Kadence kouření

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Kadence kouření

Příspěvekod Rejtař » 07 kvě. 2023, 16:23

Ahoj, pánové jakou asi máte kadenci kouření nebo taky pauzy mezi jednotlivými potáhnutími? Je jasný, že to závisí i na typu tabáku, ale
Když kouříte co nejpomaleji aniž byste museli znovu připalovat, umíte někdo potáhnout, pak třeba minuta, minuta půl pauza a pak další tah? Jak se to třeba pohybuje na soutěžích?
Rád bych se zlepšil v pomalém kouření, ale zatím jsem stále trochu v tenzi, hlídat uhlík, dusání, u bezfiltru občas projet čističem a odsát vlhkost..
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00

Re: Kadence kouření

Příspěvekod Tapinek » 07 kvě. 2023, 16:45

Přiznám se, že tohle vůbec neřeším. Raději si opakovaně připaluju, než to hlídat, myslet na to, nebo si popálit pusu. Soutěžení mě neláká, to není pohoda a vychutnání tabáku. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Kadence kouření

Příspěvekod Rejtař » 07 kvě. 2023, 19:55

možná jen doplním. u doutníků mi vždycky vyhovovalo, že drźí uhlík poměrně dlouho, člověk to nemusí tolik hlídat. Dýmka je v tomhle náročnější a nevím zda čas a cvik to nějak zásadně změní. Byla by paráda si přečíst stránku, dvě, potáhnout, prostě klídek. :)
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00

Re: Kadence kouření

Příspěvekod Bob76 » 08 kvě. 2023, 11:01

U dýmkových tabáků dost záleží i na nacpání a také se mi zdá, že i na řezu. U loose cutu to někdy shoří jak papír a třeba u plugů či fláků to drží oheň lépe . Někdy jsou i takové situace,kdy " blbovzdorný" tabák nehoří a je to k vzteku. Už nevím kdo to řekl,ale je potřeba se naučit s dýmkou " dýchat".Někdy potáhnout vícekrát a někdy třeba jednou za minutu a stačí to. Univerzální rada na to není.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kadence kouření

Příspěvekod MBO » 08 kvě. 2023, 14:01

Záleží na nacpání, vlhkosti tabáku a velikosti dýmky. Ve větší dýmce pečlivě nacpané vydrží uhlík déle než v menší dýmce nacpané navolno. Ale zase to nepřecpat, neutemovat, jinak taky nebude hořet. Chce to zkoušet. Taky se učím nekvaltovat a dělat pauzy, protože často je ten spěch spíš v hlavě, v hlavičce uhlík je. :mryellow:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Kadence kouření

Příspěvekod Milan B. » 23 čer. 2023, 09:05

Ahoj! Zatím se mi to za těch 8 začátečnických měsíců nepodařilo stanovit, ale hodně to ovlivňuje s kouřením spojená činnost. Já mám dvě - koukání do krajiny - u toho se mi daří “pomalu dýchat” ale i hlídat uhlík a průměr tak 1,5 potahu za minutu a pak čtení a to je každou knížku jiné - u detektivek se mi občas stane,že na 20 minut zapomenu i na dýmku.
Uživatelský avatar
Milan B.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 51
Registrován: 12 led. 2023, 12:25
Bydliště: Kařez

Re: Kadence kouření

Příspěvekod MBO » 23 čer. 2023, 10:44

To ale podle mého nevadí. Aspoň Ti dýmka schládne a po chvíli, když si vzpomeneš, ji znovu zapálíš. Takže já vlastně nekouřím při čtení,ale prokládám čtení kouřením (nebo naopak).
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků