Výroba váhy na tabák *

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod LUBO » 09 led. 2006, 08:02

niekde som pisal o tom, kolko vazia Euro mince, ktorymi sa aretuje digitalna vaha, ktora vazi na stotiny milimetra. na zaciatku tejto diskusie je napisany aj citat z tej miestnosti, kde som o tom pisal. uz to ale neviem najst, asi to bude niekde "v sutaznom fajceni".
co sa tyka balzoveho prkenka, tak nesmies zabudnut, ze zavazie a aj merany tabak je v tomto pripade nutne zavesit bodovo, cize obe plochy, na ktore pride zavazie a aj tabak, musia mat kontakt s vahou len v jednom bode. inac to nebude vazit presne a nebude to mat parametre vahy, ktora by bola schopna vazit aspon na desatiny gramu. cize to drevo by si mohol pouzit jedine ako rameno s podporou v strede a na neho zavesit dve misky. inac sa kazdy kusok, ktory bude blizsie k stredu, bude s dlzkou ramena, na ktorej bude od stredu vzdialeny, inac chovat a ta dlzka aj urcuje vahu ramena od stredu, ktora sucini pri vyslednom merani.
preto si stale myslim, ze sa da vymysliet vaha s papiera, ktora ma stredovy stojan a na ktorej je umiestnene rameno so zavesenymi dvomi miskami z papiera. vsetko z jednej A4, uz som na tom nieco robil a mal som aj nieco vymyslene, ale nebolo to dokoncene a potom som sa tomu uz nevenoval.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Gris » 09 led. 2006, 13:00

No, s tim bodovym uchycenim mas pravdu, to jsem ale myslim dost eliminoval tim, ze miska na tabak ma tvar kornoutu, a mince na druhe strane bude zasazena do predvrtane diry, neni tedy mozny jeji posun.

Papirova vaha zni dobre, ale bude nachylna na vlhkost, spatne se bude prepravovat a bude citliva na zachazeni.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod LUBO » 09 led. 2006, 13:57

tu prave ide o to vymysliet vahu tak, aby si ju nemusel nikde nosit. prides niekde, vypytas si A4 papier, ktory ti daju vsade a urobis si ju.
tak ako ja si robim uz teraz stojancek hned na zaciatku sutaze z tej A4, ktora je dana ako sutazny papier. jednoducho ho prelozim, aby som si z neho mohol odtrhnut stvorec a z neho to potom do 5 minut poskladam. z toho zvysku si urobim cistice na krcok fajky a posledny zvysok pouzivam na vyklepavanie kondenzatu.
inac ak to je tak s tou vahou, ako pises, tak to by potom mohlo vazit celkom presne. pokial bude kornout vzdy rovnaky.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Gris » 09 led. 2006, 14:29

no jeste jsem zapremyslel, na miste kornoutu bych vyvrtal otvor, do ktereho bych spici kornoutu zapustil, takze by bylo vse napevno.

system se zavesenym zavazim se mi moc nezda, je to narocnejsi na obsluhu, cekas az se ti vaha ustali apod.

zkusim jeste zapremyslet nad tim papirovym systemem, ale myslim ze to nikdy nebude prilis presne, navic vylucujes moznost puziti zavazi. Ja jsem podle predchozich prispevku pochopil, ze jde o vahu na ktere si v klidu lze navazit treningove mnozstvi a vyjde levne, ne ze jde o vahu kterou musis poskladat na soutezi s omezenymi zdroji. K cemu potrebujes takovou vahu, na soutezi dostanes jiz navazene mnozstvi ne? jako pro prevazeni?
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod LUBO » 09 led. 2006, 14:58

no, dve veci sme sa nerozumeli.
ja samozrejme som uz o tejto vahe pisal v inej miestnosti a tam som aj popisal mince, ktore sa na to vazenie hodia. su to euro mince, z ktorych som odvazil na vahe s presnostou na stotiny gramu jednotlive velkosti minci vratane roznych centovych minci. tie vahy som tam vtedy napisal. vratane toho, ktore mince by som ako zavazie doporucil.
dalej som nepisal o tom, ze chcem na sutazi vazit. jednoducho ked niekde pridem a niektoreho s kamaratov napadne, ze si mozeme zasutazit, tak si vypytam a4 papier a poskladam to. o tom som hovoril, ze kdekolvek sa tato situacia vyskytne, bolo by mozne to s vahou z papiera, ktora by mala presny postup poskladania, na mieste uskutocnit bez toho, ze by som stale nosil separatne vedla fajciarskych potrieb este aj kusok dosticky a kornoutem, spendlikmi, atd. nakoniec, ja mam presnu digitalu vahu, image_id: 621 ,cize inu vobec nepotrebujem, ale hladam riesenie, ktore bude kedykolvek a kazdemu poruke, ked ho napadne na mieste, kde sa prave s kamaratmi nachadza, navazit 3 gramy sutazneho tabaku
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Gris » 09 led. 2006, 15:05

aha, uz rozumim. no zkusim nad tim zapremyslet.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod Dominik » 24 pro. 2010, 12:10

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15002
Za 10.29 $ i s poštovným. Váží 0-100g s přesností 0,01g. Mám ji odtamtud. Platba přes PayPal. Přišla asi za 14 dní.
Uživatelský avatar
Dominik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 35
Registrován: 22 pro. 2010, 18:41
Bydliště: Otrokovice

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod vodrap » 09 říj. 2011, 18:00

Co říkáte této váze stačí na tabáček? :think:
http://tronix.cz/zbozi/543/digitalni-va ... -50x0-01g/
Uživatelský avatar
vodrap
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 896
Věk: 48
Registrován: 19 črc. 2009, 20:36
Bydliště: Tábor

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod Cifro » 09 říj. 2011, 18:03

Myslím, že presnosť na stotiny gramu by celkom postačovala :think: :plaster:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod Mirik » 09 říj. 2011, 18:18

No mala by stacit urcite ,aj tak poznas aka ta vaha je az ked ju budes pouzivat a zalezi s cim pracujes ,ak si dobre pamatam tak my sme v jednej firme najprv vahu skusali ci nam vyhovuje a potom kupovali
Uživatelský avatar
Mirik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 290
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2011, 10:44
Bydliště: Newport,UK

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod Ubous » 09 říj. 2011, 18:55

Já používám na takové měření "klasickou" kuchyňskou lžíci :) Něco jako toto http://kuchynske-vahy.heureka.cz/orion- ... zice-vaha/
... ale je pouze s přesností na destiny ...
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod jeleniste » 10 říj. 2011, 06:36

Ubous píše:Já používám na takové měření "klasickou" kuchyňskou lžíci :) Něco jako toto http://kuchynske-vahy.heureka.cz/orion- ... zice-vaha/
... ale je pouze s přesností na destiny ...

Tak to je hodně šikovný..
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod vodrap » 12 říj. 2011, 07:43

Tak nakonec jsem našel na aukru tuto váhu, na zvážení tabáčku to snad bude stačit.
http://aukro.cz/setinkova-kapesni-digit ... 89592.html
Uživatelský avatar
vodrap
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 896
Věk: 48
Registrován: 19 črc. 2009, 20:36
Bydliště: Tábor

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod Jerry1 » 12 říj. 2011, 08:59

Tuto váhu mám, tabák na ní vážím a naprosto vyhovuje.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod Nevill » 04 lis. 2011, 11:16

http://www.dealextreme.com/p/profession ... -aaa-53631

Já si před pár měsíci pořídil tuhle váhu. Napájení je na dvě AAA baterie, displej je modře podsvícený. Na vážení soutěžního tabáku jsme ji už na srazu použili vícekrát, já jsem s ní spokojený. :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků