Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod Šimi » 08 bře. 2017, 10:16

Chtěl bych se obrátit na zdejší zasloužilé spalovače obětí sv. Tabákovi o radu.
Hledám přírodní tabáček, který by byl odolnější močkování při nepozorném kouření.
Děkuji za vaše postřehy.

Vím, že močkovat bude asi každý, ale snad se najde něco, co by přeci jen močkovalo minimálně. Mám rád přírodní tabáky, ale kouřím hlavně na dílně při tvorbě dýmek. A kámen úrazu je v tom, že jak se do práce zaberu (to je skoro furt), zapomenu hlídat bafání a tabáček mě ve spodní části kotlíku náležitě vytrestá. Pak se snažím ten humáč dokouřit tak, aby dýmka nebyla jak zlitá a je po požitku.
Když jsem to jen vysypával, dýmka počase trochu zakysla. Spravilo to asi trojí opatrné kouření do třetiny nacpané dýmky - ale taky to byl pěkný humus.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod Tapinek » 08 bře. 2017, 11:14

No, za me treba Cabbies Mixture (s dodanim cca 10% Periqueu)... ;-) A neni problem odlozit, nechat vychladnout a zase dokourit...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod MBO » 08 bře. 2017, 11:33

Šimi, můžeš taky zkusit jinak nacpat - třeba se vzduchovou kapsou.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod basa333 » 08 bře. 2017, 11:45

obecně se jako ťapka přikláním k vaperům. i já, který kouří jako prase, někdy dokáže dokouřit na 2 - 3 zapálení až skoro do konce. jiné typy tabáků imho vyžadují buď vícero pozornosti, nebo vícero připalování. když byl trochu oschlý, fungoval velmi dobře i bothy. je to hodně o čerstvosti tabáku.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod BATRACHOS » 08 bře. 2017, 12:46

Ono asi také dost záleží na tom, čemu člověk říká přírodní tabák.

Mně např. nikdy nějak nemočkoval SG Best Brown a to by přírodní tabák být měl.
Poměrně přírodní z toho, co kouřím, je i Skandinavik Regular, a ten také nemočkuje.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod Šimi » 08 bře. 2017, 13:38

Díky za rady, přírodním myslím nearomatik.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod tifik » 08 bře. 2017, 14:39

Co jsem zatím měl od HU Tobacco, Makhuwa, Flanagan, splňuje Tvoji podmínku :-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod Houly » 08 bře. 2017, 14:48

Makhuwa potvrzuju i já. Kouřím ho také při práci, momentálně ho mám nacpaný a dělám na PC, nemočkuje mi.
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod Snoopy » 08 bře. 2017, 19:53

Samozrejme sa nepovažujem za skúseného či dokonca kompetentného radiť, takže len moja skúsenosť máličko pokročilého začiatočníka.
Neprestávam žasnúť nad Kendal Plugom od SG. Ešte sa mi nestalo, že by som ho sprasil (a to už je čo povedať :oops: ). Nepamätám sa, že by ma tento tabak niekedy zaštípal na jazyku, zabublal alebo spravil v kotlíku bažinu. Môže vyhasnúť a celkom vychladnúť opakovane niekoľkokrát a napriek tomu po opätovnom zapálení je OK. Dokonca som už nechal zabudnutú, napoly vyfajčenú fajku nocovať pod šírym nebom na záhrade. Na druhý deň som odsypal popol, zapálil a chutila mi. No, možno som ropák... Po niektorých sprasených tabakoch mi fajka smrdí aj tri dni, v prípade Kendalu po maximálne 24 hodinách krásne vonia vždy.
Hodne vlhký plug si nakrájam do zásoby - asi 50 g. Snažím sa narezať jemné, tenučké plátky. Tie potom pred napchatím zastrihnem nožnicami na rovnaké úhľadné kúsky a napchám na otep. Samozrejme po riadnom odvetraní. Takisto sú perfektné štvorčeky nastrihané z hrubších plátkov. Zapálenie je ťažké, ale potom horí nádherne rovnomerne a sucho. Najlepšie mi ide z BPK buldočka, väčší kotlík by bol pre mňa problém dofajčiť slušne v rozumnom čase.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod beda » 08 bře. 2017, 20:01

Docela blbuvzdornej je i MB Golden Blend, taky jsem žasnul, že i po vystydnutí chutná dobře, to jsou fakt vyjímky. Nacpat ho se vzduchovou kapsou, tak jak je v pixle, neni žádnej problém, je na to jak dělanej.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod Tapinek » 08 bře. 2017, 20:42

...a tak se tu postupně objeví většina přírodních tabaků... :rofl:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod Cmunda » 08 bře. 2017, 22:03

:lol: :ok: asi tak, když se daří, tak se dá zprasit i naprosto blbuvzdorný tabák, možná by stačilo jen vyzkoušet jiný způsob nacpávání :think:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod beda » 09 bře. 2017, 07:12

:lol: Nedokouřitelnou bažinu dělá hlavně loose cut a podobný sypaniny. Jakmile je nacpáno nějakym za studena lisovanym tabákem víc na volno, tak, aby to na dně neleželo list na listu, bejvá problémů míň. Proto jsou navy fláky takový jaký jsou a daj se nacpávat i otýpkou. Opakuju, že jde jen o za studena lisovaný tabáky, hot press takhle nacpanej nehoří a je jedno jestli je od Sama, Boba, Petersona nebo Mac Barena. Stačí vzít někdy ven do větru malej úzkej kotlík nacpanej otýpkou a rozdíl oproti sypanině v nějakym lavoru je patrnej hned. Co se týče chuti po opakovanejch přípalech a stydnutí, tak ta nám to probere ještě víc. Je to jednoduchý, čím víc cukru a je jedno jestli přirozenýho nebo dodanýho, tim náchylnější je tabák na hořknutí, kysnutí a podobný její vývoje.
Fajfka se vůbec neřeší a přitom je docela zásadní. Za mne naprosto nevhodný k práci jsou klasický bentky. Stačí do toho drobet naslintat, plus to co stejká kondenzovaný kanálkem na dno přirozeně, k tomu hlubokej, úzkej kotlík, nedej bože konickej a mám o woser při dokuřování postaráno. Za mne do auta, k psaní apod. je nejlepší rovná filtrovka. Když mám dělat vyloženě rukama a chci to prokládat kouřenim, pak nacpávám tohle. http://www.etrafika.cz/detail/13510/bpk ... k_76021_01 Dokonalá věc, neni potřeba vymejšlet nic novýho, vrtaná odspodu, odvádí sliny i močku mimo kotel, má víčko, krásně sedí v kapse, skvěle vysí v zubech. Garantuju, že pevněji nacpaná lisovanym Golden Blendem, je pokuřovánim na půl dne, aniž by se to nějak kazilo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod MBO » 09 bře. 2017, 10:49

Sto lidí - sto různých názorů. Při práci raděj nekouřím. Jinak mám rád anglické směsi (většinou Va+Orient+Latakie), ale pokaždé to na konci taky nevyjde. Buď zkusím nacpat rovnou tak, aby to vyšlo, nebo na konci odstraním dusátkem trochu popela, abych se dostal blíž ke zbytku tabáku, a zkusím znovu zapálit. Někdy se to povede, když není moc vlhký. Podobně funguje propíchnutí zbytku tabáku trnem (prý ne uprostřed ale kolem), ale bavíme se až o dokuřování dna kotle. Jinak Bedo, s tímhle někoho potkat, tak si myslím, že jde Krakonoš. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Přírodní tabák méně náchylný k močkování

Příspěvekod mrcos » 09 bře. 2017, 11:34

SG Kendal plug je super, ale když ho nenechám dost odvětrat tak trochu močkuje a když ho říznu příliš najemno, tak hicuje. Ale vlastně k práci ho kouřim taky.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků