Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

kvalita zpracování peterson

08 lis. 2020, 18:12

Dobý den, rád bych se zde zeptal zkušenějších dýmkařů na hrubost tabákové komory. Přišla mi dýmka od Petersonů, je pěkná, dobře vrtaná ale tabáková komora jako osmdesátka šmirgl papír. Ostatní moje dýmky mají komoru hladkou tak by mě zajímalo jestli to třeba nemá nějaký funkční účel a nebude problém třeba s napálením nebo zhoršeným čištěním a radši vybrousir do hladka. velice děkuji za případné názory a rady.

Re: kvalita zpracování peterson

12 lis. 2020, 09:32

Je to v zásadě jedno, na hrubém povrchu se ti bude rychleji tvořit cake /to chceš/

Re: kvalita zpracování peterson

12 lis. 2020, 14:07

veškeré "chlupaté" dřevo ti při prvním zapálení odhoří, takže si fakt nemusíš dělat starosti. jinak viz dejmal. důležité je, aby tam kromě otlačených úchytů nebyly žádné větší jamky či praskliny nebo tak něco. ostatně se divím, že to není vymazané pastou.

ps: doufám, že při té hrubosti píšeš o hrubosti dřeva, nikoli vymazávací pasty :think: .

Re: kvalita zpracování peterson

12 lis. 2020, 14:38

Myslel jsem že to je dřevo ale omrknuli mi to pánové z Mostexu v Modricich a je to prý taková hrubá pasta že s tím má momentálně peterson lepší zkušenost. Nechám jak je. Děkuji za názory a ochotu i lidem z Mostexu.

Re: kvalita zpracování peterson

12 lis. 2020, 15:26

myslel jsem si to. to nemá s dřevem nic společného, petersonní pastu můžeš nechat, je zcela neutrální. klidně kuř, nemusíš se bát.
Odeslat odpověď