Sumasumárum je GG po čertech dobrý tabák; přirozený v aromatu, silný v nikotinu a přiměřený v mentolu, vhodný klidně pro celodenní užívání. Mohu jen doporučit a budu s ním v budoucnu jistojistě počítat.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 22 kvě. 2023, 16:49

Wintergreen je vyraz pro americkou bylinku, kterou se tradicne aromatizuje zvykaci tabak. Mi to pripomina toi toi oder. https://en.wikipedia.org/wiki/Wintergreen
Doufam, ze nikoho nenapadne dat to do Neffy, to by byla kompletka.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Byšek » 24 kvě. 2023, 10:39

Prosím o radu kde si v USA objednat snuff. Mám tam aktuálně příbuzné. Tuším že mrsnuff sídlí na ostrově Man a ne v US. Díky.
:arrow: beda
:twisted: :rofl:
:arrow: V.Š.
Díky za príma recenze :ok:
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 24 kvě. 2023, 11:19

Byšek píše:Prosím o radu kde si v USA objednat snuff.


Mám obavu že nikde, vlastně nic se tam nedá koupit. Sami Američani si objednávají na Manově ostrově (ověřeno z diskusí na facebookové skupině milovníků snuffu), chtějí-li cokoli jiného než několik málo značek jejich místního "scotch".
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Byšek » 24 kvě. 2023, 20:55

Jasně, díky za odpověď. No nevadí, zásobu ještě mám, pro mě aspoň na dva roky dopředu. Abych nebyl úplně OT, popíšu aspoň svojí osobní zkušenost s Bílým slonem (White elephant od 41 Photo). Byl jsem varován. A zároveň zvědavý jak moc velká to bude výzva. Mě to tedy připadá až nešňupatelné. Cítím jak mi to lítá až do krku, jenom když si přičichnu k otevřené pixle tak z 10cm. Tabák je béžový, prachové konzistence, slabší vůně (na těch 10cm). Zkoušel jsem různé, až jogínské, techniky ale bez úspěchu. Nicméně po smíchaní s jakýmkoli jiným šňupákem tento problém odpadá. Takže ho používám k vyfutrování svých oblíbených snuffů. Howgh
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 26 kvě. 2023, 08:17

White Elephant jsem ještě neměl. NEnašel jsem odvahu. Ale přemýšlím, že bych ho smíchal s Yellow Lilly, který má asi stejnou konzistenci a barvu, takové sladové chuti, jen je strašně slabounký, tak možná by to pak bylo všechno jak má být.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 26 kvě. 2023, 11:46

Myslím, že White Elephant je ekvivalent k 6 Photo Cheeta. Tedy nic moc zajímavého; nenalezl jsem oblibu v bílém šňupacím tabáku. Kope to jak šlak, nijak extra to nevoní a je to jemné jak pudr.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 26 čer. 2023, 12:37

Viking - Stormbreaker

Tabák tmavě čokoládové barvy, vlhčí, hrubě mletý. V vůni se mísí mentol s tmavým tabákovým základem. V chuti převládá větrný mentol s osvěžujícím eukalyptem, vše postavené na robustní tabákové základně, která činí tabák velice plným. Na pozadí je možné zaznamenat takový citrusový lehký nádech. V celkovém vyznění mi to připomíná čaj Earl Grey. Tabák je kvalitní, osvěží, ale do parného léta je lepší volit něco na světlejším základě. Šnupe se velmi dobře. Tento tabák je do léta opravdu až moc plnotučný.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Byšek » 25 črc. 2023, 08:38

Můj subjektivní pohled na několik výrobků zn. 6 Photo:
Green dragon - barva je zelenohnědá (takové khaki), jemně mletý, dostatečně vlhký. Šňupe se bezproblémově. Z pixly voní jako repelent proti hmyzu ale ne nepříjemně, opravdu to voní. Dál v tom cítím něco jako těsto na sušenky. V nose je nejdříve cítit máta a již zmíněný repelent. Já se tedy mentolákům raději vyhýbám. Tohle je jeden z mála, ne-li jediný tabák, kde tu mentolovost zvládám. Brzy je cítit také sladkost, snad zázvor (a hřebíček?) a rozhodně vanilka. Máta pomalu ustupuje, vanilka se v nose drží hodně dlouho a to i po vysmrkání. Líbí se mi, jak se ty vůně postupně proměňují. Tohle je podle mě lahůdka.
Cheeta - má poměrně blízko k Bílému slonovi, ale není to až taková výzva. Barva je zrovna tak světle béžová a konzistence velejemná. Vůně je stájovitá (koňské koblihy a snad seno), nevím, prostě takový venkov v příjemném slova smyslu. Oproti tomu White elephant má v krabičce stejné aroma jako vločkové krmivo pro akvarijní rybky. Cheeta může lítat až do krku, ale s určitou opatrností se šňupat dá. Dává pořádnou dávku nikotinu! To jsem nečekal. U šňupacích tabáků běžně nikotin ani neregistruji (jsem divnej?). Celkově Cheeta není špatný, je zajímavý a vlastně docela dobrý. Topovka to pro mě ale asi nebude.
LA natural - středně až světle hnědý, celkem jemně mletý, středně vlhký. Dobře se šňupe. Tady je vůně z pixly podobná jako u Cheeta, jen je silnější a taková jakoby kořeněná. Rozeznávám opět onu stáj a také čerstvou maltu. Popsat tu vůni není snadné, snažím se to aspoň vzdáleně k něčemu přirovnat. V nose působí LA úplně báječný pocit. Za mě je teď asi nejlepší snuff co mám.
Na závěr malé varování: všechny tyhle plastové pixly od 6 Photo na cca 8g jsou naprosto debilní. Tabák je v nich natlačenej až po okraj. Pixla je měkká a víčko se tak blbě sundavá, že si hned při prvním otevření rozsypete 1/4 obsahu. Doporučuji otevírat nad papírem a tabák si pak rovnou uložit do nějakého lepšího obalu.
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 05 srp. 2023, 10:59

Proměnlivá jakost šňupacího tabáku

To, co napíšu, nebude pro vás asi žádná novinka. Šňupací tabák není žádná konstanta. V delším časovém horizontu jsem zaznamenal několik změn, které přisuzuji jednak změně receptury (např. méně anýzu v Loewen Prise) a jednak tomu, že tabák je přece jen přírodní produkt a jednotlivé šarže mohou vyznít jinak.

Zmínil bych např. Special "M" od Gawith Hoggarth. Je to můj oblíbený tabák, který vždy měl oříškový základ a mátu peprnou. V poslední plechovce však přibyla výrazná jablečná vůně, charakteristická pro kvašení. Obtěžovalo mne to až do konce plechovky.

Druhá, ale pozitivní změna z poslední doby se týká Gekachelter Virginie od Bernarda. Kupuji tento tabák dlouhodobě a vždy byl +/- stejný. Poslední krabička je zřetelně jiná. Výrazně ubylo nakouřenosti charakteristické pro celou značku Bernard. Tabák je také jemněji mletý a snad i méně černý. V této podobě je opravdu lahodný a srovnatelný třeba se Silky Dark od Samuela Gawitha nebo s Dark Rappe od Artisanu. Kdyby to někoho oslovilo, jde o šarži L:8H7 (zakoupeno ve známém českém eshopu).
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Byšek » 20 srp. 2023, 15:41

Kolikrát si říkám proč není to šňupání u nás nějak víc rozšířené, když je to tak milá záležitost.

V.Š. píše:Kdyby to někoho oslovilo, jde o šarži L:8H7 (zakoupeno ve známém českém eshopu).

Prima, tak to mám stejnou šarži a to co popisuješ sedí. Jenom to sám nemám s čím porovnávat, Gekachelter jsem si koupil poprvé.
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků