Jak na zápach v místnosti

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Nevill » 22 čer. 2005, 07:58

Mno já jsem současné přítelkyni před tím půlrokem, co jsme spolu začli chodit, přinesl svou oblíbenou knížku "Průvodce domácností starého mládence aneb jak žít jako prase" (myslím že je stále k dostání v levných knihách), aby se nedivila některým mým zvykům a brala to trochu s rezervou... Teda nevím jestli ji už četla, ale v knihovničce ji tam stále má... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milos Cerman » 22 čer. 2005, 09:12

Inu vzdělání vždycky podporuje toleranci :!: :lol: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod bigdragon » 22 čer. 2005, 09:16

tu knihu jsem nečetl, ale věřím, že je v ní spoustu poučného i pro nás co nejsme až tak úplně bez žen :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Bohemund » 22 čer. 2005, 09:23

Nevill píše:Mno já jsem současné přítelkyni před tím půlrokem, co jsme spolu začli chodit, přinesl svou oblíbenou knížku "Průvodce domácností starého mládence aneb jak žít jako prase" (myslím že je stále k dostání v levných knihách), aby se nedivila některým mým zvykům a brala to trochu s rezervou... Teda nevím jestli ji už četla, ale v knihovničce ji tam stále má... :P


Výborná knížka!! Doporučuju všem :D
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 21 led. 2006, 21:04

Vážení, před Vánoci jsem doma kouřit nesměl.
Po Vánocích jsme si domu koupili takovou kašnu, kde voda stéka přes 5 misek dolů a čerpadýlko ji pak táhne zase zpět.
Táýdně tam doléváme 2 litry vody a i manželka říkala, že když si nyní občas zapálím, není to téměř cítít.
Může být voda pohlcovač dýmu a následného odéru ?
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Milos Cerman » 21 led. 2006, 22:11

Řekl bych, že si spíš tvá manželka zvykla :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod carolco » 22 led. 2006, 08:27

Vojtěch Regazzo píše:Může být voda pohlcovač dýmu a následného odéru ?


do istej miery ano, ale urcite nie v takej malej fontanke, aku mas ty. ja mam napriklad doma velku pracku vzduchu venta (tiez tam je ako zvlhcovacie a cistiace medium voda) a kym ten stroj vycisti cely byt od dymu a vone tabaku, trva mu to asi 5 az 6 hodin. najlepsi na cistenie vzduchu od dymu je prievan alebo klimatizacia.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 22 led. 2006, 08:37

Je to nějakejch 30 let, jsem občas zašel v praze k Černýmu koni. Bylo to v pasáži Lucerna. Nevím, jstli to ještě funguje. Tam celá jedna stěna představovala vodopád. Teda vodní plochu asi 2,5 x 4 metry. Je fakt, že jinde bejvalo nahulíno víc, ovšem takovou vodní povrchdoma asi mít nikdo nebude.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Nuvolari » 23 led. 2006, 18:18

Ta knížka zní velmi zajímavě :-) seženu ji ještě? případně našel by s eněkdo ochotný ji zapůjčit?
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Robur » 24 led. 2006, 08:48

Asi jsem nepochopil, o co v celém tomhle threadu jde.
Odstranění cigaretového zápachu z místnosti? Nebo snad odstranění vůně dýmky z místnosti?
Mám kancl provoněný dýmkou (na čemž se shodnou i příležitostné návštěvy), takže nevím co bych měl odstraňovat.
Naopak jsem zjistil, že tabákový dým je sám účinným odstraňovačem zápachu: když jsem v létě šlápl před domem do kočičího hovna a zjistil jsem to až podle smradu, když už bylo pěkně rozetřené po koberci, stačilo si v místnosti párkrát zakouřit a bylo po zápachu. Podobnou zkušenost učinil kolega, jemuž se v novém autě poblil nejdřív pes a vzápětí dítě. Taky ten smrad nešel odstranit, až teprve si v autě párkrát zakouřil, tak bylo po smradu.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod tifik » 20 zář. 2006, 06:24

Odstraňovat tedy nic nehodlám, nicméně je to zajímavé, dýmka nevadí mé přítelkyni nekuřačce (nebo si prostě zvykla když pochopila že s tím nic neudělá :twisted: ), ale zato vadí mé mámě, kuřačce cigaret, zajména latakie, s výhradami snese jen Old Gowrie a louisianu
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alfik » 20 zář. 2006, 10:32

tifik píše:Odstraňovat tedy nic nehodlám, nicméně je to zajímavé, dýmka nevadí mé přítelkyni nekuřačce (nebo si prostě zvykla když pochopila že s tím nic neudělá :twisted: ), ale zato vadí mé mámě, kuřačce cigaret, zajména latakie, s výhradami snese jen Old Gowrie a louisianu


Mám se svojí polovičkou podobnou zkušenost... Ale v téhle souvislosti jsem si vzpomněl ještě na jinou věc, která souvisí s interakcí kuřáků dýmek a cigaret. Všiml jsem si, že když kouřím dýmku (nezaznamenal jsem zatím žádnou závislost na tom, co mám zrovna nacpáno), a vedle mně si někdo zapálí cígo, vnímám ten cigaretový dým úplně jinak než normálně, je to takový zvláštní, těžko popsatelný smrad, skoro jako by v tom byl prvek nějakého balkánu, ale jen vzdáleně, celkově mi to, narozdíl od latakie spíš smrdí....
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Baker » 20 zář. 2006, 13:10

carolco píše:
Vojtěch Regazzo píše:Může být voda pohlcovač dýmu a následného odéru ?


do istej miery ano, ale urcite nie v takej malej fontanke, aku mas ty. ja mam napriklad doma velku pracku vzduchu venta (tiez tam je ako zvlhcovacie a cistiace medium voda) a kym ten stroj vycisti cely byt od dymu a vone tabaku, trva mu to asi 5 az 6 hodin. najlepsi na cistenie vzduchu od dymu je prievan alebo klimatizacia.


no když píšeš 5-6 h tak to je u mě doma rychleji vyvětráno tradičním způsob ala otevřené dvě okna=průvan
Uživatelský avatar
Baker
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 415
Věk: 36
Registrován: 11 kvě. 2006, 19:35

zapach v miestnosti

Příspěvekod Visna » 21 zář. 2006, 12:15

Pokial niekto v uzavretom priestore pravidelne fajci,
nosu nefajciara to neunikne, ani keby sa tade prehnalo tornado, proste to vyvetrat nejde, leda tak vymalovat..
Takze ak niekomu zalezi na nefajciaroch a chce aby sa tam aj oni citili prijemne, nech pekne ostane fajcit vonku, alebo aspon na tom balkone...

Zdar
Uživatelský avatar
Visna
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 298
Věk: 45
Registrován: 25 srp. 2006, 11:17
Bydliště: Bratislava

Re: zapach v miestnosti

Příspěvekod Simon » 21 zář. 2006, 12:22

Visna píše:Pokial niekto v uzavretom priestore pravidelne fajci,
nosu nefajciara to neunikne, ani keby sa tade prehnalo tornado, proste to vyvetrat nejde, leda tak vymalovat..
Takze ak niekomu zalezi na nefajciaroch a chce aby sa tam aj oni citili prijemne, nech pekne ostane fajcit vonku, alebo aspon na tom balkone...

Zdar


nemas pravdu, dymka jde vyvetrat bez problemu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků