Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Tomlon » 06 lis. 2023, 16:55

Musím se pochlubit svojí zkušeností začátečníka. Zatím jsem pokuřoval jen lehčí aromatiky a konečně jsem našel odvahu objednat si nějaké zkušební balení latakií a to Covent Garden a Latakia Flake obě od Robert McConnel. Obě mi jako surový tabák příliš nevoněly, spíš naopak. O to větší překvapení mě čekalo po zapálení! Je to pecka, zvláště Latakia Flake, s tou je sice před zapálením malinko práce, ale jinak moc prima. Už jsem si na latakie vyhradil dýmku :D Máte někdo ještě tip na nějaké další, které vám chutnají? Tom
Uživatelský avatar
Tomlon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 47
Registrován: 07 srp. 2023, 22:44
Bydliště: Tlučná, Plzeň

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod MBO » 09 lis. 2023, 09:26

Latakiových směsí je na trhu hodně, od těžších s větším podílem latakie po lehké, kde je sotva postřehnutelná. Zkus hledat, co Ti bude chutnat. Kdybys někde náhodou narazil na latakiové směsi fy Peterson, které kdysi vyráběl Dunhill, tak doporučuju vyzkoušet třeba lehčí Early Morning Pipe, střední Standard Mixture, My Mixture 965, London Mixture nebo silnější Nightcap. Latakiové směsi nabízejí všichni výrobci tabáků. Pokud neseženeš Peterson čili bývalý Dunhill, můžeš zkusit třeba Rattrays, Samuel Gawith nebo Davidoff.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Petr1964 » 09 lis. 2023, 11:03

Pro:Tomion
Velmi příznivé ceny k poměru kvalita jsou u Hubera v Mnichově. Z Plzně je to příjemný výlet a určitě neuděláš chybu s žádným jeho tabákem.:

výborná směs latakie 100g: https://www.pfeifen-huber.de/pfeifentab ... l?___SID=U

nebo něco z USA za vyšší peníz:
https://www.pfeifen-huber.de/pfeifen-hu ... ilterurl=1
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Dejmal » 09 lis. 2023, 12:31

Tomlon

Určitě ochutnej https://www.etrafika.cz/dymkove-tabaky- ... -blend-50/ je to jedna z nejlepších a nejvymazlenějších směsí a je dostupná u nás a dokonce i jako vzorek.
Jinak u laty platí otevřít, nechat nasát vzduch, zase zavřít a kouřit tak za 2-3 dny až ožije.
Dobrou chuť
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Darkstar » 15 úno. 2024, 15:19

Dobry den pratele,

po hodne dlouhe dobe jsem se znova pripojil do fora a chci se zeptat na mozna trivialni vec, ale jak clovek nedyma pres 10 let, leccos zapomene :)
Chtel bych si poridit dymku z morske peny, protoze se udajne da jen vycistit a znova nacpat, bez vysouseni. Prosim o potvrzeni, zda je to skutecne tak.Potreboval bych, abych mel s sebou je jeden kus a mohl z ni dymat v klidu treba 14 dnu
Dalsi moje otazka, pokud bych si poridil kombinovanou briar a morska pena jako vlozka uvnitr ( typicky buldocek savinelli 320 ), plati to same, co u prvni otazky, nebo k takove dymce se spis chovat jako k ciste briarove ?
Dekuji za odpoved. Zaroven timto zdravim Fenixe a vsechny kluky ktere jsem osobne znal ze srazu a k pozdravum se pripojuje i Patricie :)
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Fénix » 17 úno. 2024, 22:15

Taky Vás oba zdravím :smoke5:
Z mojí zkušenosti sice mořská pěna vysychá rychleji, ale i tak ji nechávám pár dnů odležet. Možná nezasmrádne jako dřevo, ale nějaký zázrak, že bych z ní kouřil druhý den jako z nové, to taky není.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Darkstar » 18 úno. 2024, 20:12

Diky Fenixi, pozdrav jsem odevzdal. Jde o to, ze dost chodim do hor a normalne kourim elektroniku. Ale jak jsem v lese treba 3-4 dny, tak je problem s nabijenim, tahat sebou powerbanky, nebo nahradni baterky je dost nepohodlny a potreboval bych nejakou altrnativu, kdy proste mas jednu dymku kterou jen nacpes, zapalis sirkou a bafas, po vycisteni nacpes znova. Myslel jsem, ze meeschaum je pres to, co si sebou tahat, ze mi staci jedna dymka, par cisticu a tabak. Zrejme to tak nefunguje :/ Mam nejake jine moznosti ? Teda jeste me napada doutnik, coz by jako alternativa mohl byt.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod slabak » 19 úno. 2024, 00:11

Falcon?
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Vejr » 19 úno. 2024, 21:05

Na vandry beru kukuřičku. Sice je chuťově trošku jiná, ale zase stojí pár korun. Pak mě netrápí, když jí někde zapomenu. Klidně jí nacpu 3x za den a střídám tabáky.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Jirka80 » 20 úno. 2024, 13:51

Ahoj, kukuřičku jsem si zrovna před chvílí objednal z Etrafiky na takové to rychlejší dýmání v garáži když něco dělám na autě a na zkoušení nových tabáků. Ještě jsem z kukuřičky nikdy nekouřil tak jsem na to zvědavý.
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Darkstar » 20 úno. 2024, 14:04

Kluci, diky za rady, kukuricnou jsem taky jeste nikdy nezkousel a uplne jsem zapomel na ten Falcon, matne si na neho vzpominam, ze se to tu probiralo. Ale podle Falcon potrebuje mit vic nahradnich hlavicek a je s tim i dost prace, vklada se dovnitr neco jako kousek cistice, nebo co to je a navic z jedne hlavicky asi nejde dymat cely den, nebo nekolik dnu za sebou. Kukuricka by mohla plnit presne tento ucel, udajne je na cca 10 nacpani.
Stejne je to uz ale hodne let co jsem naposledy daval dymku, snad jsem jeste bafat nezapomel. No a koupil jsem si pro me zcela neznamy tabak : Ashton Consummate Gentleman, tak uvidime :smoke6: Furt lepsi na cundr dymka, nez milion sarapaticek a tezkych baterii v batohu.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 21 úno. 2024, 00:40

Kukuřiçka je podle přesně to co hledáš. Výdrží mnohem vic kourení. Lepší je j tedy u dna moc netrápit nějakými radikálními pokusy o dokouření.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Johannes » 21 úno. 2024, 10:46

Vydrží rozhodně víc než deset kouření, tedy pokud to nejsou nějaké čínské šmejdy ale třeba Missouri Meerschaum.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 21 úno. 2024, 11:53

Když se kouří s denicool krystaly, tak je podle mne napořád, píšu netrapit se s dokuřováním, krystaly jsou přímo na to. Stačí jakýkoliv hrubší, čistý, silika gel.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Darkstar » 22 úno. 2024, 11:18

Jeste mam 2 otazky:
Proc se da nekde koupit kuricka za 55 Kc a jinde za 400 Kc ? Rozdil je v cem konkretne ? Podle obrazku mi prijdou stejne :)
Musi se kukuricka nejak cistit, nebo jen vysypat a protahnout naustek cisticem ?
Omlouvam se za temer amaterske otazky ale s kukurickou nemam zadne zkusenosti a navic jak jsem psal, dlouha leta nedymam.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


cron