Muttnchop Piper - YouTube

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod Durisek » 27 led. 2017, 10:39

petr> Nepochopil jsi vůbec nic, ale ani ťuťu. Než se začneš rozčilovat a psát ZASE něco úplně mimo, tak malá nápověda... Koukni se před sebe a uvědom si, kde se pohybuješ. Zjisti proč se v tom pohybuješ, co ti to dává a co ty dáváš tomu.
Tahle diskuze je čistá esence snobství a zakrněnosti. Uvědomte si, že drtivá většina dýmkařů je offline a tohle forum a jeho uživatelé jsou pro ně to samé, co sociální sítě pro vás. Je to rychlé, lidi to baví a vy to nechápete. Ok, zamysleli jste se nad tou větou?
Ovšem ty offline dýmkaři si šmakujou na Original choisu a hulí ze starých neudržovaných dýmek. V lepším případě z nových, předražených, neudržovaných dýmek.
No a lidi na tomhle foru delali 10 let naprosto skvělou práci. Osvětu, seznámení s tabáky, vyrobci, ale co hlavně dali lidem možnost se online seznámit a potom potkat osobně.
YouTube potažmo FB dělá to samé! Samozřejmě rychleji, tak to prostě je. To, že pár z vás si to tady v podstatě přivlastnilo, je už věc jiná. Forum je úžasný projekt, který se vyvíjí. Ale nějakou nešťastnou náhodou se vyvinul do současné podoby. Nový lidé sem nechodí a stávající přestávají. Je tu aktivních pár desítek zasloužilých uživatelů (případně mladých radobykonServativců, co by nejradši písmeno "S" psali i ve slově žížala) a společně si tu čvachtají ve vzájemném porušování jimi stanovených pravidel, které ovšem po jiných vyžadají.
Ok, proč ne. Lidi si to dělají takové,jaké chtějí.
Abych se vrátil tak tohle je v podstatě moje reakce na Basův hejt o onanéřích. Čistě za mě: Ano natáčím videa, ano baví mě to, ano baví to cca 1000 lidí. Třeba Bassa taky natočil video o výrobě dýmky. Proč teď hejt na tohle medium? Tomáši přímo otázka na tebe: Kolik lidí si přivedl k dýmce? Kolika lidem jsi pomohl v začátcích? Kolika lidem jsi přímo ty zprostředkoval jejich první setkání a oni se teď díky tobě rádi schází pravidelně? Já můžu odpovědět na všechny otázky, že desítkám. To už je slušná motivace a záslužná činnost.
A aby se kolečko uzavřelo tak Petr> Skoro vše se lze naučit na základní level z YouTube. Vázat kravatu, založit akvárko, vyrobit draka, kouřit dýmku. Proč bych si měl pálit hubu s nadvrtanou třešňovkou a spařovat v ní vanilku? Nechápu. Pokud jsi takové tristní začátky měl, tak je ale nepřej druhým.
Už je to dlouho, kdy jste si mezi sebou posílali vypálené CD s filmama o dýmkách. Proč? Aby jste viděli v telce někoho jak kouří dýmku. To je to samé jako koukat na dýmková videa.
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod OldToby » 27 led. 2017, 10:54

petr459 píše:Kdo to učil naše pradědy, dědy, otce !!! Ta doba z Vás vychovává nesamostaný, nepřemýšlící jedince, ale jo dnes dýmka stojí 300 Kč a než vyzkoušet svůj nápad (názor) za třista, tak koupím dýmku za 3000kč a myslím, že jsem big King DÝMKAŘ. Já bral dýmku dědovi cpal tam Tarasbulbu a byl jsem mistr - ostatní kouřili BTčka za stodolou.


Naše pradědy, dědy, otce to mohli učit jejich pradědové, dědové a otcové. Nevlastním jedinou dýmku za 3000 a necítím se jako king dýmkař. Prosím omluv moje pochybení, že jsem se inspiroval nějakým materiálem když ho mám dostupný a zdarma. Jsem si jistý, že kdybys ve své době přístup k podobnému materiálu tak bys ho cíleně ignoroval. :clamp:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod basa333 » 27 led. 2017, 11:11

Durisek píše: ... Proč teď hejt na tohle medium?

tak to jsi zase nepochopil ty. s médiem to nemá nic společného - médium je nevinné a prázdné. co mě velmi irituje, jsou mimo jiné natáčená videa, kdy autor ani neví, o čem to video bude, ale hlavně že má natočené další.

Durisek píše: Tomáši přímo otázka na tebe: Kolik lidí si přivedl k dýmce?

nevím, to ani nebylo mým cílem - snažím se spíše podávat praktické informace k výrobě nebo tabákům, sám se nepokládám za bůhvíjakého znalce samotného kouření dýmky (vím, že kouřím jako prase, ale nenatáčím o tom videa)

Durisek píše: Kolika lidem jsi pomohl v začátcích?

to asi mohou zodpovědět jiní. jistě někomu zpracováním vláken pro začátečníky, která jsou v úvodu místností tohoto fóra, případně KONKRÉTNÍMI informacemi k výrobě dýmek

Durisek píše: Kolika lidem jsi přímo ty zprostředkoval jejich první setkání a oni se teď díky tobě rádi schází pravidelně?

i to mohou jistě posoudit jiní.

Durisek píše:Já můžu odpovědět na všechny otázky, že desítkám. To už je slušná motivace a záslužná činnost.....


i když bych to dále asi nemusel komentovat, jistě ti spousta lidí potvrdí, že jsem se vždy pro tohle fórum snažil vykonávat KONKRÉTNÍ práci a podávat KONKRÉTNÍ informace. nikdy mě nenapadlo natáčet nebo fotit něco jen pro natáčení nebo focení. to je asi ten zásadní rozdíl, ve kterém si nerozumíme. ti staří tady si prostě s fórem a lidmi v něm odžili spoustu příběhů a mají za sebou vývoj, který neprobíhal po internetu (když si odmyslím tohle fórum samotné), ale v osobních setkáních, která už se nebudou nikdy opakovat. proto mi možná bezduché tlachání na internetu o ničem připadá nicneříkající a nechápu jej.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod petr459 » 27 led. 2017, 11:21

Jsem jiný rád si zkouším všechno po svém. Každá výhra nebo prohra mě posunula dál.
Duríšku, dřív byly dýmky kvalitní :mryellow: ale jinak tomu co říkáte. Na YouTube je spousta videí s zápas tech. 88% z nefunguje ! !! Chodí mi na trénink hodně kluků, že viděli na y. super tech. - říkám ,pojď se prát a já ti ukažu, že ne, a ejhle mám pravdu. S tímto se setkává hodně trenérů. Tak jaká osvěta? Tomu nerozumím
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod littlebull » 27 led. 2017, 13:19

Durisek píše:Tomáši přímo otázka na tebe: Kolik lidí si přivedl k dýmce? Kolika lidem jsi pomohl v začátcích? Kolika lidem jsi přímo ty zprostředkoval jejich první setkání a oni se teď díky tobě rádi schází pravidelně?

Omlouvám se, že sem vůbec lezu... ale na tuhle otázku mi svědomí nedovolí neodpovědět.
Tomáš je jedním ze základních stavebních kamenů tohoto fóra protože:
1) je přímým pachatelem toho, že tu (myslím v republice) máme tolik kvalitních garážových pipemakerů, ne tím, že by natočil video o výrobě dýmky, ale proto, že domluvil první WS nejen pro sebe, ale rovnou pro první zájemce odsud a následně..... kolik že bylo nakonec všech brusičů? Mimochdem letos 5. května to bude deset let!
2) byl jedním z iniciátorů společných objednávek tabáku (lan) a dalo by se pokračovat.
Když mluví tak k věci, nikomu nenadává a jedná na rovinu, jako chlap - u očí do očí (byť to na sociální síti zní divně), neřeší si tu konflikty, které vznikly jinde.

Co mi mrzí je že poslední dobou je zde velmi mnoho nových tváří, kteří se v březnu ptají kde ajak koupit svoji první dýmku a v červenci už světácky radí druhým (vesměs píčoviny), o kvalitě jejich diskusních příspěvků můžeme dlouze polemizovat, ale jak mám potrvrzeno i od ostatních kamarádů z dýmkanet pravěku, jsou (tedy samozřejmě jejich prázdné příspěvky) důvodem vytrácení těchto veteránů z našeho fóra a na rovinu - bohužel. A bohužel proto, že tihle veretání jsou opravdu základem rozmachu posledních let dýmkaření u nás. Oni byli inspirátory a organizátory veškerého dění kolem dýmek, tabáku, srazů a dalších super akcí, nově příchozí komunita z tohoto jen těží, a z mého pohledu není její současný přínos významný.
Tak se tu mějte, jdu si nacpat.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod petr459 » 27 led. 2017, 13:46

Dobře řečeno a míněno :clamp:
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod jetam » 27 led. 2017, 16:21

Panove, neprestava me to tady udivovat :shock:

Momentalne se nachazime v urovni "Mimibazar", pokud to timhle tempem pujde dal, urovne diskusnich prispevku na Blesk.cz a dalsich bulvarnich servrech dosahneme velmi rychle :palm:

Tak hura do sebe, ted uz je to preci osobni! :alfajka:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod OldToby » 27 led. 2017, 16:48

Návrh: Co tak se vrátit na původní téma místnosti? Komu vlogy nevoní, může vést svoje diskuze v libovolné jiné místnosti, a tady by se řešili videa od Muttnchop Pipera.

Já jsem ho znal, ale díky téhle místnosti jsem si ho připoměl a pár jeho videí zkouknul. Nevím proč, ale působý na mě jako bednardýn nebo tak něco... Myslím tím takový velký, nemotorný a trochu spomalený tvor, ale z velkým srdcem (takového bernardýna jsem znal). Co říká má hlavu a patu, ale někdy je trochu až naivní do kolika detailů zajde, a chvilku mu trvá než najde slova... prostě Bernardýn :mryellow:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod basa333 » 27 led. 2017, 16:53

dobře, klidně můžeme pokračovat tady viewtopic.php?f=11&t=3903, to si Xcriss oddychne
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Muttnchop Piper - YouTube

Příspěvekod klasik51 » 29 led. 2017, 10:09

Já jsem sem vůbec nelezl. Lépe řečeno 7.1. při založení vlákna, potom 8.1. a tím jsem končil.
Tušim, že včera jsem si všiml nového vlákna od Tomáše a na jeho základě jsem si to tady dnes celé přečetl.
Chtěl jsem napsat škoda času :think: ale jak jsem se pročítal, nebyla to škoda času.
Trochu napjatá situace, a nestranný pozorovatel (já) si mohl udělat (ujasnit) názor na některé lidi.
U některých pozměnit a u dalších utvrdit. Pro mne to byla plodná (přínosná) diskuze. :smoke1:
Na závěr si dovolim poznamenat, že zcela nerad a vyjímečně (tohle slovo bych podtrhl, kdybych to uměl)
sohlasim s Littlebulem. :clamp:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kluzo a 12 návštevníků