Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Fénix » 11 srp. 2004, 22:19

V poslední době to už dělám stejně jako Miloš - papírový kapesník a převařená vystydlá voda. Teď zrovna provádím hromadné vlhčení, tak dám vědět jak to dopadlo :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 11 srp. 2004, 22:23

Fénix píše:V poslední době to už dělám stejně jako Miloš - papírový kapesník a převařená vystydlá voda. Teď zrovna provádím hromadné vlhčení, tak dám vědět jak to dopadlo :)


sem linej, ...maly kousek vaty na papirek nad tabak(v krabicce) a obycejna voda z vodovodu, zatim bez plisne a bez problemu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 12 srp. 2004, 07:56

To ja jsem v tomhle asi uplnej barbar. Vzal jsem rosicku na kytky, orosil na spodni strane vicko plechovky a plechovku zavrel. Druhy den bylo vicko suche a tabak vlhky.

A tabak v zavarovackach ani vlhcit nepotrebuje, presneji ja ho nepotrebuju vlhcit.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod lukas » 25 srp. 2004, 20:45

nejlepsi je okurka 8)
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Vzorky tabáku

Příspěvekod Dan » 07 zář. 2004, 07:48

Mohl by mi někdo poradit kde se dají koupit vzorky tabáku?Už mě nebaví utrácet peníze za tabák a pak zjistit,že mi nesedí?Jako včera-Savinelli mister G-fakt nic pro mě a podle recenzí se nedá úplně řídit,protože každý má jinou chuť.Svíčková je fajn,ale taky nechutná každému :lol:
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Re: Vzorky tabáku

Příspěvekod Michal Hubacz » 07 zář. 2004, 08:00

Dan píše:Mohl by mi někdo poradit kde se dají koupit vzorky tabáku?Už mě nebaví utrácet peníze za tabák a pak zjistit,že mi nesedí?Jako včera-Savinelli mister G-fakt nic pro mě a podle recenzí se nedá úplně řídit,protože každý má jinou chuť.Svíčková je fajn,ale taky nechutná každému :lol:


Koupi se asi nedaji nikde, obavam se ze by se nikomu nevyplatilo kolkovat vzorky. Zdarma ti je daji v nekterych specializovanych trafikach (kamenych), nebo k objednavce na etrafice. Obcas i zde probehne soutez o vzorky tabaku zdarma.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Vzorky tabáku

Příspěvekod Jana » 07 zář. 2004, 08:03

Dan píše:Mohl by mi někdo poradit kde se dají koupit vzorky tabáku?Už mě nebaví utrácet peníze za tabák a pak zjistit,že mi nesedí?Jako včera-Savinelli mister G-fakt nic pro mě a podle recenzí se nedá úplně řídit,protože každý má jinou chuť.Svíčková je fajn,ale taky nechutná každému :lol:


Další možnost je domluvit se s jiným dýmkařem na výměně - v podstatě akce kulový blesk. Nabídneš to, co tě neoslovilo a naopak od někoho si vybereš to, co zas nešlo jemu. Starej dobrej výměnej systém, my starší ročníky to ještě pamatujem než se vynalezly peníze :lol:
Naposledy upravil Jana dne 07 zář. 2004, 09:10, celkově upraveno 1
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Re: Vzorky tabáku

Příspěvekod Michal Hubacz » 07 zář. 2004, 08:08

Jana píše:
Dan píše:Mohl by mi někdo poradit kde se dají koupit vzorky tabáku?Už mě nebaví utrácet peníze za tabák a pak zjistit,že mi nesedí?Jako včera-Savinelli mister G-fakt nic pro mě a podle recenzí se nedá úplně řídit,protože každý má jinou chuť.Svíčková je fajn,ale taky nechutná každému :lol:


Další možnost je domluvit se s jiným dýmkařem na výměně - v podstatě akce kulový blesk. Nabídneš to, co tě neoslovilo a naopak od někoho si vybereš to, co zas nešlo jemu. Starej dobrej výměnej systém, my starší ročníky to ještě pamatujem než se vynalezli peníze :lol:


Jo jo, jak jsem jen mohl na to zapomenout..)) Nas stary dobry kulovy blesk...
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Vzorky tabáku

Příspěvekod gandalfino » 07 zář. 2004, 13:16

Dan píše:Mohl by mi někdo poradit kde se dají koupit vzorky tabáku?Už mě nebaví utrácet peníze za tabák a pak zjistit,že mi nesedí?Jako včera-Savinelli mister G-fakt nic pro mě a podle recenzí se nedá úplně řídit,protože každý má jinou chuť.Svíčková je fajn,ale taky nechutná každému :lol:


Mozna nejrychlejsi cesta je oslovit lidi z tveho okoli tady na foru a zjistit, kde se schazeji a prijit tam a ochutnavat :roll: ... ale mam tuseni, ze Plzenaci ti nabidnou hlavne Balkan :shock: . Jestli mas cas, tak prijd dnes v 19 k Cermisovi do Skretovky, par vzorku se urcite sejde :D .
Uživatelský avatar
gandalfino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 11 srp. 2004, 13:10
Bydliště: Plzeň

Re: Vzorky tabáku

Příspěvekod tuton » 07 zář. 2004, 13:32

gandalfino píše:
Dan píše:Mohl by mi někdo poradit kde se dají koupit vzorky tabáku?Už mě nebaví utrácet peníze za tabák a pak zjistit,že mi nesedí?Jako včera-Savinelli mister G-fakt nic pro mě a podle recenzí se nedá úplně řídit,protože každý má jinou chuť.Svíčková je fajn,ale taky nechutná každému :lol:


Mozna nejrychlejsi cesta je oslovit lidi z tveho okoli tady na foru a zjistit, kde se schazeji a prijit tam a ochutnavat :roll: ... ale mam tuseni, ze Plzenaci ti nabidnou hlavne Balkan :shock: . Jestli mas cas, tak prijd dnes v 19 k Cermisovi do Skretovky, par vzorku se urcite sejde :D .


Dan: Neboj, Balkan je zastoupen silne, nikoliv vsak 100%. Dale se objevuji London Mixture, Old Dublin a i nelatakiové směsi se daj najit. Ja mel minule utery Elysee. Black & Bright a Fisherman jsou dalsi. Takze urcite prijd. Ochutnavat bude co. 8)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 07 zář. 2004, 13:59

Jó, to byly časy, když byl vzorek k mání v každé trafice.
Sem- tam se ještě najde, ale v rámci boje proti kuřákům se
vzorky prý přestávají vyrábět. Tak teda jenom kamarádi. Ale při
dnešních cenách poštovného ti nezbude, nežli proštudovat furtál, to ale neplatí pokaždé. Některé firmy se s popisem složení nezabývají. Možná tě zachrání výběr dobré prodejny, kde poradí. Ale těch je moc, moc málo. Za takovou se vyplatí i cestovat po republice.
Nakonec ale zbývá jenom riziko, a poslední naděje, že každý tabák je možné v krajním případě smíchat s jiným.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod imagoo » 07 zář. 2004, 14:19

Milos Cerman píše: ...ti nezbude, nežli proštudovat furtál, to ale neplatí pokaždé. Některé firmy se s popisem složení nezabývají...

Ty firmy by se popisem složení na obalu určitě chtěly zabývat, ale prý nesmí nyní tyto "lákavé" texty používat. Což je sviňárna nejhlubšího ražení - všude jinde naopak složení být musí ...i na chlastu. :evil:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 07 zář. 2004, 14:24

to imagoo : Proč by na obalu nemohly být informace o tom, jaký typ tabáku je vevnitř? Včetně síly tabáku ( jako to má MacBaren ) a upozornění na specifika směsi. Mám pocit, že naši legislativu celkem znám, ale tohle mi nějak uniká :roll:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 07 zář. 2004, 14:34

Jana píše:to imagoo : Proč by na obalu nemohly být informace o tom, jaký typ tabáku je vevnitř? Včetně síly tabáku ( jako to má MacBaren ) a upozornění na specifika směsi. Mám pocit, že naši legislativu celkem znám, ale tohle mi nějak uniká :roll:


Před časem o tom někdo psal na -blahé paměti- dýmce.tk, šlo o nové nařízení legislativy EU, co si pamatuju. Psal jsem "prý" protože jsem to taky nikde nenašel. Fakt je, že na nových kondolenčních typech etiket se nedá najít o složení nic.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuton » 07 zář. 2004, 14:37

Jana píše:to imagoo : Proč by na obalu nemohly být informace o tom, jaký typ tabáku je vevnitř? Včetně síly tabáku ( jako to má MacBaren ) a upozornění na specifika směsi. Mám pocit, že naši legislativu celkem znám, ale tohle mi nějak uniká :roll:


No, ja uz videl MB, kde byl udaj o sile prelepen cernou nalepkou. Asi aby si hloupoucky spotrebitel z cisla 1 nevyvodil, ze ten tabak je pro nej vlastne neskodny. Je nekdy az dojemne, jak se ten stat a jiny podobny instituce staraj, aby se mi nic nestalo :lol:
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků