Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod Scalex » 27 lis. 2010, 23:34

Morkon: dělám to stejně. Jedno soutěžní dusátko (to je hodně široké, skoro přes celý kotlík) jsem si upravil a zbrousil tak, že má tvar písmene C a při dusání tedy dusá okraje a středu se nedotkne. Při kouření pak používám dvě dusátka, jak tohle céčkové, tak jedno klasické. To klasické používám, když už je středový kopeček moc vysoký a je potřeba ho taky trochu stlačit. V poslední třetině kouření už používám jenom to klasické. Jinak to céčkové nepoužívám na všechny tabáky, jen na ty, kde mi uhlík rychle prohořívá středem dolů a v okrajích zůstává nespálený tabák.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod beda » 28 lis. 2010, 08:58

Podobně lze upravit i CPT, stačí dusátko strčit do nějaký mezery a páčenim trochu ohnout ten jeho pravej úhel. Líp se s tim dokuřuje.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod dýmník » 27 led. 2011, 17:47

Také bafu pro potěšení a hlavně si u dýmečky pěkně odpočinu a popřemýšlím.Člověk,který dýmá z dýmky by měl býti chráněný.Alespoň po tu dobu,než je dýmka vybafaná. :smoke5: :clamp:
dýmník
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 70
Registrován: 23 úno. 2010, 17:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod jeleniste » 26 zář. 2011, 13:21

Přijde mi, že když mě to blbě hoří, že mi pomůže promíchat horní vrstvu tabáku s tim bílym popílkem z již spálenýho tabáku. Udělá se mi pak ten uhlík takovej kompaktnější a víc to hoří. Vím, že na střední jsme si ukazovali, že když se posype cigaretovym popelem kostka cukru, že pak hoří plamenem, že ten popel funguje jako katalyzátor. Je to blbě? Je to prasárna??
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod S.hort.Y » 26 zář. 2011, 15:49

Tam bych to spíš viděl na zkažení chuti než na prasárnu.. Když to takhle promíchám, tak pak nechutná kouř tak dobře.. Jako lepší řešení se mi jeví častěji zapalovat a pochutnat si.. ;-) Popř. jen srovnat ,,hladinu"=máš-li z popele kopeček, rozprostřeš ho po celé ploše..
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod dablik » 27 zář. 2011, 06:43

Tak priatelia, pisem o radu :) Pravdepodobne sa to tu uz nejak prebralo, ale uplne jasnu odpoved som nenasiel. Moj aktualny problem je, ze mi tabak pochopitelne hori v strede, ale po okrajoch mi zostavaju vacsie zuholnatele kusky alebo obcas aj nedopaleny kusok. Proste mi vznikne v strede taka mala jamka a po case mi to zhasne (popol priebezne odsypavam). Vzdy, ked sa pokusim utlacit okraje, tak mam pocit, ze jednak okamzite udusim tlenie a zaroven ze sa spodok strasne utemuje. Vzdy teda trochu prehrabnem vrchnu vrstvu a zase zapalim. Co vy na to? Budem vdacny za vase nazory :)
Jo a samozrejme sa chystam na zasedani prazskej bunky a tam sa tesim na pokec a rozne rady :puffy:
Naposledy upravil dablik dne 27 zář. 2011, 07:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dablik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 122
Věk: 45
Registrován: 20 zář. 2011, 08:07
Bydliště: Obříství, okr. Mělník

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod Old Bob » 27 zář. 2011, 06:59

Děláš to dobře, dýmka je o klidu a pohodě, všechno chce praxi, chodit jsi se také učil denodenně nejmíň rok.
Existuje přímá úměra > čím míň se u dýmky stresuješ tím lépe hoří :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


cron