Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Napálená dýmka

12 úno. 2016, 12:32

Offtopic Dokonce se pořádaly soutěže o nejrychlejší vykoureni dýmky. Někde jsem viděl videa

Re: Napálená dýmka

12 úno. 2016, 13:10

OffTopic zde:
viewtopic.php?p=378758#p378758

Re: Napálená dýmka

14 úno. 2016, 21:25

Při tom je napálená fajfka průšvih. Než ji uhasí, je poslední!

Re: Napálená dýmka

15 úno. 2016, 08:47

Naštěstí soutěžili z hliněnek :smoke5:

Re: Napálená dýmka

18 úno. 2016, 13:39

OldToby píše:Vede napálený dýmka pokaždé k diskvalifikaci? Řekneme, že v poslední 5tce by se to jednomu přihodilo a ten by bez prodlevy věc ohlásil a dýmku zahasil. Zdá se mi to jako sportovní chování, vedlo by to tedy k diskvalifikaci nebo k 5. místu?

basa333 píše:pokud budeš na 85. místě, bude to každému šumák. pokud budeš na 1. nebo 2. místě mistrovství světa, bude se to zkoumat asi dost pečlivě

Presne tak, kontrolujú sa fajky len prvým desiatim, aj to len na oficiálnych súťažiach.
Férovosť je fajn, ale v tomto prípade to neberiem. To by sa to kľudne mohlo zneužívať. Férovosť je v tomto prípade práve v tom priznať si, že som nefajčil podľa pravidiel.
Oficiálne pravidlá vravia toto:
Znenie pravidiel píše:Vítězem bude soutěžící, který kouří nejdéle, za předpokladu, že dýmka “nezahořela” a soutěžící neporušil ostatní pravidla. Soutěžní výbor bude prověřovat dýmky deseti nejdéle kouřících soutěžících, zda dýmky “nezahořely”.

Re: Napálená dýmka

19 úno. 2016, 00:04

Pistacik píše:Férovosť je fajn, ale v tomto prípade to neberiem. To by sa to kľudne mohlo zneužívať. Férovosť je v tomto prípade práve v tom priznať si, že som nefajčil podľa pravidiel.



Jono, chápem čo myslíte. Férovosť je fajn, ale ludia sú (aj) svine a na každého férového sa nájde pár podvodníkov, takže jediné riešenie je asi holt nekompromysné dodržovanie pravidiel. Férový človek má aj istú dávku sebereflexie a prizná si chybu ako vravíš.

Trochu OT. zkúsil som si ako dlho by som dal fajku na súťaži a ironicky sa mi zamotala hlava po cca 20 minutách, lebo pri bežnom fajčení si dávám pauzi a normálne nechávám fajku zhasnúť :smoke2: Zdá sa, že to neni len o technike ale aj vytrvalosti :mryellow:

Re: Napálená dýmka

01 čer. 2017, 22:53

Ahoj... Potrebuji poradit. Zakuruji prvni dymku a asi jsem to prehnal. Nad kanalkem se udelala prasklina a mam pocit, ze se zvetsuje. Prosim o rady co s tim... Heelp please :pray:

Re: Napálená dýmka

02 čer. 2017, 11:59

Fotka by byla super, ukázala by to.
Někdy se to stává u ostřejších bentek, že je dřevo slabé, tak to praskne a odhoří. Žádná tragedie.
Pokud by tě to znervózňovalo, zak na domácí "opravu" lze úspěšně použít trochu popela z dýmkového tabáku, smíchaného s troškou medu a natlačit to na prasklinu a nechat tak den odpočinout a ztuhnout, potom opatrně kouřit. Cukr v medu zkaramelizuje a spojí se s popelem do funkční záplaty. Důležité je co nejvíce popelu, na co nejméně medu, ale aby to bylo promíchané a lepkavé.

Další cesta je kamnářský tmel, nebo vodní sklo s popelem, ale ta moje "hoby" cesta spolehlivě funguje.

Re: Napálená dýmka

02 čer. 2017, 19:22

Bych to co šustí normálně vyškrábal lžičkou jak nejvíc to jde a pak kouřil dál. Wono to zaroste a opakovanejma vejškrabama po tom nezbude památky. Hlavně nehysterčit.

Re: Napálená dýmka

03 čer. 2017, 06:11

Dejmal píše:použít trochu dýmkového tabáku, smíchaného s troškou medu

:think: :wink: :puffy:

Re: Napálená dýmka

03 čer. 2017, 06:58

Tabák nebo popel... Dyk to máš fuk. ;-) Dáš-li tabák, popel vznikne... :rofl:

Re: Napálená dýmka

03 čer. 2017, 08:37

všechno zbytečné nakonec odhoří s medem i bez medu. normálně kuř dál a pokud kouříš rozumně, zatáhne se to a je spraveno. pokud je to opravdu velká díra, je to na reklamaci dýmky.

Re: Napálená dýmka

03 čer. 2017, 08:51

Amen

Re: Napálená dýmka

04 čer. 2017, 21:39

Dymku jsem vytrel smesi popele a medu, ale vytrel jsem ji celou. Vzniklo z toho slusny lepidylko, tak uvidime. Diky moc za odpovedi a at se dari. ;)

Re: Napálená dýmka

05 čer. 2017, 11:38

basa333 píše:všechno zbytečné nakonec odhoří s medem i bez medu. normálně kuř dál a pokud kouříš rozumně, zatáhne se to a je spraveno. pokud je to opravdu velká díra, je to na reklamaci dýmky.


Právě, že ne, když kouříš rozumně, tak se to normálně pokryje vrstvou cake, mám vyzkoušeno osobním testem.

Šulin píše:Dymku jsem vytrel smesi popele a medu, ale vytrel jsem ji celou. Vzniklo z toho slusny lepidylko, tak uvidime. Diky moc za odpovedi a at se dari. ;)


Do toho bych nešel...
Odeslat odpověď