Chladič nebo filtr?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Chladič nebo filtr?

Příspěvekod Robur » 17 kvě. 2005, 09:51

Nazdar chlapi (a paní Jano),
asi po 15 letech se vracím od cigaret zpátky k dýmce. Všechny moje staré dýmky jsou samozřejmě ještě z chladičového období, s chladičem jsem neměl nikdy problém, s filtry nemám žádnou zkušenost. Je mi jasné, že se starými dýmkami nevystačím, ale váhám před koupí nové dýmky. Vzhled a styl je celkem jasný, jen řeším jestli filtr nebo ne.
Podle toho, co jsem přečet, se asi většinou kouří s filtrem, ale zajímalo by mě, jestli s tím má někdo negativní zkušenost.
JInak co se týče tabáku, v mém prvním dýmkařském období u nás byla jen Amphora různých barev, teď jsem pro začátek zkusil Original Choice a není to špatné.
Díky za jakoukoliv radu
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Qido » 17 kvě. 2005, 09:54

Já bych o tom moc nešpekuloval, i s dýmkou stavěnou na flitr je to vždycky na tobě, jestli si tam filtr dáš nebo ne (a jakej).
Ale počkej, co řeknou zkušenější, já se pořád ještě pokládám za začátečníka.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Re: Chladič nebo filtr?

Příspěvekod Fénix » 17 kvě. 2005, 09:56

Robur Dobyvatel píše:(a paní Jano)


buhehe :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Chladič nebo filtr?

Příspěvekod Fénix » 17 kvě. 2005, 09:59

Robur Dobyvatel píše:Nazdar chlapi (a paní Jano),
asi po 15 letech se vracím od cigaret zpátky k dýmce. Všechny moje staré dýmky jsou samozřejmě ještě z chladičového období, s chladičem jsem neměl nikdy problém, s filtry nemám žádnou zkušenost. Je mi jasné, že se starými dýmkami nevystačím, ale váhám před koupí nové dýmky. Vzhled a styl je celkem jasný, jen řeším jestli filtr nebo ne.
Podle toho, co jsem přečet, se asi většinou kouří s filtrem, ale zajímalo by mě, jestli s tím má někdo negativní zkušenost.
JInak co se týče tabáku, v mém prvním dýmkařském období u nás byla jen Amphora různých barev, teď jsem pro začátek zkusil Original Choice a není to špatné.
Díky za jakoukoliv radu


Pokud ti vyhovuje chladič, pak máš nejlepší u něj zůstat, nebo se naučit dokonce bez něj. Na druhou stranu, pokud máš pocit, že to není ono, určitě jdi do filtru. Přinejmenším dokud budeš kouřit aromatické tabáky z českých luhů a hájů, užuješ si je líp s filtrem než bez (má zkušenost).
Jinak koupí filtrovky nic nezkazíš, protože se dá kouřit i bez filtru.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

díky za radu

Příspěvekod Robur » 17 kvě. 2005, 10:19

ostatně mám tak napůl vyhlídnutou dýmku s chladičkovým nástavcem, který se tam dá přinejhorším strčit místo filtru.
Teď se asi vzhledem k těm kilům zamlada vykouřeného tabáku zeptám jako debil (ale tenkrát nejen že nebyly filtry, ale nebyl ani internet, tak že si vychutnávám, že takovéto úžasné fórum existuje): při zakuřování nové dýmky, filtrovat nebo ne?
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Re: díky za radu

Příspěvekod tuton » 17 kvě. 2005, 10:21

Robur Dobyvatel píše:ostatně mám tak napůl vyhlídnutou dýmku s chladičkovým nástavcem, který se tam dá přinejhorším strčit místo filtru.
Teď se asi vzhledem k těm kilům zamlada vykouřeného tabáku zeptám jako debil (ale tenkrát nejen že nebyly filtry, ale nebyl ani internet, tak že si vychutnávám, že takovéto úžasné fórum existuje): při zakuřování nové dýmky, filtrovat nebo ne?


Ja to sice nevim proc nedelam, ale myslim, ze to lze doporucit. Muzes se utesovat myslenkou, ze filtr zmirnuje negativni prozitky provazejici zakurovani nove dymky.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Re: díky za radu

Příspěvekod Fénix » 17 kvě. 2005, 10:24

Robur Dobyvatel píše:ostatně mám tak napůl vyhlídnutou dýmku s chladičkovým nástavcem, který se tam dá přinejhorším strčit místo filtru.
Teď se asi vzhledem k těm kilům zamlada vykouřeného tabáku zeptám jako debil (ale tenkrát nejen že nebyly filtry, ale nebyl ani internet, tak že si vychutnávám, že takovéto úžasné fórum existuje): při zakuřování nové dýmky, filtrovat nebo ne?


To je celkem jedno. Nejlépe s filtrm, pokud i poté chceš kouřit s filtrem, a naopak. Zakuřovat s filtrem a pak kouřit bez samozřejmě lze, ochráníš tím trochu jazyk, ale zase se s filtrem naučíš nějak kouřit a pak ti to pravděpodobně chvíli nepůjde při přechodu na ne-filtr.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 17 kvě. 2005, 11:08

Filtr bych na zakuřování používala pouze v případě, že pak budeš kouřit s filtrem. Jinak ne. I při zakuřování je přece důležitý se nechat poustupně prokouřit k ideálnímu zážitku. Takže by ty krůčky měli napovídat stavu, v kterým to pak chceš mít.

Tabák ? Možná Irish Oak, je přiměřeně silný a přitom chuťově zajímavý. Zkus si projít recenze na tabáky.cz, měly by ti nastínit varianty toho, co se dá.

Btw. tu paní si prosím odpusť, já jsem na to trochu citlivější :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Nevill » 17 kvě. 2005, 11:17

Na to zakuřování bych možná spíš než MB Original Choice doporučil raději MB Mixture - Scottish Blend a nebo Peterson Irish Oak, jak píše Jana. Tyhle tabáky jsou přiměřeně silné, nic co by ti udělalo díru do hlavy. A chuťově ve srovnání s Original Choice je to fakt o něčem jiném... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 kvě. 2005, 11:45

Co máte proti Och :cry: , takovej dobrej tabák, a jemnej :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 17 kvě. 2005, 11:59

Milan Zabloudil píše:Co máte proti Och :cry: , takovej dobrej tabák, a jemnej :D


Mno nechci Och nějak hanit, ale pro mě je ta chuť tak jemná, že ji sotva zaregistruju... :smoke3: Ale co, proti gustu... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Dogtůrek » 17 kvě. 2005, 12:50

Nebo Trenčín. Já jsem teda zatím zakuřoval tím, co jsem v dýmce kouřil i pak...
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Robur » 17 kvě. 2005, 15:15

Díky chlapi (a Jano) :wink:
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Taurendil » 17 kvě. 2005, 16:45

Ma rada je zakurovat bez filtru, kourit bez filtru. Zbytocne sa pripravis o polku zazitku. Ale to je len moj osobny nazor. Gegen Apetit, keine Disputat... :D
A tabacek si nacpi aky len chces. Podstatne je fajcit opatrne. Verim, ze po 15 rokoch cigariet ti ziaden tabacek dieru do hlavy neurobi....
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Rozšíření sbírky

Příspěvekod Robur » 19 kvě. 2005, 11:08

To jsem zvědav, co si teď schytám od zkušených borců. Včera jsem totiž po dvaceti letech rozšířil sbírku. V krámku v ostravské Reální ulici jsem už pár dnů okukoval krásnou bentku Spitfire od Lorenzeho, která mi padla do oka a do ruky na první pohled. Navíc si můžu volit filtr nebo chaldičovou redukci. A zároveň přišlo dilema, protože byla trochu nadvrtaná. Po dlohém váhání jsem do ní nakonec šel, vyzbrojen vašimi radami, a hned večer jsem jehlovým pilníčkem snížil kanálek až na dno kotle. První zakuřovací kouření dopadlo na očekávání, na prvničku se chovala výborně. Doufám že mě po zakuřovací dřině odmění skvělými zážitky.
Jenom jedna věc: snad všechny dýmky, ze kterých jsem vybíral, měly akrylové náústky, zatímco ty moje stařeny mají náústky z kaučuku. Kaučuk se sice hůř udržuje, ale připadá mi příjemnější na skus, nebo je to jenom zvyk?
Mimochodem, vyzkoušel jsem (samozřejmě vesvých starých dýmkách, ne v té nové) černý (1864), modrý (golden dream) a zelený (true delight) Larsen, a musím říct, že ten zelený mě dostal. Ten si svůj název true delight opravdu zaslouží.
váš dýmkař navrátilec RD
Naposledy upravil Robur dne 20 kvě. 2005, 07:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron