Doutník vs dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Doutník vs dýmka

Příspěvekod Doutníkář » 07 črc. 2023, 15:12

Jsem několikati letý kuřák doutníků. Asi před dvěmi týdny jsem si řekl, že vyzkouším dýmku. Napřed jsem si ,,narychlo,, koupil dvě dýmky v trafice. Jednu značky Szabó, která mi připadá přijatelná a druhou ,,Angelo,,, která byla fakt mizerná a podařilo se mi ji spálit po dvou kouřeních. Následně jsem si koupil Falcona, který taky není nic moc. Navzdory proklamacím o ,,chladném kouři,, je horká jako prase...Tak jsem se naštval a koupil si v kamenné prodejně etrafiky Petersona Rocky Donegal xl90 a Jirsovku Supreme. Bohužel u Petersona se asi po čtvrtém kouření také objevily uvnitř hlavičky jakési dvě ,,prohlubně,, nebo ,,dolíky,,. A to už mě mrzí...je to dýmka za skoro tři tisíce...Tak si říkám, jestli má vůbec dýmka smysl. Chci si v klidu ,,bafnout,, a ne řešit problémy. Navíc mi dýmkové tabáky připadají docela slabé...Teď jsem si, rozčarován, zapálil doutník Rocky Patel no.6, což je středně silný doutník, a přesto ,,kope,, víc, než čistá Latakie...Je to jen dočasná skepse, nebo ne...? Mám nakoupených asi pět tabáků (Artisian blend, Balkan Latakia, Peterson university flake, Pure Latakia, Davidoff English mixture). Tak uvažuju, že je ,,dojedu,, a zůstanu u doutníků...
Doutníkář
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 37
Registrován: 07 črc. 2023, 14:27
Bydliště: Prostějov

Re: Doutník vs dýmka

Příspěvekod PoKlaT » 10 črc. 2023, 10:17

Doutníkář píše: Navíc mi dýmkové tabáky připadají docela slabé...Teď jsem si, rozčarován, zapálil doutník Rocky Patel no.6, což je středně silný doutník, a přesto ,,kope,, víc, než čistá Latakie...Je to jen dočasná skepse, nebo ne...? Mám nakoupených asi pět tabáků (Artisian blend, Balkan Latakia, Peterson university flake, Pure Latakia, Davidoff English mixture). Tak uvažuju, že je ,,dojedu,, a zůstanu u doutníků...


Latakie jsou obecně velmi nikotinově slabé, pokud máš vysokou nikotinovou toleranci tak bych doporučil poohlédnout se po SG Brown No.4 či SG Black XX
ty mají nikotinu dostatek :yum: :wink: kdysi jsme je objednávalive velkém ale od té doby co GB opustila EU je to problém :think: Pro orientaci nahlédni do https://www.tabaky.cz/
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Doutník vs dýmka

Příspěvekod Rog » 11 črc. 2023, 11:07

Ahoj Doutníkář z Prostějova.

Dotýkaš sa v rýchlosti viacerých tém a ku každej nám dávaš pomerne málo vstupov :smoke1: .
Ale skúsime to aspoň trochu prejsť.
1. Máme tu takéto vlákno http://dymka.net/bb/viewtopic.php?f=4&t=2733&p=453782#p453782 kde sa niektorí noví členovia fóra predstavia, takým sa potom ľahšie radí.
2. Celkovo z Tvojho príspevku mám dojem, že si sa do toho pustil ako sám píšeš "narýchlo", za dva týždne 5 fajok, jedna spálená, druhá pravdepodobne napálená, 5 tabakov, 4 z nich povedzme že "podobného strihu", ktoré Ti nevyhovujú svojou slabou silou, zjavné chyby vo výbere fajok aj tabakov, ktorým sa dalo ľahko vyhnúť, len by to chcelo nebyť tak hrrr. Pýtaš sa, či to má vôbec zmysel a moja odpoveď je, že áno, ale nie takto. Možno práve preto píšeš...? Myslím (a môžem sa mýliť), že fajka je niečo, čo práve Ty potrebuješ, aby si ten kľud čo hľadáš našiel. Fajka sama o sebe Ti kľud nedá, ale keď si nejaký vytvoríš,(nájdeš si čas porozmýšľať, akú fajku by som chcel, zistiť si niečo o fajkových tabakoch, trošku naštudovať techniku napchávania a samotného fajčenia, nejakú dobu to skúšať a snažiť sa zistiť, čo nerobím celkom správne...) tak Ti ho fajka znásobí :smoke1: . Prosím, kým sa nahneváš, alebo urazíš (verím že nie) tak skús chvíľku porozmýšľať, či na tom niečo nebude a či možno práve v tomto období Tvojho života si nepocítil volanie fajky práve preto, že Ťa má niečo naučiť...? :smoke1: .
3. Ale aby sme aj poradili nejaké praktické veci...
- kamarát MBO tu z fóra vytvoril a láskavo poskytol toto dielko https://drive.google.com/file/d/1NI2k5FhZ5dG8D-1FMBXGXnhFU6JRrT32/view. Určite sa tam pozri.
- Výber fajky - Angelo a Szabó sú lacné fajky pravdepodobne z riedkeho dreva, ktoré je ľahšie napáliť. Falcon je špecifický, nemám s ním skúsenosť. Petersonka by už mala byť OK, ale pri hocijakej značke sa môže stať, že natrafíš na kus, kde sú skryté kazy (a nemusí to byť úmysel výrobcu).
- Technika - nevieme, ako napchávaš, tak to nebudem komentovať, v linkovanej príručke máš o tom niekoľko kapitol.
- Technika - fajčenie, typnem si (keď tak ma pooprav) že ťaháš silno a/alebo rýchlo. Pravdepodobne preto, lebo tabaky čo si si kúpil sú pre Teba slabé. Spomaľ, pobafávaj, užívaj si chuť, nenechaj fajku rozpáliť.
- Tabak - kúp si niečo silnejšie. Pravdepodobne si narazil na mylnú informáciu, že latakia je silná. Nie je tomu tak. Mnohým nefajčiarom smrdí, lebo je údená a myslia si, že je silná. Keď fajčíš cigary, tak je to trochu podobné v tom, že ak má nejaká wrapper maduro, neznamená to, že je silnejšia ako svetlá... Okrem českých stránok, ktoré Ti linkoval kolega PoKlaT su aj anglické https://www.tobaccoreviews.com/Search?, vo vyhľadávaní môžeš tabaku filtrovať podľa priemernej sily na 10 - bodovej škále... Takto skôr nájdeš niečo, čo Ti bude vyhovovať. Prípadne tu máme toto vlákno http://dymka.net/bb/viewtopic.php?f=10&t=638 ale ber prosím do úvahy, že často tam písali začiatočníci, ktorý sa až časom naučili oceňovať skutočne silnejšie tabaky. Ty už si trochu ďalej.
Samotnú latakiu hádam ani nefajči, je určená do dochucovanie a tvorbu vlastných zmesí.
4. V závere ťa chcem ubezpečiť, že je nás tu veľa takých, čo si vieme užiť fajku aj dobré cigary. Niektoré veci vyžadujú trochu času a úsilia. Potom je odmena o to lepšia. Nevzdávaj to, trochu spomaľ, trochu skúšaj, trošku si to tu prečítaj, plno vecí už tu x-krát zaznelo a keď bude treba, kľudne sa na niečo konkrétne opýtaj. A hlavne si užívaj cestu.
Prajem chladný dym :smoke1: :ok: :smoke1:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron