Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Kouříte doma?

07 bře. 2023, 21:31

Ahoj,
chci se zeptat a hodit to takhle do pléna. Kouříte doma? Tj v místnosti, která je pak běžně obývána? Po zimní sezoně kdy jsem větral jak pověstná ludmila? z koljy si lámu hlavu co dál.
Všechno kromě čistý vg je docela cejtit. Latakii doma kouřit už nemůžu, ale ani vg s orientálem není zrovna user friendly. Jak to řešíte? Bohužel jsem bez balkonu.
Přes léto když nebudou mistrály to venku v přírodě překlepu, nad to nic není, ale nad další zimou si zatím lámu hlavu. Sklep, sušárna, vše je asi ze hry. Dýmce zdar

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 07:47

Doma nekouřím vůbec, občas ve sklepě. Většinou vezmu psa batoh vařič a jedeme do lesa. Projdeme se uvařím si tam čaj, kafe zabafčím si a jedu domů. Mám dýmku spojenou s příjemným relaxem.

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 09:19

Nechci Vám chlapi způsobit žal nebo lítost, ale byl jsem obdarován báječnou ženou, které dýmkový tabák voní dokonce i zapálený. Má to spojené se vzpomínkami na svého dědečka, který také kouřil dýmku. Takže já si dýmku bafám hezky v teple domova, pěkně v obýváku, ale faktem je, že jsem se ještě neprokouřil k latakiím, takže ty moje čisté tabáčky, popř. lehké aromatiky jsou přijímány pozitivně. Jakmile se ale venku udělá teplo, tak i mě samotnému to chutná více venku na terase. Nalít si něco lihových nápojů, koukat na zahrádku a bafat si ... idylka :smoke5:

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 10:46

Doma nekouřím, kouřím jen venku. Rád kouřím při procházkách, tudíž jsem schopen kouřit venku i když mrzne, ale nemám rád ledový vítr. To radši někouřím vůbec.

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 10:49

Na kouření venku nemám rád žádný vítr :mryellow: Nedisponuji dýmkou s pokličkou, takže jak víc foukne, tak mi to vymete kotlík a je po srandě :mryellow: :smoke6:

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 10:52

S nějakým "normálním" větrem už problém nemám. Nějak jsem se to naučil. Hoří to trochu rychleji, to je třeba brát v potaz a dýmka nemá tendenci zhasínat :)

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 11:05

Taky to v "normálním" větru zvládám, třeba když jdu ven se psem ... chytnu dýmku seshora za hlavičku, takže ji dlaní z větší části zakrývám. O to větší legrace to potom je, když najednou pořádně zaduje a vlítne Ti žhavý uhlík do dlaně ... to je potom radosti! :mryellow:

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 14:18

Když fouká víc než je zdrávo používám tuto záklopku https://www.etrafika.cz/doplnky-pro-dym ... a-dymku-1/
Pravdou je že při mírném vánku se o dýmku nemusím starat, občas přidusám a to je všechno,
vyhoří krásně až do konce bez potřeby zapálení.

Re: Kouříte doma?

08 bře. 2023, 21:10

Kouřím, ale je to nezateplená chalupa s klasickými okny a dveřmi, takže pořad dýchá, navíc kamna, ty taky odsávaj. Nejhorší byl panelák s plasťákama. Nepomohla ani do rána otevřená ventilačka. Zima zakouřený místnosti jen přidá, dostane švuňk jak vystydlá fajfka. Trochu pomáhaj svíčky. Zkusil bych kuchyň a zapnutou digestoř do rána a okna na mikroventilaci s topenim na max. Ten sklep by asi taky šel, nějaký křeslo a deka, něco pod nohy. Sušárna asi ne, neznám sousedy. Je potřeba počítat s tim, že budovou stoupá vzduch vzhůru a kouř bude brát s sebou. Když jsem v Británii hlídal postižený děti, byl zákaz v celém areálu. Na půdě našeho domu bylo hafo matrací a všelijakýho nábytku. Udělal jsem si tam sezení a byl tam každej večer po uspání klientů. Pecka, nikdo nikdy nic necítil. Ale bylo to taky starý stavení a luftovalo permanentně.

Re: Kouříte doma?

09 bře. 2023, 12:21

Béďo díky, panelák s plasťákama a bacha, ještě mám obývák polystyrenem zateplený strop, 7.p.;) takže mam podezření že to zůstává i v tom styrenu.
Bafnout si venku je nejlepší, doma už to nějak nedávám.
Kupodivu jak psal bronďa venku to i docela hezky hoří když jde mírný vítr.

Re: Kouříte doma?

09 bře. 2023, 19:21

No to je jak requiem za dýmkaření to tady číst... :pray:

Já také chodím rád s dýmkou na procházky, ale životadárné jsou prostě ty společenské příležitosti. Jinak to celé slavné dýmkaření vyvane do ztracena. :roll:

Re: Kouříte doma?

09 bře. 2023, 21:11

Doma v paneláku s plasťákama to fakt nejde. Chvilku jsem z nouze koketoval s e-cigárem, ale rychle mě to přešlo. Doma prostě nekouřím, max krátké cigarillo na balkóně. Zato chalupu na švajcu mám jako udírnu, tam hulím jak propálený kamna.

Re: Kouříte doma?

10 bře. 2023, 04:49

Jeste napis odkud jsi. Treba bychom ti poradili nejakou kurackou hospodu ;-)

Re: Kouříte doma?

10 bře. 2023, 11:28

Dík všem, zrovna zakuřuju lokální sušárnu univerzity flakem :D

Vycházím z logiky, že když sedím dole na židli mám otevřený dvě okýnka u horní stěny stropu tak by ten kouř moh vyvanout zatímco narozdíl od panelákových kde ho ženu spíš dál do bytu.
Mám totiž záp orientaci a většinou protivítr z polí..
Ale teorie je jedna věc a praxe jiná..

Re: Kouříte doma?

10 bře. 2023, 14:44

František Filipovský říkal:
"Byt, ve kterém se nekouří, smrdí" :puffy:
Odeslat odpověď