Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Ferd » 28 kvě. 2020, 10:18

Dělám si z popela kopeček u strany. ...a honím ho pomalu ťapťátkem dokola. Jsem výjimka?? :think:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod proger » 28 kvě. 2020, 11:55

Já pravidelně odsypávám, abych věděl, kolik mi zbývá v kotlíku tabáku. Včera jsem na zkoušku neodsypal a byl jsem nervózní, že nevidím na dno. Chuťově žádnej rozdíl.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Cmunda » 28 kvě. 2020, 12:01

Ferd píše: Jsem výjimka?? :think:

Já bych to neřešil. Jedna z největších pravd vyjevených zde na fóru je, že "KAŽDÝ KOUŘÍ NA SVOU HUBU". Pokud ti to takhle vyhovuje a díky tomu jsi při kouření v pohodě, tak ti může být šumák, jestli si výjimka či ne.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod klasik51 » 28 kvě. 2020, 18:36

basa333 píše:tys byl vždycky nějakej divnej :wink:

Já vím :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Alter Egon » 29 kvě. 2020, 08:16

Neodsypávám. Jednou jsem to vyzkoušel a díky své nešikovnosti si vysypal i tabák. Razím heslo, že když dýmka hoří, tak není potřeba se v ní nějak zbytečně vrtat.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod klasik51 » 29 kvě. 2020, 08:40

Nakloním a lehce odsypu. Nikdy se mi nestalo, že bych si vysypal všechen tabák. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod basa333 » 29 kvě. 2020, 10:06

já když odsypávám, tak předem popel trnem trochu načechrám a ještě jsem při odsypání neměl nikdy problém.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod MBO » 30 kvě. 2020, 08:03

Když se mi trochu popela v hlavičce „přesýpá“, tak ho odsypu do popelníku. Nebo ho odsypu, když se blížím ke konci dýmky, mám vrstvu popela a chci ještě připálit. Popel rozhrnu, opatrně odsypu a připálím. Už se mi stalo, že jsem vysypal všechno i s uhlíkem. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod itrnda » 11 črc. 2020, 21:19

MBO píše:Tady je můj aktuální recept: Nacpu dýmku a pustím si do sluchátek rádio. Dýmku držím většinu času v zubech, a proto mám na náustku nasazený gumový skus. Občas si malinko potáhnu, jenom tak třikrát-čtyřikrát srknu a občas si při kouření něco zamumlám podle toho rádia. Jako bych mluvil pro sebe. Zní to jako blbost, ale jak s dýmkou mluvím, tak do ní jemně foukám.


Mirku, hromada geniálních rad a fakt se vyplatí číst i poněkud zapadlé příspěvky.

Mám potíže s tím gumovým skusem. Koupil jsem obě velikosti na eT, neměl jsem problém jej nasadit, ale po jeho vstrčení do úst jsem to hned vyndal, neboť jsem měl pocit, že mi na gastroenterologii strkají šlauch až někam do žaludku. Jde si na to zvyknout? Já dosud spíše držel hlavičku v ruce, abych kontroloval její rozpálení, ale v poslední době mám pocit, že už bych si mohl dovolit ji nechat spíš v puse, mám i pár visáků, které k tomu přímo vybízejí.

MBO píše: Ideální na to mumlávní je třeba Hajaja nebo zprávy. Možná stačí občas do dýmky jenom lehce fouknout.


Díky za tipy na Hajaju, nebo zprávy. Z prvního jsem odrostl a ještě možná pár let se k tomu nebudu vracet. To druhé mne spíš rozčiluje a namísto mluvení s dýmkou bych spíše praktikoval nadávání s dýmkou. Ale napadlo mi, že bych u svých oblíbených rozhlasových detektivek (samozřejmě Maigret/Holmes) mohl radit oblíbeným detektivům, jak mají postupovat (narozdíl od nich totiž vím, kdo zločin spáchal, protože jsem to už četl i slyšel nejmíň stokrát)!

MBO píše:Ještě lepší by bylo jít s dýmkou do hospody a normálně se bavit s ostatními u stolu, ale žijeme v 21., nekuřáckém století. Předtím jsem nějakou dobu kouřil do zrcátka. Pohledu na dým stoupající z dýmky se máloco vyrovná. ...


No, bylo by to asi fakt lepší. Potvrzuji, jen namísto zrcátka videohovor se synem přes mobil, koukám na sebe, jak kouřím dýmku a ve větším okně na ročního vnuka, jak na to fascinovaně hledí.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod klasik51 » 12 črc. 2020, 07:56

Gumový skus bych já nedal ani náhodou. :naughty: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod MBO » 12 črc. 2020, 08:11

Na gumový skus jsem si musel zvyknout. Chápu, že každému nevyhovuje, taky někdy nesedí úplně dobře a klouže. Je to jako všechno: ideální řešení neexistuje. Já je používám už dlouho, abych mohl držet dýmku v zubech, které si tak šetřím. Mám jich víc (zubů i gumových skusů). Po každém kouření dudlík z náustku sundám, opláchnu a nechám uschnout. Ráno ho schovám do plastového žloutku z kindervajíčka. Asi Ti nedokážu poradit, jak si na skus zvyknout. Je to jako s každou novou věcí, napřed tomu člověk věnuje všechnu pozornost, slintá jak bernanrdýn – a časem mu to ani nepřijde. Vtip je možná v tom rozptýlení - rádio, knížka, televize - kdy to přestaneš vnímat a na chvilku vypneš. Jsem rád, že se Ti moje příspěvky líbí, ale ber je s rezervou, jenom jako jednu z mnoha možostí. Často něco napíšu a pak to třeba časem dělám jinak. :wink:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod ralo » 07 pro. 2020, 19:29

Chci se zeptat, jak dlouho vám trvá zakouření levných dýmek, např Stanislaw BPK? Já si koupil poprve levnou dýmku_ Stanislaw, a dnes po osmém postupném zakuřování chutná furt hnusně.. U každé "normální" dýmky už po pátém šestém zakouření chutnala celkem dobře a bylo to čím dál lepší, ale tady zatím pořád taková ta pachuť nové dýmky, tak mě zajímá, jakou máte zkušenost vy. Prostě obyčejnou low end dýmku si už nikdy nekoupím. Když tady čtu jak radíte začátečníkům koupit si do začátku levnou dýmku, že bpk nebo Stanislaw stačí, tak si říkám, jestli toho začátečníka vlastně nevědomky neodradíte, vy už máte "hubu prokouřenou" ale člověk, co začíná se musí z toho poblít, protože než se prokouří levnou dýmkou k jakž takž nějaké chuti, tak se mu to tak zhnusí, že nebude mít důvod v tom pokračovat. A to ještě někteří radí bez filtru, tak to už jako vůbec nevím teda.. Neberte to vůbec nějak zle, jen píši svůj názor a zkušenost, že vždy už třeba po pátem kouření to bylo fajn, mám 10 dýmek, a ted abych si šel vypláchnout pusu po tý Stanislawce. Prostě opět se mi potvrdilo, že levný a obyčejný věci nemá prostě cenu kupovat. Mír a chladný kouř s vámi
ralo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 črc. 2013, 20:48

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Hardslimer » 07 pro. 2020, 19:51

Ja si koupil tri dymky od BPK a hnusnou chut nepozoruji. Ale jsem v zacatcich, takze nemuzu soudit. :think:
Nemuze to byt tim, ze jsem vsechny kupoval bez zakurovaci pasty? Nekde na foru kuci psali, ze ta jejich pasta neni dobra....
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod Martin Pedain » 07 pro. 2020, 20:21

Hardslimer píše:Ja si koupil tri dymky od BPK a hnusnou chut nepozoruji. Ale jsem v zacatcich, takze nemuzu soudit. :think:
Nemuze to byt tim, ze jsem vsechny kupoval bez zakurovaci pasty? Nekde na foru kuci psali, ze ta jejich pasta neni dobra....


Nedej Bože pokud je ještě namořenej kouřovej kanálek... :puke:

ralo :arrow: Nebude to tím výše zmíněným? Na druhou stranu, pokud na to máte, proč se trápit když lepší dýmka udělá více radosti.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Re: Zakuřování, délka jednoho kouření, množství tabáku II.

Příspěvekod basa333 » 08 pro. 2020, 07:55

ralo: to co píšeš, je nesmysl. stanislavky i bpk jsou pořád jen briárové dřevo. ok, pokud je v nich pasta, stačí ji vysmirkovat, případně lihem dočistit i s kanálkem a všechno ostatní je na cestě mezi židlí a dýmkou. nějak mi uniká, proč by zrovna tobě prodali nějakou pokaženou a blbě chutnající dýmku. na druhou stranu pokud máš pocit, že briárové dřevo od jiných firem chutná lépe, nic ti v tom samozřejmě nebrání.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků