Dýmka na vzorky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dýmka na vzorky

Příspěvekod bigdragon » 01 bře. 2005, 12:32

tak nějak jsem pročetl fórum a zjistil jsem že skoro všichni doporučujete na jednu dýmku jeden tabák no, ale než zjistím jaký tabák mi bude chutnat tak si pořídím vzorek a z čeho podle vás bych ho měl vykouřit?
(pokud je to blbý téma tak ať to admin smaže :? )
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 01 bře. 2005, 12:56

Na to mám jednak kukuřičnou dýmku (ovšem nevím zrovna kde ji mám :cry: ), a pak dvě dýmky briarky "otloukánky", určené ke kouření vícekrát za večer v případě opilosti, tahání po čundrech a venkovních akcích a podobně... a případně k testování tabáků.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 01 bře. 2005, 13:05

No budto mit jednu testovaci dymku na vsechno (krom latakii, tak sem to provozoval donedavna), nebo pokud zkousim novy tabak tak ho nacpu do dymky, ze ktere kourim tabak podobny (tak sem treba kdysi vyzkousel SW Balkan z dymky na London a SW London z dymky na EMP)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Dýmka na vzorky

Příspěvekod Michal Hubacz » 01 bře. 2005, 13:30

bigdragon píše:tak nějak jsem pročetl fórum a zjistil jsem že skoro všichni doporučujete na jednu dýmku jeden tabák no, ale než zjistím jaký tabák mi bude chutnat tak si pořídím vzorek a z čeho podle vás bych ho měl vykouřit?
(pokud je to blbý téma tak ať to admin smaže :? )


Na to je snad nejlepší dýmky z merschaum pěny, ať už celá nebo jen vložka v klasické briárovce. Domnívám se, že při použití klasické briárovky by mohla mít dýmka natáhnuté aroma předchozího vzorku.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Dýmka na vzorky

Příspěvekod bigdragon » 01 bře. 2005, 13:34

Michal Hubacz píše:
bigdragon píše:tak nějak jsem pročetl fórum a zjistil jsem že skoro všichni doporučujete na jednu dýmku jeden tabák no, ale než zjistím jaký tabák mi bude chutnat tak si pořídím vzorek a z čeho podle vás bych ho měl vykouřit?
(pokud je to blbý téma tak ať to admin smaže :? )


Na to je snad nejlepší dýmky z merschaum pěny, ať už celá nebo jen vložka v klasické briárovce. Domnívám se, že při použití klasické briárovky by mohla mít dýmka natáhnuté aroma předchozího vzorku.

no jenomže ta mi připadá taková křehká to zaprvé a taky asi bude problém pro začátečníka ji nakouřit
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Dýmka na vzorky

Příspěvekod Michal Hubacz » 01 bře. 2005, 13:40

bigdragon píše:
Michal Hubacz píše:
bigdragon píše:tak nějak jsem pročetl fórum a zjistil jsem že skoro všichni doporučujete na jednu dýmku jeden tabák no, ale než zjistím jaký tabák mi bude chutnat tak si pořídím vzorek a z čeho podle vás bych ho měl vykouřit?
(pokud je to blbý téma tak ať to admin smaže :? )


Na to je snad nejlepší dýmky z merschaum pěny, ať už celá nebo jen vložka v klasické briárovce. Domnívám se, že při použití klasické briárovky by mohla mít dýmka natáhnuté aroma předchozího vzorku.

no jenomže ta mi připadá taková křehká to zaprvé a taky asi bude problém pro začátečníka ji nakouřit


Když bude klasická briárovka s vložkou z Merschaum pěny pak je problém s křehkostí vyřešen. Merschaum dýmka se podle mě nezakuřuje protože merschaum pěna není náchylná k napálení.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Dýmka na vzorky

Příspěvekod Simon » 01 bře. 2005, 13:41

bigdragon píše:
Michal Hubacz píše:
bigdragon píše:tak nějak jsem pročetl fórum a zjistil jsem že skoro všichni doporučujete na jednu dýmku jeden tabák no, ale než zjistím jaký tabák mi bude chutnat tak si pořídím vzorek a z čeho podle vás bych ho měl vykouřit?
(pokud je to blbý téma tak ať to admin smaže :? )


Na to je snad nejlepší dýmky z merschaum pěny, ať už celá nebo jen vložka v klasické briárovce. Domnívám se, že při použití klasické briárovky by mohla mít dýmka natáhnuté aroma předchozího vzorku.

no jenomže ta mi připadá taková křehká to zaprvé a taky asi bude problém pro začátečníka ji nakouřit


pena je v pohode a na testovani je dokonala .... z brierky se testovat neda
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Twineryy » 01 bře. 2005, 14:29

Na testování pěnovka, a mám pár dýmek (asi 4) takovejch pracovních, z kterých kouřim všechno.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Milos Cerman » 01 bře. 2005, 21:39

Pěnovka je na kouření fajn, ale většina tabáků z ní chutná kapku jinak, nežli ze dřeva. Zrovnatak je trochu rozdíl ve šmaku kukuřičky. Nejlepší je opravdu na testování použít dýmku, ve který se kouřil podobnej tabák.
Tabákový aroma se v dýmce ponejvíc koncentruje v napečenejch zbytcích tabáku v hlavičce. Není proto na škodu před testováním dýnku vypucovat dýmkovým klíčem. ( Já vyškrabuju malým nožíkem.)
Je dobrý na test použít dýmku, ze který se nějakej čas nekouřilo. Tam je stop po minulým tabáku nejmíň.
Pokud ale někdo myslí, že zahladí stopy po latalii, tak to je na omylu. Zrovna tak nějakej extra aromatik.
Ale já stejně ochutnávám jenom tabáky, který mi už při očuchání vyhovujou. - - - Teda vlastně většinou podobný tabáky.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

dýmka na vzorky

Příspěvekod mates » 01 bře. 2005, 23:30

Přikláním se k panu Hubaczovi, zásadu mám stejnou.K vyzkoušení tabáku používám své dvě pěnovky, protože mi připadá, že propaganda, že pěnovky nenatáhnou chuť tabáku z předchozího kouření, je naprosto pravdivá.Anebo že "natáhnou" nepatrně, tak, že to v praxi nemá význam.Nepoužíval bych tedy ani briérky, ani kukuřičné-tu jsem si pořídil asi z recese anebo protože jsem ji prostě neměl a byl jsem zvědavej , a každá nálož mi chutná v ní nějak sladce stejně. Ahoj!Ale- před kouřením neznámého tabáku bych stejně provedl neocenitelný prvotní prvek sebeobrany- čich a představivost.
mates
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno. 2005, 23:25
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 03 dub. 2005, 08:52

Na testování mám briarku s pěnovou vložkou. Jedno nebo dvě kouření teda bývá cítit ten předchozí tabák, ale záleží samozřejmě jak výrazný byl ten předchozí a jak výrazný je ten současný. Třeba Sweet Killarney z toho byl cítit překvapivě déle než Dunhill Standard Mixture...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 04 dub. 2005, 14:28

Já si myslím, že to záleží na každém kuřákovi. Kouřit jeden tabák v jedné dýmce je už vysoká škola a myslím si, že to není nutné. Jak říkám, je to jen můj názor. Samozřejmě, že když v dýmce kouříte latakii, tak pak 3-5 kouření jiného tabáku ji stejně cítíte a tak bych si nechal 1 dýmku na tyto silné tabáky. Tabáky typu Sunset Breeze, Killlarney, Nappa, Original Choice apod se dají kouřit v jedné dýmce a vůbec to nevadí.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Re: Dýmka na vzorky

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 04 dub. 2005, 14:33

Michal Hubacz píše:
bigdragon píše:
Michal Hubacz píše:
bigdragon píše:tak nějak jsem pročetl fórum a zjistil jsem že skoro všichni doporučujete na jednu dýmku jeden tabák no, ale než zjistím jaký tabák mi bude chutnat tak si pořídím vzorek a z čeho podle vás bych ho měl vykouřit?
(pokud je to blbý téma tak ať to admin smaže :? )


Na to je snad nejlepší dýmky z merschaum pěny, ať už celá nebo jen vložka v klasické briárovce. Domnívám se, že při použití klasické briárovky by mohla mít dýmka natáhnuté aroma předchozího vzorku.

no jenomže ta mi připadá taková křehká to zaprvé a taky asi bude problém pro začátečníka ji nakouřit


Když bude klasická briárovka s vložkou z Merschaum pěny pak je problém s křehkostí vyřešen. Merschaum dýmka se podle mě nezakuřuje protože merschaum pěna není náchylná k napálení.


Já sice nekouřím Latakie apod, ale tabáky typu Sunset Breeze, Original Choice, Kilarney, Nappu Valey apod a kouřím je ve všech dýmkách, které mám a vůbec to nevadí. Každý tabák chutná v každé dýmce jinak a proto si myslím, že není zapotřebí mít jeden tabák pro jednu dýmku.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Simon » 04 dub. 2005, 15:24

Vojtěch Regazzo píše:Já si myslím, že to záleží na každém kuřákovi. Kouřit jeden tabák v jedné dýmce je už vysoká škola a myslím si, že to není nutné. Jak říkám, je to jen můj názor. Samozřejmě, že když v dýmce kouříte latakii, tak pak 3-5 kouření jiného tabáku ji stejně cítíte a tak bych si nechal 1 dýmku na tyto silné tabáky. Tabáky typu Sunset Breeze, Killlarney, Nappa, Original Choice apod se dají kouřit v jedné dýmce a vůbec to nevadí.


jak komu, mne by to vadilo ... a to tak, ze hodne

a nerikal bych tomu vysoka skola, je to jen o tom, jestli clovek kouri pro to, aby kouril, nebo pro to, aby objevoval chute a uzil si to

... nevim kolik lidi je schopno udelat to, ze dopije pivo a bez vymyti sklenice do ni v klidu nalije vino a jeste si to uzije ... s dymkama je to stejny
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 04 dub. 2005, 15:30

Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Já si myslím, že to záleží na každém kuřákovi. Kouřit jeden tabák v jedné dýmce je už vysoká škola a myslím si, že to není nutné. Jak říkám, je to jen můj názor. Samozřejmě, že když v dýmce kouříte latakii, tak pak 3-5 kouření jiného tabáku ji stejně cítíte a tak bych si nechal 1 dýmku na tyto silné tabáky. Tabáky typu Sunset Breeze, Killlarney, Nappa, Original Choice apod se dají kouřit v jedné dýmce a vůbec to nevadí.


jak komu, mne by to vadilo ... a to tak, ze hodne

a nerikal bych tomu vysoka skola, je to jen o tom, jestli clovek kouri pro to, aby kouril, nebo pro to, aby objevoval chute a uzil si to

... nevim kolik lidi je schopno udelat to, ze dopije pivo a bez vymyti sklenice do ni v klidu nalije vino a jeste si to uzije ... s dymkama je to stejny


To byl jen můj názor. Kouřím dýmku 14 let a nemám tabák na jednu dýmku a myslím si, že nejsem žádný barbar.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


cron