Chuť tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ferd » 19 kvě. 2022, 14:40

Milí přátelé morousové, ta myšlenka: "neznalost fora mě neomlouvá" mě už v minulosti donutila k malému zamyšlení. :smoke3: Tohle forum je přeci jen dost velké a veřejné. A cílem "fora" je komunikovat, psát si, bavit se, sdílet. Informace, záliby, zkušenosti, nápady ale i blbosti, nálady, hodnocení a nevím jaké ptákoviny ještě. Není to encyklopedie, není to seznam rad, kniha ani knowledge base pro teoretiky.
Snad každá otázka se tady přetřásala už mnohokrát v minulosti, na každý dotaz existuje nějaké vlákno kde se to opakovaně řešilo.
Ale kdo se tím má brouzdat? To přece není v silách žádného začátečníka ani konečníka. A vždyť by to byla nuda.
Určitě spousta lidí ráda odpoví i na triviální a opakující se dotazy. Baví je (nás? :-) ) si tady psát. Za mě: klidně se ptej. Rád odpovím a poradím co vím, dokud nedostanu ban nebo se neopiju. Však ten, koho to nebaví, to může směle přeskočit. :smoke4: Nejlepší studium je praxe. Kouřit a ptát se. Nebuďme na ně zlí a nehudrejme. Jinak vyhyneme!! :smoke5: :smoke5:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Alter Egon » 20 kvě. 2022, 08:24

Souhlas! Už jsem tu odpovídal na mnohé dotazy třeba několikrát (a byl jsem rád, když mi když jsem tady začínal odpovídali ti zkušenější), ale pořád mě to baví. Zvlášť když třeba mohu na něco změnit i názor. Takže nechť se začátečník nebojí zeptat :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Haga » 20 kvě. 2022, 08:35

:arrow: Ferd - moje poznámka "neznalost fora mě neomlouvá", byla samozřejmě myšlena v žertu, proto jsem za ní udělal smajlíka a proto jsem se také poměrně obsáhle rozepsal k Ambrielovu "problému" :wink: :mryellow: Nejsem tedy morous, ba naopak, skoro bych řekl, že jsem veliký čtverák :mryellow:
Je mi jasné, že spousta začínajících kolegů dýmkařů zde může tápat, nebo je nebaví se probírat fórem či vlákny stovky a stovky stránek zpět a hledat odpovědi na svůj konkrétní problém a chtějí odpověď teď hned. Ale zase na druhou stranu chápu zdejší "staré bardy", že je nebaví odpovídat na stále tytéž otázky.

Je tu na fóru spousta zajímavého čtení a užitečných rad, doporučuji tedy začínajícím kolegům "nějak" si nacpat tu svoji dýmku a při bafání si v klidu pročítat a pročítat zdejší moudra, dobře míněné rady hned aplikovat v praxi a ono se to při tom tak nějak poddá samo :smoke5: :mryellow:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ferd » 20 kvě. 2022, 09:16

Jo, já to taky vnímal jako žert :-) On ten můj komentář vycházel z několika starších příspěvků v jiném vlákně. TAk jsem si ji Ale dovolil jí zneužít, protože prostě sedla jak na hrnec :smoke5:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 04 čer. 2022, 14:18

Tak jsem po balíčku třešně zkusil Balkan flake. No, úžasný, tak chuť, ta vůně :pray:
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Bob76 » 05 čer. 2022, 09:18

Po třešních zkoušet Balkán , no nevím. :palm: Nejdříve bych si dal Balkán pak nějaké voňafky.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 05 čer. 2022, 16:33

Asi nechápu důvod. Nicméně pokud sem to dobře pochopil bylo mi doporučováno právě nejdřív aromatiky a pak nějaký pořádný tabák.
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Bob76 » 05 čer. 2022, 16:49

Samozřejmě myšleno kouřit v jeden den aromatik a hned po tom Balkán. Připodobním to k vínu,nejdřív zkoušet suchá vína a potom sladší.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Chuť tabáku

Příspěvekod Ambriel » 05 čer. 2022, 18:14

Tak, nene byl tam samozřejmě rozestup. :)
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků