Napálená dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Alter Egon » 10 čer. 2015, 08:27

Tak super a příště více opatrnosti a ať chutná :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Moudras » 29 črc. 2015, 08:03

Dobrý den,

chci se zeptat, zda-li je má dýmka napálená, nezdá se mi ta tmavá tečka u dírky, která vede do kanálku. Včera jsem poprvé zakuřoval svou první dýmku a jsem z toho nejistý. Kouřil jsem pomalu, dýmka byla pouze lehce vlažná. Před kouřením byla asi vymazaná celá nějakou pastou a byla černá stejně, jako tato tečka. Přikládám obrázek.

image_id: 21201 , image_id: 21202

Budu rád za veškeré názory, díky a mějte se :cool:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod ttygr » 01 srp. 2015, 12:07

imo je to ta pasta- buď se odloupl kus karbonu, nebo tam ještě není vytvořený, nevím jak dlouho ji kouříš. Zkus přes to přejet trnem- už se to tu párkrát řešilo...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Moudras » 01 srp. 2015, 13:07

Supr, díky moc. Zkusil sem to tím trnem, trochu jsem to ošrkábal. Hlavně, že to není spálený :smoke1:
Moudras
Účet zrušen
 
Příspěvky: 20
Věk: 30
Registrován: 29 črc. 2015, 07:19

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod matyman » 01 srp. 2015, 13:15

To bude určitě pasta. Dýmka je Stanislawka a já to v té mojí měl podobné.
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod PoKlaT » 02 srp. 2015, 08:42

Moudras píše:chci se zeptat, zda-li je má dýmka napálená, nezdá se mi ta tmavá tečka u dírky, která vede do kanálku.

A nezdá se ti celkem správně, v tom místě je dřevo tenké a snadno shoří je to naprosto běžná věc, netřeba si dělat starosti. Říka se, že co do dýmky nepatří to odhoří. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Hakor » 01 led. 2016, 17:22

Ahoj, chci se zeptat na jednu vec. Pri dokurovani dymky jsem zkusil jeste jednou zapalit, jestli tam neco nezbylo a ucejtil sem takovou divnou chut, snad drevitou nebo co. Hnus. Bal jsem se, ze jsem dymku napalil, ale zadna prohluben ani dirka tam neni. Dokouril jsem normalne na popel.
Dymku teprve zakuruji a toto bylo druhe koureni. Myslite, ze je to ok ? Diky za odpoved chlapi, ahoj.
Hakor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro. 2015, 09:47
Bydliště: Mělnicko

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Ragaz » 01 led. 2016, 17:56

Já bych řek, že při zakuřování se to celkem běžně stává-aspoň mně...bral bych to jako varování, že mám tahat opatrněji. Jinak pokud je dýmka ok tak je to ok :lol: Nicméně chuť briáru mi hnusná nepřijde, spíš jestli nemáš mořenej vnitřek kotle...
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Hakor » 01 led. 2016, 18:50

Je to BPK ta rada rico castelli, takze tam sice je nakej vymaz, ale v chuti ho vubec necejtim. A tohle sem zacejtil, kdyz sem tam na konci pustil plamen, natahnul a byl to hnus. Pak uz sem to radsi vysypal a zbyl jen popel.
Hakor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro. 2015, 09:47
Bydliště: Mělnicko

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod littlebull » 01 led. 2016, 19:16

Ano, BPK je uvnitř mořena a většinou (99%) i lakována. Je to tu zmíněno mnohokrát, zkušeností jsou kvanta. Chce to vybrousit kotlík na čisté dřevo a pak v klidu zakuřovat.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Hakor » 01 led. 2016, 19:23

Nevim, kde sem to cetl, mozna primo na etrafice. Ale ty dymky BPK - rico castelli by meli bejt zevnitr mazany nejak jinak, snad grafitem?? :think: Vybrusovat to nebudu, preci jen tam pasta asi trosku dokaze ochranit to drevo. Tak mozna ta chut byla prave z toho vymazu, hlavne, ze sem to nespalil :puffy: Jinak ale pri koureni ta pasta opravdu neni citit vubec..
Hakor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro. 2015, 09:47
Bydliště: Mělnicko

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod littlebull » 01 led. 2016, 19:53

No, většinová zkušenost je, že pasta je na hovno. Jediné co má za úkol krýt kazy. Dovolím si opět napsat za většinu, vybrušujeme to. Věř, že není tak snadné napálit fajfku, na druhou stranu, co má shořet, shoří.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Hakor » 01 led. 2016, 19:58

Cetl jsem tu spousty prispevku o pastach, nekdo to nechaval, nekdo vybrusoval. A ta pasta je nejak zdravi zavadna nebo tak? Protoze pokud ji v chuti necitim, neni prece duvod ji odstranovat. Nicmene u dalsi fajfky ji asi zkusim vybrousit a uvidim.
Hakor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro. 2015, 09:47
Bydliště: Mělnicko

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod Ragaz » 01 led. 2016, 20:04

Jj myslím, že ta pasta byla akorát u toho Monte Bella. Ta by hnusně chutnat neměla, neměla by chutnat nijak. Jinak vybroušením kotlíku jak píše littlebull nic nezkazíš...nakonec řada renomovaných výrobců do kotle nedává nic. Já po zkušenostech s mými prními dvěma bpkčky všechny bpkčka vybrušuju hned po zakoupení. Vybrušuju i dýmky z bazaru a zakuřuju znovu.
EDIT: samozřejmě, že pokud ti z dýmky chutná a ani jinak ti to nevadí, není důvod nic vybrušovat.
Naposledy upravil Ragaz dne 01 led. 2016, 20:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Napálená dýmka

Příspěvekod littlebull » 01 led. 2016, 20:07

No nikdo neví co to v tom je. Ale většinou se začne cake odlupovat - nedrží na dřevě. Normálně rostlý cake je prostě srostlý s velmi tenkou "spálenou" vrstvičkou dřeva. Ale samozřejmě nic nenutím, jen píšu svoji zkušenost.
Renomovaní výrobci nevymazávají, nebo jen některé řady (a po vybroušení - kuk na kaz v kotlíku - já a Savinelka), prostě maskovací manévr.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


cron