Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Graveir » 09 srp. 2005, 22:14

je to ruzne, ale prumerna hodnota je kolem 15 koureni...zalezi na dymce a tabaku.
bacha na levne dymky, byvaji morene i zevnitr hlavicky, obcas aj lakovane zevnitr a to je k zbliti to kourit...lepsi predtim to vybrousit. Ale u petersonek bych se divil...uvidis sam...ciste drevo ma svetlou barvu podbnou korku.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod malinkej.dablik » 09 srp. 2005, 22:16

tak svetle neni ani nahodou vypada jak namorene i zevnitr....je tmava a uvnitr me jeste znepokojuje dirka naproti korovemu kanalku zda se mi to divne
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Fénix » 09 srp. 2005, 22:21

malinkej.dablik píše:tak svetle neni ani nahodou vypada jak namorene i zevnitr....je tmava a uvnitr me jeste znepokojuje dirka naproti korovemu kanalku zda se mi to divne


Ale taky to může být výmazová pasta, což je v pohodě.
Pokud to není opravdu "dírka" ale spíš otisk, tak to bývá dost často, od vrtání. Nic závažného, ale záleží na hloubce.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod malinkej.dablik » 09 srp. 2005, 22:24

ta pasta je ale cerna tohle je pruhledny jako lak je videt kresba dreva...dirka je hluboka no asi jako tloustka nehtu jinak me to pekne sere ja mam vsechny dymky pekne hladky uvnitr ale je fakt ze vetsina byli vymazany pastou u tyhle fakt nevim je nadherna ale ta dirka a nevim jak ji zakourit abych ji nezku...l...je nadherna a jinak nevite zda se dirka nejak zanese a bude odolna?nechtel bych tu dymku napalit
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Fénix » 09 srp. 2005, 22:26

malinkej.dablik píše:ta pasta je ale cerna tohle je pruhledny jako lak je videt kresba dreva...dirka je hluboka no asi jako tloustka nehtu jinak me to pekne sere ja mam vsechny dymky pekne hladky uvnitr ale je fakt ze vetsina byli vymazany pastou u tyhle fakt nevim je nadherna ale ta dirka a nevim jak ji zakourit abych ji nezku...l...je nadherna a jinak nevite zda se dirka nejak zanese a bude odolna?nechtel bych tu dymku napalit


Výmazových past je x druhů a jsou i poloprůhledné, i průhledné.
Dírka se zanese v závislosti na hloubce :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod malinkej.dablik » 09 srp. 2005, 22:28

treba peterson dela u levnych dymek vymaz nejakou prapodivnou pruhlednou pastou je zkratka videt zkrz kresba jako pres lak...dirka je jen lehce...od ceho jsi myslelů otisk?
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod malinkej.dablik » 09 srp. 2005, 22:31

ja bych pastu uvital zatim mi pasta jen pomohla dymku ochranit pri zakoureni ...budu zakurovat petersonem de luxe mixture...vim ze je zde o zakurovani mnoho rad ale konzultace k danemu pripadu je vzdy nejlepsi a pokud by te debata semnou zdrzovala nebo obtezovala tak se ozvi :idea: jinak moc dekuju za kazdou radu
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Fénix » 09 srp. 2005, 22:33

malinkej.dablik píše:treba peterson dela u levnych dymek vymaz nejakou prapodivnou pruhlednou pastou je zkratka videt zkrz kresba jako pres lak...dirka je jen lehce...od ceho jsi myslelů otisk?


myslím že nejen u "levných" , moje výročka za asi 5000 měla to samé
pokud je dirka lehce tak se téměř určitě zatáhne karbonem
no a bude tam od vrtáku, kterým se dělal kouřovod
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod malinkej.dablik » 09 srp. 2005, 22:33

jinak se mi spis zda ze ji vyrobce vrtal az po nalakovani (vymazani) a dirku zpusobil vrtanim ale pouze do laku protoze v dirce respektive na dne dirky je briar sedy nebo takovy hruby...rekl bych ze ona dirka je pouze v laku nebo co to na tom je za vrstvu
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod malinkej.dablik » 09 srp. 2005, 22:36

zakurovani jsem se nikdy u pastovanych dymek nebal ale z cisteho dreva mam respekt je to precejen jina dimenze a trida ale tato dymka je moji nejdrazsi ale u mne ma dymka cenu spise zanedbatelnou proti citove hodnote vlastnim dymky po mem otci a ty jsou pro mne cennejsi nez dymka za mnoho tisic mam k nim spis citovej nez penezni vztah tuto jsem si sice vybral ale na prani dobreho kamarada a ma pro mne taky hodnotu ktera je memu srdci blizka a nechci ze zacatku nic zkazit jsem preci jen dymkar zacatecnik nebo spise kurak dymky dymkar zatim asi ne...nechci ze sebe delat nekoho na koho nejspis ani nemam znalosti
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod piter » 10 srp. 2005, 00:21

malinkej.dablik píše:zakurovani jsem se nikdy u pastovanych dymek nebal ale z cisteho dreva mam respekt je to precejen jina dimenze


Proto mam strasne rad pastu (pekne cernou, hrubou :) ) . . . . krome toho ze mohu zakurovat s vetsim pocitem klidu (a nejde tak ani o to, jestli opravdu mohu byt klidny, jako spis jen o ten pocit a naslednou pohodu, coz je imho nejdulezitejsi) mi navic dymky s pastou chutnaji hned od zacatku :puffy:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod malinkej.dablik » 10 srp. 2005, 00:27

presne tak zadna kysela chut a rovnou jedu ale s touhle jsem v koncich mimochodem se mi na sve jiz zakourene dymce jan pipes objevila takova dirka v paste je to divne a myslim ze tam predtim nebyla no snad se zatahne karbonem musim fest kourit aby uz ten karbon sednul...uz chci mit klidne svedomi ze je nepalim
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Darkstar » 10 srp. 2005, 05:56

malinkej.dablik píše:koupil jsem si novou dymku Peterson a koukam do kotliku a nevim zda tam nejaka vrstva je nebo neni...vypada jako lakovana i zevnitr...no jsem z toho v rozpacich...docetl jsem se ze petersonky nemusim zakurovat ze chutnaji hned ale chci se zeptat po kolika nalozich bude dymka odolnejsi proti napaleni kdyby bylo ciste drevo


Tak Petersonky, mozna zalezi na serii jsou zevnitr pomazane nejakym sajrajtem. Me Petersonky take na poprve nechutnaji, ba co vic, jsou hnusne jeste po 10. koureni. Chce to trpelivost a opatrne zakurovat :)
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 10 srp. 2005, 06:50

Vymazaná - nevymazaná, v každým případě je lepší pomalé a opatrné zakuřování.
S tím nikdy nic neskazíš :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod body007 » 10 srp. 2005, 06:58

malinkej.dablik píše:koupil jsem si novou dymku Peterson a koukam do kotliku a nevim zda tam nejaka vrstva je nebo neni...vypada jako lakovana i zevnitr...no jsem z toho v rozpacich...docetl jsem se ze petersonky nemusim zakurovat ze chutnaji hned ale chci se zeptat po kolika nalozich bude dymka odolnejsi proti napaleni kdyby bylo ciste drevo


je mozne, ze to je vodne sklo, pripadne je lesteny aj kotlik, tak ako to robi pan Hap a to je v podstate ciste drevo. Zafajcenie fajky je individualna zalezitost, ale teoria je asi 14 kotlov....
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků