Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

20 úno. 2005, 17:08

bigdragon píše:dusal jsem dřevěným dusátkem (našel jsem typlovací? kolík no jak se tím spojují kusy dřeva) a celkem to šlo dýmka na 5 sirek. Ale musím si pořídit něco většího byla to taková z nouze cnost. Ale taky jsem použil ten styl nacpávání s rotací (po šroubovici) :)


Jo, tím to jde taky - ještě si ho nožíkem ozdobíš a máš bezkonkurenční vlastní dusátko! :)

20 úno. 2005, 18:06

Ten způsob rotačního podusávání, k tomu jsem taky nějak dospěl. Ještě musím vygómat ten dusaci špalék. Dycky mě štvalo, že při podusávání mi to zhasíná. Snažil jsem se přitom potahovat, bylo to lepší. ale ne zcela. Ten špalék MUSÍM mít.

20 úno. 2005, 18:14

Simi píše:Ten způsob rotačního podusávání, k tomu jsem taky nějak dospěl. Ještě musím vygómat ten dusaci špalék. Dycky mě štvalo, že při podusávání mi to zhasíná. Snažil jsem se přitom potahovat, bylo to lepší. ale ne zcela. Ten špalék MUSÍM mít.


Tím "rotačním" lehkým přidusáváním vlastně ad jedna přemístňuješ "ohýnek" v kotlíku a rozprostíráš ho a taky omezuješ a ad dvě naháníš neshořelý tabák od krajů kotlíku do středu. :wink:

04 bře. 2005, 11:11

v jedněch pravidlech kuřácké soutěže jsem se dozvěděl že dýmka nesmí zahořet může mi někdo vysvětlit co to znamená?

04 bře. 2005, 11:51

bigdragon píše:v jedněch pravidlech kuřácké soutěže jsem se dozvěděl že dýmka nesmí zahořet může mi někdo vysvětlit co to znamená?



Na to už jsem se chtěl taky někoho zeptat. Podle mě to buď znamená, že ji nesmíš napálit, anebo že při zapalování ti z ní nemí vyšlehnout plamen. Spíš to bude to první, ale vážně nevím :?:

04 bře. 2005, 11:53

fajka je pri sutazi nova, nema ziadnu karbonovu vrstvu a preto by sa mohlo stat, ze niekto ku koncu bude silno tahat a pritom bude uz fajcit drevo. je jedno, aky by mal pri tom pocit, ale pokial ide dym z fajky, tak stale sutazi. preto sa u ucastnikoch s najdlhsimi casmi kontroluje, ci si nepomohli k lepsiemu casu tym, ze ciastocne spalili aj drevo. cize ci drevo nezahorelo.

04 bře. 2005, 12:12

Stejně, LUBO, co mi není jasný, je posuzování... pokud kouřím hodně pomalu, tak z dýmky nejde žádný kouř, a to ani z hlavičky ani z pusy, moc mi to sice nejde a dýmka mi při tom vždy tak po pěti minutách zhasne, ale asi se to dá naučit... takže jak někdo odhalí takového pomalého kuřáka při fixlování? Má třeba rozhodčí právo požadovat vyfouknutí kouře? I když by to znamenalo dýmku trochu víc roztahat a tím spalovat rychleji?

04 bře. 2005, 12:13

bromden píše:Stejně, LUBO, co mi není jasný, je posuzování... pokud kouřím hodně pomalu, tak z dýmky nejde žádný kouř, a to ani z hlavičky ani z pusy, moc mi to sice nejde a dýmka mi při tom vždy tak po pěti minutách zhasne, ale asi se to dá naučit... takže jak někdo odhalí takového pomalého kuřáka při fixlování? Má třeba rozhodčí právo požadovat vyfouknutí kouře? I když by to znamenalo dýmku trochu víc roztahat a tím spalovat rychleji?


pravo pozadat te o vyfouknuti koure rozhodci ma .... nevyfouknes = diskvalifikace

04 bře. 2005, 12:15

Súťažiaci je povinný na požiadanie rozhodcu vyfúknuť dym z úst....

04 bře. 2005, 12:21

bromden píše:pokud kouřím hodně pomalu, tak z dýmky nejde žádný kouř, a to ani z hlavičky ani z pusy


Tak to kouříš už MOC pomalu :)

04 bře. 2005, 12:24

presne tak. a rozhodca to aj robi. ovsem pri skusenych sutaziacich vie kazdy z nich rozhodcovi ukazat maly uhlik uprostred tabaku. ti najlepsi su schopni potiahnut raz za minutu a sledovat cele hodiny proces horenia, pricom v podstate velmi casto pouzivaju kolik, takmer pri kazdom potiahnuti. sam som si vyskusal, ze ci by som stihol pocas sutaze odist napriklad na wc a vratit sa bez toho, aby fajka na stole vyhasla a nebol to problem. vydrz vyse troch hodin s 3 gramami tabaku, co je asi polovica komory, je mozna len specialnym sposobom fajcenia, pri ktorom sa stale pouziva kolik. hlavne v zavere. par krat sa mi stalo, ze som mohol potiahnut, ako som chcel, a dym som nevyfukol, ale uhlik som stale este mal a horel.

04 bře. 2005, 13:00

No, dík za odpovědi... možná se někdy na nějakou soutěž zajedu podívat, ale vyzkoušet to mě snad ani neláká... to už je "zábava" sui generis, s kouřením příliš nesouvisející... :lol:

Btw, nebo až Fénix v rámci svého dýmkařsky všeobjímajícího záběru nějakou tu soutěž zorganizuje...

Btw2: co se obvykle kouří za tabáky, ze starých briarů jsem nabyl dojmu že jediné kriterium provýběr je "čemu potřebuje mostex udělat reklamu (a tudíž ho dá zadarmiko)", ale to je dost let zpátky... je to porád stejný?

04 bře. 2005, 13:10

na tuto odpoved su tu povolanejsi, ako napriklad nas kamarat Pavel Srubar - Vitsoft - ktory sa podiela na organizovani takychto sutazi v brne. co mozem povedat, tak su to dost vyrazne aromatiky, na poslednej sutazi v brne nas od toho az stipali jazyky, ale jedno sa musi nechat, tie sutazne tabaky maju vybornu vlhkost a naozaj velmi dlho horia.

04 bře. 2005, 19:23

bromden píše:No, dík za odpovědi... možná se někdy na nějakou soutěž zajedu podívat, ale vyzkoušet to mě snad ani neláká... to už je "zábava" sui generis, s kouřením příliš nesouvisející... :lol:

Btw, nebo až Fénix v rámci svého dýmkařsky všeobjímajícího záběru nějakou tu soutěž zorganizuje...

Btw2: co se obvykle kouří za tabáky, ze starých briarů jsem nabyl dojmu že jediné kriterium provýběr je "čemu potřebuje mostex udělat reklamu (a tudíž ho dá zadarmiko)", ale to je dost let zpátky... je to porád stejný?


Je to jednoduchý, kdo to sponzoruje, toho tabák se kouří :lol: . V naprosté většině se kouří aromatiky - říká se, že se vždy kouří tabák, který dotyčnému nechutná a ještě ho musí vymlasknout z nezakouřený dýmky :D . Při soutěžním stylu kouření si na tabáku ani pochutnat nejde, je to prostě úplně o něčem jiným.

04 bře. 2005, 19:34

Twineryy píše:
bromden píše:No, dík za odpovědi... možná se někdy na nějakou soutěž zajedu podívat, ale vyzkoušet to mě snad ani neláká... to už je "zábava" sui generis, s kouřením příliš nesouvisející... :lol:

Btw, nebo až Fénix v rámci svého dýmkařsky všeobjímajícího záběru nějakou tu soutěž zorganizuje...

Btw2: co se obvykle kouří za tabáky, ze starých briarů jsem nabyl dojmu že jediné kriterium provýběr je "čemu potřebuje mostex udělat reklamu (a tudíž ho dá zadarmiko)", ale to je dost let zpátky... je to porád stejný?


Je to jednoduchý, kdo to sponzoruje, toho tabák se kouří :lol: . V naprosté většině se kouří aromatiky - říká se, že se vždy kouří tabák, který dotyčnému nechutná a ještě ho musí vymlasknout z nezakouřený dýmky :D . Při soutěžním stylu kouření si na tabáku ani pochutnat nejde, je to prostě úplně o něčem jiným.


o cem teda? :P
Odeslat odpověď