Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod repakovice » 15 led. 2022, 10:39

Dobrý den, prosím o radu. Dostal jsem darem dvě dýmky bpk. Po nacpání a zapálení smrdí nějakou chemikálií. Není cítit vůně tabáku a celkově se to nedá dobafat.
repakovice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led. 2022, 10:02

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod Alter Egon » 17 led. 2022, 10:36

Dovedu si leda představit, že by do kotlíku zateklo mořidlo? Jestli ano, tak to zkusit vysmigrlovat.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 17 led. 2022, 15:45

repakovice píše:Dobrý den, prosím o radu. Dostal jsem darem dvě dýmky bpk. Po nacpání a zapálení smrdí nějakou chemikálií. Není cítit vůně tabáku a celkově se to nedá dobafat.


Předem se omlouvám za zdánlivé rýpalství ... :roll: ... ale
... kolik je ctěnému pánovi otázku pokládajícímu a kolikpak dýmčiček už vydýmati ráčil?

... profil 0%, první příspěvek, to se pak těžko radí.
Jaká je běžná zkušenost se zakuřováním strojových dýmek ... tam je také pocit, že to smrdí chemikálií, nebo Petersonky, Jirsovky, Stanwellky či třeba Rattray´s se chovaly RADIKÁLNĚ jinak?
+ jakým tabákem zakuřováno ... jsou s ním běžné zkušenosti? Vykouřena řada paklíků, nebo má být ten tabák novinka do nové fajfky? (Některé aromatiky při surovějším zacházení skončí velmi podobným působením na páně kuřákovy chuťové a čichové buňky, a některé mizerní takhle působí prostě vždy).
Krom toho začátečník může mít z prvních cca 10 kouření dýmky někdy přesně tento dojem. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod repakovice » 17 led. 2022, 17:46

Ano, jsem začátečník. Dýmku kouřím asi půl roku, doma mám dvě kukuřičné dýmky a jednu olivovou, vše z etrafiky. Z těchto kouřím a vše v pořádku. Tabáky střídám a spíše experimentuju. Do nových dýmek jsem nacpal ověřené tabáky mac baren classic a do druhe Samuel Gawith Fire Dance a vím jak chutnjí v dýmkách které mám již doma.
repakovice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led. 2022, 10:02

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod klasik51 » 17 led. 2022, 18:05

Alter Egon píše:Dovedu si leda představit, že by do kotlíku zateklo mořidlo? Jestli ano, tak to zkusit vysmigrlovat.

Ano, toto bych použil jako první krok k řešení problému. Ty dvě BPK jsou také z Etrafiky? :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod repakovice » 17 led. 2022, 18:17

Nene, jsou z nějaké trafiky. Pokusím se jednu nějak zbrousit a snad to bude lepší. Díky
repakovice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led. 2022, 10:02

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod mihra » 17 led. 2022, 18:36

Případně ještě převrtat kanálek.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod repakovice » 17 led. 2022, 20:10

Ještě tedy k mým zkušenostem, je pravda, že dýmky které mám doma nebyly zevnitř ničím natřené. Tyto dvě jsou natřené nějakou šedou barvou, na dotek připomínající gumu. Nechce se mi ale věřit, že by tato pachuť byla v pořádku. Při potáhnutí to chutná, jako vdechnutí acetonu s nějakou voňavkou. Tabák není vůbec cítit. Vrtání asi nepřipadá v úvahu.
repakovice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led. 2022, 10:02

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod mihra » 17 led. 2022, 21:37

To pro případ, že by mořidlo mohlo být až v kanálku. I to se už stalo.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 17 led. 2022, 21:52

repakovice píše:doma mám dvě kukuřičné dýmky a jednu olivovou, vše z etrafiky. Z těchto kouřím a vše v pořádku


Jasně. Kukuřičky se nezakuřují, chutnají od začátku stejně, naopak se zhoršují. Mnozí z nich cítí pachuť popkornu.
Oliva je zcela specifická, dává do tabáku zvláštní příchuť. Úplně jiné kouření než standard. Já například jsem u kukuřičky měl pocit, že se nezakuřuje, že je to od začátku pořád stejná chuť.

Čili: suma sumárum na těch 2 BPK právě probíhá první zakuřování v životě. To je ze začátku často utrpení. I hodně jemné kouření nebývá nic moc. Takže to bude prostě - zvlášt pro nováčka v tomto ohledu - určitě tak 10x zklamání a trochu utrpení to dokouřit, držet chladnou hlavičku a přitom to moc nechutná...

Briárové fajfky bývají vymazány zevnitř zakuřovací pastou. Já ji pokládám za docela užitečné opatření, někdo ji nesnáší. Musí to být ale v každém případě dobře udělaná pasta. Pokud je tam něco měkkého, připomínajícího na dotek gumu, tak holt se to musí vyšmirglovat. Dobrá pasta musí být pevná, takový granitový hrubý nátěr. Co se kanálku týče, netřeba se extra bát. Stačí si sehnat (podle výrobce) vrták na dřevo průměru 3 a 3,5 no a rukou pomalounku s citem kanálek protáhnout. Někdo to převrtává na 4, má to svůj půvab. Ale většina dýmek se vyrábí vrtaná na 3 nebo 3,5.
Rozhodně hluboko v kanálku nemá pasta ani nic jiného co dělat.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod repakovice » 18 led. 2022, 10:57

Dnes jsem kotlík u jedné dýmky zbrousil až na dřevo a protáhl vrtačkem, chuť je pořád nic moc, ale už se to dá vydržet a snad se to bude zlepšovat. Děkuji za rady.
repakovice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led. 2022, 10:02

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod MBO » 18 led. 2022, 11:04

Nezakuřoval bych obě dýmky najednou, to je dost práce za málo radosti. Zakouřil bych jednu a později druhou. Zkus nacpat třeba jen polovinu kotlíku tabákem, který znáš nejvíc, a nech dýmku, ať hoří sama.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod nelimbei » 18 led. 2022, 12:16

Především si nepořizovat dýmky s pastou, asfaltem nebo s mořidlem v komoře. Pokud se tak stane, pak to svinstvo pečlivě odstranit nebo si nechat odstranit od odborníka. I tak je ale nutno počítat nějakou dobu s nepříjemnou pachutí.
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 18 led. 2022, 12:26

MBO píše:Nezakuřoval bych obě dýmky najednou, to je dost práce za málo radosti. Zakouřil bych jednu a později druhou. Zkus nacpat třeba jen polovinu kotlíku tabákem, který znáš nejvíc, a nech dýmku, ať hoří sama.


To je rada prověřená léty. :lol:
Pokud je doma olivovka a funkční kukuřičky, tak není, kam spěchat.

Krom toho: většina BPKček je dnes na 9mm filtr, není od věci zkusit uhlíkový. Mnohé nepříjemnosti je tím možno úplně odstranit. Musí se ale umět JEMNĚ pobafávat a mít cit na teplotu hlavičky v ruce, jinak se fajfka s filtrem snáze napálí - hůř je cítit pachuť napáleného dřeva.
Někdo samozřejmě trvá na zemitosti bezfiltrového kouření, já zas mám rád tu chuť zušlechtěnou uhlíkáčem. To je třeba vyzkoušet.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka bpk smrdí po zapálení tabáku

Příspěvekod MBO » 18 led. 2022, 18:26

Jasně, i filtr může s nepříjemnými pachy pomoci.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků