Výroba váhy na tabák *

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod Darkstar » 21 pro. 2005, 16:13

LUBO píše:pokial si urobis nejaku jednoduchu vahadlovu vahu, ako mali nase babky, tak na jednu stranu das euro-mincu a na druhu tabak. ta vaha, co mam ja a co vazi na stotiny gramu, sa totiz aretuje euro mincou, ktora ma mat nejaku presnu vahu. ja to vecer odvazim a zajtra to sem napisem, aka euro-minca to je a kolko presne vazi. a potom to uz bude hracka, lebo to je presna gramova vaha, len neviem, ci dva gramy, alebo kolko. cize ked 2 gramy, tak date na jednu stranu 3 mince a na druhu stranu 6 gramov tabaku a potom to nasledne rozvazite na tej vahadlovej vahe na polovicu, cize tabak prerozdelite na obe strany rovnako. :wink: :idea:


Chte nechte panove, musim otevrit nove tema, at v tom neni bordel :-) Mam chut vyrobit vahu na tabak pro Prazskou bunku, kdyz uz teda poradame nejake ty souteze.

Chtel bych Vas vsechny poprosit, pokud mate jakekoli napady na pouzity material, kde co sehnat, jak co udelat, napiste to sem, po Novem roce se pokusim neco stvorit. Take uvitam napad, jak ocejchovat vahu, samozrejme 0,1 gramu sem - tam myslim nevadi. Ja jeste vahu nikdy nedelal :-) takze nemam sebenesi zkusenosti.

Vaha by mela byt lehka, rozebiratelna a misky odnimatelne.

Napadla me myslenka vahadlove vahy a potom pruzinove - zavesne.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Výroba váhy na tabák *

Příspěvekod bromden » 21 pro. 2005, 16:37

Darkstar píše:Mam chut vyrobit vahu na tabak pro Prazskou bunku, kdyz uz teda poradame nejake ty souteze.

Napadla me myslenka vahadlove vahy a potom pruzinove - zavesne.

Pružinová - na cca 0,03N se mi nějak nezdá...
...nejjednodušší - 2 stejná lastiková či slídová kolečka, ve třech bodech (po 120° po obvodu) zavěšená nitěmi na konce vahadla (třeba drát nebo špejle), jedna nit uprostřed - to máš hotový za 5 minut, k tomu 3gramové závaží nebo Euro mince, a je to...
...a celý to strčíš k fajfkám do pouzdra :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod carolco » 21 pro. 2005, 18:42

nekomplikujte si to zbytocne, da sa kupit za par supov na ebay. objednaval som odtial, prislo to v pohode:

http://cgi.ebay.de/50g-0-01g-EXAKTE-Gol ... dZViewItem
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod rour » 21 pro. 2005, 18:44

http://www.kuchynske-vahy.com/product_info.php?cPath=60&products_id=461
Lze vážit i dýmky, je to fajn, mám ji, ovšem není zadarmo... :cry:
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Šimi » 21 pro. 2005, 18:55

carolco píše:nekomplikujte si to zbytocne, da sa kupit za par supov na ebay. objednaval som odtial, prislo to v pohode:

http://cgi.ebay.de/50g-0-01g-EXAKTE-Gol ... dZViewItem


Tak to vypadá fakt super. Za 6 EURO to de, kolik to stálo i s posláním?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Alfik » 21 pro. 2005, 19:03

Nevím, jestli nevidím špatně... taky neumím německy, ale není těch šest euro jen za poštovný... a vlastní bazmek za 15?


(OT: Hurááá, stihl jsem 600 příspěvků ještě před vánoci :lol: )
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod carolco » 21 pro. 2005, 20:06

ano, vaha stoji 14,95 a poslanie priblizne 6 euro. cele ma to vyslo dost podobne, nieco medzi 20 - 25 euro, uz si nepamatam presne, bolo to cosi vyse roka. tie kuchynske vahy, na ktore je odkaz vyssie vazia s presnostou na 0,1 gramu, tie, na ktore som daval odkaz ja, s presnostou na 0,01 gramu. ak mate zaujem, skuste sa pohrabat na ebay.de , urcite tam nieco najdete.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 21 pro. 2005, 20:31

Šimi píše:
carolco píše:nekomplikujte si to zbytocne, da sa kupit za par supov na ebay. objednaval som odtial, prislo to v pohode:

http://cgi.ebay.de/50g-0-01g-EXAKTE-Gol ... dZViewItem


Tak to vypadá fakt super. Za 6 EURO to de, kolik to stálo i s posláním?


simi, uz zase zacinas? ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 21 pro. 2005, 20:34

Simon píše:simi, uz zase zacinas? ;)


Když já tě tak rád škádlím :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 22 pro. 2005, 12:08

No, moc jste mi neporadili, kluci :twisted: Ja potrebuji vahadlo ukotvit, aby se to pri vazeni netocilo, videl bych to na nejaky cep, zatim nevim, jak to vyresim. Vubec netusim, z ceho pouzit misky, aby obe naprosto stejnou vahu a abych nemusel vahu moc vyvazot. Koupit vahu muzu i v Datartu ( vazi s presnosti 0,1 gr. ) za 900 Kc, ale to je az ta posledni moznost. Napada me ze bych mohl obejit nejaka vetesnictvi a poptat se na laboratorni vahy za par korun, ale to nebude jen tak k sehnani a stara vaha je uz spis sberatelsky kus. Ptal jsem se take v jedne laborce u nas na P4, nyni pouzivaji digitalni vahy, zda se jim nevali nekde po skladech stare kusy, ale nic nemaji. Mozna obejdu nejake polikliniky a lekarny, snad budu mit stesti :-D
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 22 pro. 2005, 13:46

ja by som Ti doporucil, aby si pripadne este popremyslal o tom, co som o vahe napisal v prispevkoch pred tym prispevkom, co si citoval. vtedy som uvazoval o papieri A4, z ktoreho by sa urobila, doma som mal uz aj nejake skice, ako by sa to dalo urobit, ale som sa tomu potom nevenoval.
ide o to, ze ked hocikde prides, aby si si to vedel poskladat z jedneho papiera, ktory sa vsade najde, som presvedceny, ze to ide. skratka skladacka, ako napriklad existuje origami-zeriav, a pod. potom potrebujes len tie mince, co som hore popisal.
vsetky ostatne vahy, ktore musis nosit so sebou, uz nebudu vediet konkurovat digitalnym, ktore mame s Carolcom a ktore si dokazes zohnat za tisicku.
ja si napriklad na sutazne ucely najnovsie skladam z odtrhnuteho kuska sutazneho papiera stojancek na sutaznu fajku, aby mohla na nom lezat naboku a aby sa uhlik potom neponaral. v kludovej polohe na stojanceku vydrzi pomalsie horiet. inac na stole nesmie byt nic ine, ako to, co ti k sutazi daju, cize ani tvoj vlastny stojancek.
no a takato improvizacia z papiera na sposob Origami sa urcite da urobit aj na temu Vaha.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Darkstar » 22 pro. 2005, 13:55

Lubo : To je vyborny napad Lubo. To ma nenapadlo z papiera a priznam sa, prispevky som pred tym, co som uviedol necital, mal som pocit, ze toto je jediny.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod malinkej.dablik » 30 pro. 2005, 18:32

tak jsem se ocitl v nouzi zapomnel jsem si doma dusatko...premyslel jsem o tom co zde probiral lubo stojanek na dymku jako origami...tak jsem popremyslel a z kusu tvrdeho papiru z krabicky od sirek jsem sestrojil male primitivni dusatko ale svemu ucelu poslouzilo skvele....jen takova vesela prihoda no...ale ze me to pekne stvalo kdyz jsem nemel svuj oblibeny kolicek
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Šimi » 30 pro. 2005, 19:17

malinkej.dablik píše:tak jsem se ocitl v nouzi zapomnel jsem si doma dusatko...premyslel jsem o tom co zde probiral lubo stojanek na dymku jako origami...tak jsem popremyslel a z kusu tvrdeho papiru z krabicky od sirek jsem sestrojil male primitivni dusatko ale svemu ucelu poslouzilo skvele....jen takova vesela prihoda no...ale ze me to pekne stvalo kdyz jsem nemel svuj oblibeny kolicek


Mám v kapse pořád kudlu a tak není problém ufiknout kousek klacíku a dusátku si udělat. Vždycky se dá najít nějaký vhodný porost na dusátko :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod malinkej.dablik » 30 pro. 2005, 22:20

hmm bohuzel te zklamu v teto restauraci zadny bujny porost neroste
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 11 návštevníků


cron