Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Milos Cerman » 12 kvě. 2005, 20:49

Jana píše:Já bych to taky odhadla na 5 g do normálního kotle. Těch soutěžních 3 g je maličko, zkoušela jsem to odvážet na lékárenskejch vahách a to skutečně dávám víc :?


Taky trochu záleží na tom, jak je velkej "normální kotel". :lol:
Já jsem si před časem dělal poctivě čárky při každým nacpání, a ze 100gr pixly jsem nacpal 34x :!: Protože jsem měl tu pixlu v zaměstnání, kouřil jsem denně, a stžídal několik dýmek. myslím, že jsem se dobral průměru. :pipe1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 12 kvě. 2005, 21:19

3 g tabáku jsem měl na soutěži¨a podle toho odhaduju, že nacpávám tak 3-6 g podle času a dýmky a chuti. Většinou (95%) cpu asi těch 5g.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milan Zabloudil » 13 kvě. 2005, 08:59

Milos Cerman píše:
Jana píše:Já bych to taky odhadla na 5 g do normálního kotle. Těch soutěžních 3 g je maličko, zkoušela jsem to odvážet na lékárenskejch vahách a to skutečně dávám víc :?


Taky trochu záleží na tom, jak je velkej "normální kotel". :lol:
Já jsem si před časem dělal poctivě čárky při každým nacpání, a ze 100gr pixly jsem nacpal 34x :!: Protože jsem měl tu pixlu v zaměstnání, kouřil jsem denně, a stžídal několik dýmek. myslím, že jsem se dobral průměru. :pipe1:


2,94g na jedno nacpání ? Možná máš zažité soutěžní nacpávání :D a nebo máš dětské dýmky :lol: . Já jsem vyzkoušel nacpat 50g do mých 10-ti dýmek a ani se pořádně nedostalo na tu poslední :wink:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 13 kvě. 2005, 09:29

dix píše:Vdaka :-) Vsak som Slovak, ale zijem v cechach uz od roku 1987 :-) Na Tatry vsak nedsam dopustit, ale je fakt ze inac jazdim na SK uz len na dovolenku :-)


jj ked opustim bratislavu tez mi to miestami pripomina jeden obrovsky skanzen.. :P Teraz budem kritizovany za bratislavocentrizmus :twisted:
Omluva za offtopic.[/quote]

Urcite nie :-) je to proste syndrom velkych miest :-) Tu v Prahe su podobne nazory, ale ja´radsej obyvam ten skanzen, nez sa smazit v meste :-) Ale k tematu. Dnes som si kupil novu fajku, ktoru nebudem mazat medom, nenalejem do nej ani kvapku alkoholu a uvidime, jak sa bude tvarit. Neni filtrovka a tym padom ju ani nemozem priniest domov :lol: s priatelkou mame dohodu : Bud filter, alebo radsej nic, takze jej ju ani nemozem ukazat. Opet je to BPK, pre mna nema cenu teraz kupovat drahe fajky, az sa naucim poriadne fajcit, tak to pride samo.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 13 kvě. 2005, 09:34

uz si cital clanky Barbi-ho o fajkach, vymazovych pastach, atd na dymke.tk? pred tym, nez sa pustis do toho medu, precitaj si ich.
http://www.volny.cz/dymka.tk/preklady.htm
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 13 kvě. 2005, 09:51

4pkeklak: co sa tyka skanzena v dobrom slova zmysle to s Tebou suhlasim, nakonec mam v umysle opustit mesto a ist dakam do chalupy na vidiek...
Myslel som racionalnu cast mojej myslienky. :wink:
Co sa tyka ucenia na lacnej dymke...no bič ma aj tomto pripade dva konce.
Je pravda ze pri lacnej fajke budu pripadne straty menej bolestive...ale zas takato dymka paradoxne ma moje odporucanie uz pre tych co vedia ako tak dymat...totiz dyma sa z nej podstatne horsie ako z priemernej popripade lepsej...Tie lepsie kusky..su aj o poznanie lepsi "kuraci"
Je pravda ale ze ja som tez zacinal z obyč dymkou.
Nech sa Ti dari.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 29 kvě. 2005, 06:42

Chlapi, právě zakuřuji novou Krškovku a mám malý problém. Zajíždím ji postupně a zatím jsem ji nacpal nejvíc do 1/2 aby se pěkně zatáhla na dně kotlíku. No a zatažená už by i byla, alenějak se mi ten cake nechytá v místech naproti kanálku. Tam je dřevo pořád nedotčené. Nevíte někdo jak na to?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nuvolari » 29 kvě. 2005, 12:11

BTW ad zakuřování s poloviční náloží - byl jsem si koupit novou dýmku (nejlacinější BPKčko, jako outdoorku abych se o ní nebál na čundru nebo na vodě nebo tak) v Plzni v Ráji a paní majitelka se se mnou dala do řeči (škoda že spěchala :( tak jsem se toho moc nedověděl - snad příště ) a mj opravdu hodně zdůrazňovala že zakuřování na poloviční nálož je zbytečnost a mýtus - argumentovala tím že karbonová vrstva má být stejně všude stejná. Vzhledem k tomu že (nevím jak dýmkařský soutěže chodí, jsme začátečník) snad prej na nějakej velkej celonárodní soutěži vyhrála či co tak je tu předpoklad že o tom bude něco vědět ;-)
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nevill » 29 kvě. 2005, 14:17

já teda všechny dýmky zakuřoval s plnou náloží a zatím nebyl problém... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Taurendil » 29 kvě. 2005, 14:32

Nuvolari píše:BTW ad zakuřování s poloviční náloží - byl jsem si koupit novou dýmku (nejlacinější BPKčko, jako outdoorku abych se o ní nebál na čundru nebo na vodě nebo tak) v Plzni v Ráji a paní majitelka se se mnou dala do řeči (škoda že spěchala :( tak jsem se toho moc nedověděl - snad příště ) a mj opravdu hodně zdůrazňovala že zakuřování na poloviční nálož je zbytečnost a mýtus - argumentovala tím že karbonová vrstva má být stejně všude stejná. Vzhledem k tomu že (nevím jak dýmkařský soutěže chodí, jsme začátečník) snad prej na nějakej velkej celonárodní soutěži vyhrála či co tak je tu předpoklad že o tom bude něco vědět ;-)


Je zaujimave, ako dlhodobejsi fajkari pomaly chytaju pocit vlastnej neomylnosti a patentu na pravdu (ktory je ale vlastnictvom len, jedine a vylucne katolickej cirkvi, na to nezabudajme! :twisted: ). Pani niekde fajcila, je tazka majsterka :wink: a tym padom to co si ona mysli TAK JE a ostatne je MYTUS. Hm, zaujimave....
Ale k veci. Ja som zatial zafajcoval s viac - menej plnou nalozou a nebol problem. Druha vec ale je, ze na spodku kotla sa cake skutocne tvori neochotnejsie. Ma to aj svoju logiku, pac sa tam zbiera kondenzat a imho vlhke steny pri procese fajcenia moc tvorbe uhlika nepomozu. Z tohto hladiska sa javi ako rozumna moznost zafajcovat spociatku s 1/3 alebo 1/2 nalozou.
Tak ci onak, podstatne je, ako to komu vyhovuje, funguju obe metody. Co som ale v zaciatku chcel povedat je to, ze skutocne nemam rad "profesionalnych" dlhodobych fajkarov, ktory su neomylny a vedia ako to s fajkami je a nie je a ich slova su svate a nemenne.
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nuvolari » 29 kvě. 2005, 14:47

Neee tak to jsem to špatně napsal, ona si nějak nedělala výhradní nárok na poravdu nebo tak něco, tato doměnka pravděpodobně vznikla v důsledků mojíé přespříliš květnaté mluvy :-)

Prostě jen dost důrazně říkala ať zakuřuju s plnou, i.e. jen řekla svůj názor a na to má právo každej....

To že je borka usuzuju já z toho co o ní slyšim a přecijen esli někde vyhrála nějakou tu velkou soutěž, tak se dá usuzovat že tu dýmku neměla v puse prvně ;-)
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 29 kvě. 2005, 14:49

Taurendil píše:
Nuvolari píše:BTW ad zakuřování s poloviční náloží - byl jsem si koupit novou dýmku (nejlacinější BPKčko, jako outdoorku abych se o ní nebál na čundru nebo na vodě nebo tak) v Plzni v Ráji a paní majitelka se se mnou dala do řeči (škoda že spěchala :( tak jsem se toho moc nedověděl - snad příště ) a mj opravdu hodně zdůrazňovala že zakuřování na poloviční nálož je zbytečnost a mýtus - argumentovala tím že karbonová vrstva má být stejně všude stejná. Vzhledem k tomu že (nevím jak dýmkařský soutěže chodí, jsme začátečník) snad prej na nějakej velkej celonárodní soutěži vyhrála či co tak je tu předpoklad že o tom bude něco vědět ;-)


Je zaujimave, ako dlhodobejsi fajkari pomaly chytaju pocit vlastnej neomylnosti a patentu na pravdu (ktory je ale vlastnictvom len, jedine a vylucne katolickej cirkvi, na to nezabudajme! :twisted: ). Pani niekde fajcila, je tazka majsterka :wink: a tym padom to co si ona mysli TAK JE a ostatne je MYTUS. Hm, zaujimave....
Ale k veci. Ja som zatial zafajcoval s viac - menej plnou nalozou a nebol problem. Druha vec ale je, ze na spodku kotla sa cake skutocne tvori neochotnejsie. Ma to aj svoju logiku, pac sa tam zbiera kondenzat a imho vlhke steny pri procese fajcenia moc tvorbe uhlika nepomozu. Z tohto hladiska sa javi ako rozumna moznost zafajcovat spociatku s 1/3 alebo 1/2 nalozou.
Tak ci onak, podstatne je, ako to komu vyhovuje, funguju obe metody. Co som ale v zaciatku chcel povedat je to, ze skutocne nemam rad "profesionalnych" dlhodobych fajkarov, ktory su neomylny a vedia ako to s fajkami je a nie je a ich slova su svate a nemenne.


Souhlasím s tím, že tohle je otázka, na kterou ti dá půl "odborníků" první odpověď a druhá polovina tu druhou. Já jsem dřív zakuřoval po dávkách, teď jedu naplno, a rozdíly nevidím, protože na dně se mi cake tak jako tak nechce tvořit :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 29 kvě. 2005, 19:25

To je kluci všechno moc hezký. Já jsem taky vždycky zakuřoval naplno. Teď to zkouším postupně. Jel jsem tu dýmku zatím 4x a musím říct, že je to na dně už poznat. Při plné náloži jsem měl dno pořád světlé a cakem nedotčené. Akorát mi to nechytá naproti kanálku. U první Kršky zakuřované naplno se mi dno zatáhlo až po dost dlouhé době a proti kanálku snad až po půl roce.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 29 kvě. 2005, 19:25

ja ako neomylny fajkar oslahany vekmi dymani...ale vazne si myslim...zafajcovat postupne!Ked typek zacne s plnou nalozou ako pise taurendill...tusim sa o tom zmienoval aj Lubo/ak ne Lubo sorry/ cake sa na dne tvori fakt akosi menej ochotne. :idea:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 29 kvě. 2005, 20:18

dix píše:ja ako neomylny fajkar oslahany vekmi dymani...ale vazne si myslim...zafajcovat postupne!Ked typek zacne s plnou nalozou ako pise taurendill...tusim sa o tom zmienoval aj Lubo/ak ne Lubo sorry/ cake sa na dne tvori fakt akosi menej ochotne. :idea:


no kdyz se ti u koureni dela kotel plnej mocky pak je samozrejme lepsi zakurovat per partes, pokud kouris vcelku susse tak neni problem jet hned naplno a je to imho lepsi ze mas pak i pravidelnej cake
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků