K horkému kouření

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod selmer » 12 úno. 2007, 18:17

tak to bude asi problem vice lidi. prvni dve tretiny hori fantasticky,nezahriva se - pohoda.posledni tretina zacina zlobit,chut se zhorsi a zacina se skrtat :D ,ale neni to tak strasny....
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Krhút » 12 úno. 2007, 19:21

rour píše:
piter píše:
Zababa píše:U meršánek se vlastně nemusí brát ohled na horké kouření, nebo se pletu?


pokud to tobe samotnemu nevadi, tak muzes kourit tak horce jak jen chces :)

vhodne pro masochisty :twisted:

Pro masochisty je snad hliněnka, ne?

Když ji nechytáš za hlavičku tak je to v pohodě :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod ChorChe » 12 úno. 2007, 23:13

selmer píše:tak to bude asi problem vice lidi. prvni dve tretiny hori fantasticky,nezahriva se - pohoda.posledni tretina zacina zlobit,chut se zhorsi a zacina se skrtat :D ,ale neni to tak strasny....

na poslední soutěži (Třebíč) jsem poprvé konečně zažil to, nač čeká každý kuřák fajfky: dno pokrýval necelý centimetr tabáku, začalo se to dusit a já se už chystal k baru, ale ještě jsem zakroutil dusátkem a udělal Lubovu otočku a tabák změnil chuť, na dně hořela špendlíková hlavička, já si začal užívat opravdu chladného kouře a 40 minut trvalo, než jsem vysypal čistě bílý popel a zkontroloval suché dno hlavičky

Přál bych to každému
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod tifik » 27 úno. 2007, 07:32

Poslední dobou to mám naopak, hřeje se mi horní polovina a postupně ke dnu kotlíku se to zlepšuje. Asi blbě nacpávám, přistihl jsem se, že už na to ani nemyslím, kolikrát jsem si ani neuvědomoval jak jsem vlastně nacpal, asi jako když jedete po sté stejnou cestu a nepamatujete si semafory
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 05 bře. 2007, 12:35

Teď mám zase špatné období, ať nacpu co chci, hřeje se to jako prase, přitom tabák není suchý, kouřím pomalu...Nejvíce se hřeje OG a IO, už ani nemám čím nakuřovat nové fajfky, to je peklo, vůbec nevím co s tím. Zapálím, 3x zabafám a hlavička je horká. :evil: :evil:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ChorChe » 05 bře. 2007, 13:54

Jestli zabafáš 3x a spálíš si prsty, tak máš tabák nacpanej - nenacpanej.
Skus ten tabák více napěchovat.
To pravé pokouřeníčko vzniká až když se naučíš cpát fajfku tak, že při potáhnutí nezapálené fajfky cítíš ten akorátní odpor, jak se vzduch musí prodírat zkrz tabák, ale přitom netaháš do zrudnutí.
Kouřím fajfku 12 let a už se přibližuju k "akorátnímu" nacpání
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod tifik » 05 bře. 2007, 15:14

ChorChe píše:Kouřím fajfku 12 let a už se přibližuju k "akorátnímu" nacpání


Tos mi motivoval :D , ale díky, asi máš pravdu. Já nad nacpáním moc nepřemýšlím, někdy mám období, kdy si myslím, jaký jsem profík, potom se zase vracím na začátek jako když jsem začínal (tedy skoro).
Teď cpu tabák velmi lehce, v podstatě jen zasypu kotlík a na závěr trochu přitlačím, osvědčilo se mi to u SG flejků, ale na normální mixture to asi není ideální.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alfik » 05 bře. 2007, 15:44

tifik píše:Tos mi motivoval :D , ale díky, asi máš pravdu. Já nad nacpáním moc nepřemýšlím, někdy mám období, kdy si myslím, jaký jsem profík, potom se zase vracím na začátek jako když jsem začínal (tedy skoro).
Teď cpu tabák velmi lehce, v podstatě jen zasypu kotlík a na závěr trochu přitlačím, osvědčilo se mi to u SG flejků, ale na normální mixture to asi není ideální.


Já taky většinou cpu poměrně lehce. Je to jak říkáš, pro "hutnější" tabáky, jako jsou flaky, nebo plugy, je potřeba jiný přístup, než pro mixture. Flake musí být volnější, protože během hoření docela dost "nabobtná", a tak ho nacpu jen tolik, aby mu zůstal ještě nějaký prostor, a na vrch akorát přidám nějaký hodně jemně rozemnutý, aby to lépe chytlo.

Naopak mixture cpu sice dole taky dost nalehko, ale nahoře to víc "zašpuntuju", aby to získalo správný tah- Podstatný je, že nejde o to, zamáčknout to dovnitř do kotlíku, ale vytvořit z tabáku něco jako špunt, a ten napresovat mezi stěny kotlíku jakoby horziontálně. Těžko se to takhle vysvětluje, mnohem lepší asi je seznámit se s Frankovou metodou, která je přesně na tomhle založená. Já už sice nenacpávám přesně Frankovým systémem, ale ve výsledku je to úplně totéž, a funguje to celkem spolehlivě :wink:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod tifik » 09 bře. 2007, 09:41

Alfik píše:
Naopak mixture cpu sice dole taky dost nalehko, ale nahoře to víc "zašpuntuju", aby to získalo správný tah- Podstatný je, že nejde o to, zamáčknout to dovnitř do kotlíku, ale vytvořit z tabáku něco jako špunt, a ten napresovat mezi stěny kotlíku jakoby horziontálně. Těžko se to takhle vysvětluje, mnohem lepší asi je seznámit se s Frankovou metodou, která je přesně na tomhle založená. Já už sice nenacpávám přesně Frankovým systémem, ale ve výsledku je to úplně totéž, a funguje to celkem spolehlivě :wink:


Tak jsem to zkusil a docela to funguje!Kotlík jsem zasypal jen tak volně tabákem (OG) a potom tam jaksi zašrouboval špetici tak mezi tři prsty.

Hořelo to výborně, jen mi ta zátka dohořela dřív než u dna a dno se zahřálo jak doutnal ten volný tabák, bylo třeba furt dusat, ještě na tom budu pracovat. Díky!
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rogalo » 11 bře. 2007, 16:31

No jako začátečník mám několik dotazů. Mám přečtený jen některý fora a je toho dost takže sem se třeba přehlíd. Nevím co dělat s napálenou fajkou ,nevím esli se to spraví časem nebo opravou ,a jak je to s tou teplotou .Bafám pomalu,hlavička není rospálená,močka se mi také nedělá ,vysipu krásný bílý popel,a stejně se mi napálila nad kanálkem a 2mm od spodu.Ještě dodám že to je BPK ale mě se líbí.Zatáhne se ta propálenina, nebo je to už faka na vandry s těškym kalybrem?
Rogalo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 53
Registrován: 06 bře. 2007, 21:10
Bydliště: Rousínov okr. Vyškov

Příspěvekod mirek » 11 bře. 2007, 17:00

Rogalo píše:No jako začátečník mám několik dotazů. Mám přečtený jen některý fora a je toho dost takže sem se třeba přehlíd. Nevím co dělat s napálenou fajkou ,nevím esli se to spraví časem nebo opravou ,a jak je to s tou teplotou .Bafám pomalu,hlavička není rospálená,močka se mi také nedělá ,vysipu krásný bílý popel,a stejně se mi napálila nad kanálkem a 2mm od spodu.Ještě dodám že to je BPK ale mě se líbí.Zatáhne se ta propálenina, nebo je to už faka na vandry s těškym kalybrem?

Zkus si projít thread Napálená dýmka, tam najdeš odpovědi, jak napáleninu ošetřit a podobně. Většina napálenin se po správném ošetření zatáhne.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sauvi » 11 bře. 2007, 17:21

Rogalo píše:... Bafám pomalu,hlavička není rospálená,močka se mi také nedělá ,vysipu krásný bílý popel,a stejně se mi napálila nad kanálkem a 2mm od spodu.Ještě dodám že to je BPK...


Mám 6 BPK a 3 z nich se mi napalují při každém kouření - prostě nekvalitní dřevo musí pryč :? . Hlavně se tím nenech rozhodit (jako já) - s pořádnou dýmkou už se ti to stane, už jen když uděláš chybu ty.
sauvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 55
Registrován: 20 dub. 2005, 11:37
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Nevill » 11 bře. 2007, 17:25

sauvi píše:Mám 6 BPK a 3 z nich se mi napalují při každém kouření - prostě nekvalitní dřevo musí pryč :? . Hlavně se tím nenech rozhodit (jako já) - s pořádnou dýmkou už se ti to stane, už jen když uděláš chybu ty.


Ono se to může stát i u dražší a kvalitní dýmky - např. Krškovky jsou dost náchylné na napalování kanálku (jistě nejsem zdaleka jediný, komu se to povedlo :wink: ) - u té jedné jsem si dával opravdu pozor, kouřil pomalu a opatrně, a stejně po prvním kouření tam byla díra jak kráva...ale po dalších a dalších kouřeních se to prostě zatáhlo, dnes to tam není vůbec poznat... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod sauvi » 11 bře. 2007, 17:39

Nevill píše:
sauvi píše:Mám 6 BPK a 3 z nich se mi napalují při každém kouření - prostě nekvalitní dřevo musí pryč :? . Hlavně se tím nenech rozhodit (jako já) - s pořádnou dýmkou už se ti to stane, už jen když uděláš chybu ty.


Ono se to může stát i u dražší a kvalitní dýmky - např. Krškovky jsou dost náchylné na napalování kanálku (jistě nejsem zdaleka jediný, komu se to povedlo :wink: ) - u té jedné jsem si dával opravdu pozor, kouřil pomalu a opatrně, a stejně po prvním kouření tam byla díra jak kráva...ale po dalších a dalších kouřeních se to prostě zatáhlo, dnes to tam není vůbec poznat... :P


Jasně, že se to může stát i u jiných značek. Můj problém byl, že jsem na BPK začínal a když se mi dýmka půl roku pořád napalovala, tak jsem si myslel, že něco dělám blbě. Pak jsem se koupil Petersonku(jednu z nejlevnějších) - a najednou jsem kouřil bez napalování.

Těď už BPK téměř nekouřím - a to jsem byl velký patriot.
sauvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 55
Registrován: 20 dub. 2005, 11:37
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Rogalo » 11 bře. 2007, 21:18

Jo dík za podporu s těma BPKáčkama.Jak tak čtu tak hodně lidí na nich začínalo.Ja jsem chtěl na začátek tu nej obyč. až se to naučím.S tím napálením si myslím že je to dřevem.Zkusím to vychytat a už teď šilhám po něčím lepším .Buď PETERSON nebo SAVINELLI.
Rogalo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 53
Registrován: 06 bře. 2007, 21:10
Bydliště: Rousínov okr. Vyškov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


cron