Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 17 bře. 2023, 10:59

V.Š. píše:Po dvou měsících používání tabáků Samuel Gawith mne tvůj příspěvek navnadil a tak jsem RB včera překoštoval. Pane jo, to byla mentolová pecka do makovice.


Tohle jsem si taky včera říkal, že to je fakt pořádná šleha, ale strašně příjemná. Víc mentolový byl snad jen Hedges a možná Sturco. Ale Red Bull má v sobě takový strašně pozitivní náboj. Už se těším, až se jím budu osvěžovat v létě.

O A-typu pak určitě informuj.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod vitous » 06 dub. 2023, 00:32

Zajímalo by mě, jak dostáváte z Ozony tabák ven. I President jde blbě. Ať klepu jak klepu, nic se nesype. Ozonu jsem rozpáral a přesypal do černého Gawitha. Tam je to v pohodě.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 dub. 2023, 13:51

Ozonu vlastně neznám. Ale většinu tabáků si přesypávám tak, že nějak rozevřu celou krabičku a pak to přendám většinou do plechovky od McChrystal's.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 dub. 2023, 09:20

Alter Egon píše:Ozonu vlastně neznám. Ale většinu tabáků si přesypávám tak, že nějak rozevřu celou krabičku a pak to přendám většinou do plechovky od McChrystal's.


Ozona má sice velmi elegantní, ale naprosto blbé krabičky. V principu jde o to, že tabáky Ozona jsou vlhčí a hrudkují, ta malá plechovka je naplněná úplně nadoraz a když připočteš miniaturní vysypávací otvor, tak skutečně nejlepším a asi jediným řešením je přesypání.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 dub. 2023, 09:49

Red Bull A-type + Gletscher Prise Gold - méně známí příbuzní

Hned na začátku je potřeba říci, že srovnávat RB A a GPG se svými mnohem známějšími jmenovci je podobně pošetilé jako porovnávat hokej a krasobruslení. Obojí se odehrává na ledě, ale tím to končí. Oba uvedené tabáky na své "originály" něčím odkazují, takže srovnání se nevyhnu, ale jejich podstata je úplně jiná.

Red Bull A-type
A-type znamená aromatic. Tabák je distribuován v sáčku, který má důvěrně známou červenou barvu a hlavu indiána. Uvnitř je hezky vlhký tabák (vlhčí než RB Strong; sáček chrání vlhkost určitě lépe než tapbox), tmavší barvy než Strong. Mentolu je zde výrazně méně, vůně je sladká. Zatímco Strong je mentolovo-eukalyptová bomba, v A-type je dominantní vůní anýz, doplňkově se uplatňuje spearmint (sladká máta) a zachytávám něco jako kandované ovoce. Šňupe se velice dobře, není polétavý ani naopak ulepený, nedráždí ani nekape. Za mě se jedná o harmonickou kompozici, která by určitě stála za opakování, pokud by tento tabák byl dostupnější.

Gletscher Prise Gold
Smetanově zbarvená krabička s elegantní zlatou etiketou ukrývá vlhký, jemně mletý tabák, který je výrazně světlejší než modrý Gletscher. Mentolu je právě akorát, ale zdá se říznější než modrý. Dominantní vůní je zde máta peprná a shledávám tu výraznou podobnost s Bernardovým Steife Prise. V celkovém vyznění je Gold takový mladistvější a šmrncovnější než ten modrý, který při srovnání najednou vypadá těžkopádný. Šňupe se pohodlně. Platí totéž co u RB A-type, že bych ho při lepší dostupnosti kdykoli koupil znovu.

Závěrem: oba příbuzní mne potěšili, líbí se mi a nelituji vynaložených peněz.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 dub. 2023, 13:51

41 Photo - Himtaj

Vůně indického etnoshopu - to je přesný popis tohoto tabáku. Tzn. Ohromující vůně pižma, santalového dřeva a dalších indických přísad, které tvojí nezaměnitelnou vůni. V pozadí je zřetelná mentolová stopa, která tabák elegantně zakulacuje. Tabák je velmi tmavě hnědé, spíše až černé, uhlové barvy. Je jemně mletý, nicméně poměrně vlhčí, takže se dobře šnupe. Vzhledem k jeho barvě je třeba dbát určité opatrnosti a nenosit bílá trička :wink: . Tento tabák také doporučuji šňupat o samotě, protože jeho požívání není úplně diskrétní. Jakmile otevřete krabičku, pronikavá vůně je v místnosti opravdu patrná. A je to silná a charakteristická vůně. Dokonce i dnes ráno, když jsem si šňupl a pak vedl děti do školy, tak venku mi syn říkal, že zase cítí tu "divnou" vůni :D. Nikotinově je tak na silnějším středu. V podstatě platí o něm všechno, co jsem tu již psal o Six Photo - Kailash. Jsem opravdu rád, že tento tabák je k dispozici v ČR, protože tyto vůně a chutě jsou ve zdejším prostředí opravdu unikátní a jsou skvelé jako zpestření.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 26 dub. 2023, 07:55

Úvod - šestnáctidílný seriál o značce Samuel Gawith (s třídílným přídavkem o značce Gawith Hoggarth)

Na úvod chci napsat, že šňupací tabáky Samuel Gawith (SG) mi přinesly velké uklidnění. Skončilo zkoušení nejrůznějších značek a pachtění za tím, co je pro mne nejlepší. U SG nacházím všechno co mám rád a co od snuffu chci - tabáky mentolované, hnědé i černé. Samuel se zkrátka stal mojí značkou. Jak vyjde čas, budu psát krátké recenze na celou současnou nabídku. A předesílám, že nebudu jen chválit. Nedělám si ambice na objektivní hodnocení, vždy to bude ovlivněno mým vkusem a je mi předem jasné, že co pohaním, může někomu vyhovovat a naopak.

Několik obecných poznatků o značce GH:
1/ Přesvědčil jsem se, že rozdíl v kvalitě mezi plechovkami a plastovými tapboxy je nebetyčný. Všechny tabáky mám z vakuovaných 25g plechovek.
2/ Mentolové tabáky jsou obecně naladěny na nižší hladinu mentolu než jiné značky. Nenajde se zde žádný trhač nosu jako třeba u Poeschla nebo WoS.
3/ Ani u jednoho mentolovaného tabáku jsem nezaznamenal typické přísady jako eukalyptus a anýz.

Čím začít? Udělal jsem si průběhu několikaměsíčního zkoušení SG nejrůznější kritéria třídění, ale všechna jsem nakonec zavrhnul. Ale říká se "to nejlepší nakonec", takže začnu tím co mi nesedí a skončím těmi nejbáječnějšími tabáky, které jsem kdy měl.

Stay tuned...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 26 dub. 2023, 09:43

Už se nemůžeme dočkat :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 27 dub. 2023, 07:27

1/ SG RBY
Protože tabákové výrobky nesmí v názvu nést cokoli jedlého, je malinová aromatizace tohoto snuffu zašifrována do zkratky (RaspBerrY).

Základ je jemně mletý, světle hnědý a přiměřeně vlhký; kupodivu až do konce plechovky moc nevysychá. Užívá se při trošce opatrnosti snadno, ale na vstupu mírně štípe. Nikotin hodnotím jako slabší.

Mentol není obsažen. Vůně je zcela nekomplikovaná, jednosložková, výrazná. Podobně jako u jiných ovocných tabáků mám zde zásadní problém. Voní to pouze "jako" maliny, vůně je taková bonbónová. Vyznění sladké a nepřirozené. Jakožto celodenní šňup je RBY nevhodný.

Protože tento tabák není nic pro mne, dovolil jsem si s ním experimentovat. Přidání mentolu udělá RBY trošku šmrncovnější. Celkem slušný mix vznikne přidáním Black Arabica; navozuje to dojem schmalzleru.

Hodnocení: Nemám rád jakékoli ovocné tabáky a RBY na tom nic nezměnil. Příležitostně po malých špetkách dokončím plechovku a opakovaně ho nekoupím.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 28 dub. 2023, 10:19

2/ SG Keswick

Jde o jemně mletý, světle hnědý a spíše sušší tabák s meruňkovou aromatizací bez mentolu. Základ je kvalitní, lze vypozorovat hezká biskvitová vůně tabáku jakoby toastového. Při trošce opatrnosti se šňupe snadno, ale na vstupu lehce štípe. V nikotinu slabší střed.

Meruňkové aroma je nekomplikované, jednosložkové a připomíná nezralé, tvrdé, nazelenalé a kyselé meruňky. Je nepodobné např. černému Gawithovi od Poeschla nebo Sunblastu od McChrystals. Vůně je dlouhotrvající a z toho důvodu se Keswick nehodí pro celodenní užití.

Vůně Keswicku není tak umělá a vtíravě lízátková jako v případě RBY, přesto mne neoslovil a nebudu jeho nákup opakovat.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 29 dub. 2023, 08:31

3/ SG Celtic Talisman

Ovocný tabák do třetice a naposledy. Nevím jestli v Anglii znají rýžový nákyp ze školní jídelny přelitý nálevem ze švestkového kompotu :D . Přesně tak totiž Celtic Talisman voní. V zahraničních recenzích a popisech snuffu Celtic Talisman se nejčastěji zmiňují třešně nebo švestky - já se kloním ke švestkám a to zavařeným. Zde se mi líbí, že tabák se nesnaží napodobit vůni čerstvého ovoce, což je pro mne vždycky zklamání. Vůně je dlouhá a silná, nikoli však dotěrná.

Základ je jemně mletý, sušší, středně hnědý s fialovým nádechem, což s mou teorií švestek ladí. Mentol není obsažen, nikotin na slabším středu. Užívá se snadno.

Hodnocení: Z nabídky ovocných tabáků řady SG jsem vůči Celtic Talismanu nejshovívavější, přesto v nejbližší době neuvažuji o opětovné koupi.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 02 kvě. 2023, 10:38

4/ SG Black Arabica

Dnes pokračuji tabákem, ze kterého mám rozporuplný pocit. Je podle všech kritérií dobrý, ale přesto ho znovu nekoupím. Plechovka obsahuje velmi vlhký (až mokrý, že na prstech žmolkuje), zcela černý, hrubší tabák. Vzhledem k vlhkosti bych očekával amoniak, ale nebyl přítomen. Tabák neštípe a v nikotinu je to jasný nadprůměr. Mentol samozřejmě chybí.

Aroma je snadno popsatelné - káva, káva a zase jen káva. A to silně pražená. Dokonce si nejsem jist, že bych naslepo dokázal rozpoznat přivonění k balíčku kávy a snuffu Black Arabica. Vůni tabáku ani žádnou jinou nejsem schopen zachytit. Aromatizace je silná, že se zahlcuje sama v sobě. Už po druhém nebo třetím šňupci mám receptory tak přeplněné kávou, že to vlastně přestávám vnímat. Black Arabica je tabák jednostranný a brzy nudí.

Proč vlastně nebudu tento tabák znovu kupovat? Protože vůbec nechápu jeho logiku. Proč existuje tabák, který voní zcela stejně jako káva, když existuje na světě káva?

Kdy si ho mám užít?
Ráno při šálku kávy? (ne, děkuji; je to trošku moc kávy najednou)
Dopoledne v práci? (už jsem měl kávu ráno)
Odpoledne na fajront? (to si dám kávu)

Hodnocení: Black Arabica má nepochybně kvalitní základ, ale aromatizace mi nějak nezapadá do mého životního rytmu.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Byšek » 03 kvě. 2023, 21:09

Někdo tady zmiňoval, že nevyhovující snuff řeší tzv. "košovou metodou". To mě je zase líto to vyhazovat a když nějaký šňupák nemusím, obvykle ho překřtím na snuss. Přestřihnu obyč. čajový sáček vejpůl, čaj vysypu a ubalím si dvě úhledné porce snussu (ze sáčků pickwick se dají udělat 4 porce). ;-)
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 04 kvě. 2023, 09:36

To o "košové metodě" jsem psal já. Je třeba říct, že většinu věcí jsem v pohodě zkonzumoval, opravdu jsem vyhodil jen pár věcí, které mi tedy opravdu nechutnali a neměl bych ani chuŤ si je stkat do pusy - to by mi bylo líto čaje :wink:
Ale jako nápad dobrý :ok:

:arrow: V.Š.
Díky za recenze, těším se na další, na ty přírodní a mentolové zvlášťě :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Byšek » 04 kvě. 2023, 17:56

OT: neboj, to já si ten čaj ještě v hrnku zaliju :-)
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků