Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Copatej » 17 čer. 2008, 10:53

Drnda píše:Dobrý tip - za měsíc letím směr Egypt a už jsem přemýšlel co si přibalím. Alespoň uvidí ty kluci opálený co je to dýmka a co tabák - je třeba tu hrozivou kulturu vodnic směřovat na správnou cestu.

Tak dávej hlavně bacha ty, aby ti ty kluci opálený nenasadili tu vodnici kolem krku :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod Drnda » 17 čer. 2008, 13:42

copatej píše:Tak dávej hlavně bacha ty, aby ti ty kluci opálený nenasadili tu vodnici kolem krku :lol: :wink:

Zvykli si loni, budou to muset přežít i letos. Navíc minule jsem jejich ekonomiku obohatil koupí jedné šíši - naštěstí jsem ještě nenašel odvahu vyzkoušet tu hmotu žhavenou uhlíkem :puke: Zůstanu u osvědčeného - dýmky, gin, bazén a kniha 8)
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Copatej » 17 čer. 2008, 20:28

Drnda píše:... zůstanu u osvědčeného - dýmky, gin, bazén a kniha 8)

... a děláš dobře, já bych to udělal stejně. Ale až to jednou roužneš (tu vodnici), tak nezapomeň dát vědět, co že to s tebou udělalo :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod Drnda » 17 čer. 2008, 20:34

copatej píše:... a děláš dobře, já bych to udělal stejně. Ale až to jednou roužneš (tu vodnici), tak nezapomeň dát vědět, co že to s tebou udělalo :lol:

Pár mládenců už tu nějaké postřehy uvedli - osobně jsem k tomu nenašel větší důvěry než jako k dekoraci. Ono od dark fired je k melounu takřka neřešitelná cesta. Nerad bych aby to se mnou udělalo :puke:
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Copatej » 17 čer. 2008, 20:44

Drnda píše:... nerad bych aby to se mnou udělalo :puke:


:lol: víš, že jsem si něco podobného myslel, jak by to dopadlo. Já taky nejsem tohoto směru průkopníkem, či badatelem :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod vytryol » 17 čer. 2008, 20:48

Me teda vodnice nijak moc nechutna...nevim co na tom ty arabove vidi...zda se mi to takove neuslechtile...

Ono to je asi tim, ze se to stalo hodne komerecni...Takze se z toho vyparila ta fundovana pravost... :?
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Scalex » 17 čer. 2008, 22:57

Oč lépe se máme my, co prdíme na to, jestli je něco komerční nebo ne a řídíme se výhradně tím, jestli nám to chutná nebo ne.

Ovocný tabáček z vodnice si občas pro zpestření dám. Výhodou je, že se o hořící vodnici nemusí člověk starat, prostě jen potahuje. Když vím, že nejsem natolik klidný, abych si dal klasickou fajfku, a přitom mám chuť na čmoud, je vodnice ideální řešení.

Navíc je těch příchutí tolik, že si člověk vybere. Komu nesedí meloun, ať ho nekouří. Mně třeba hodně chutná kávový tabák. No a pak jsou samozřejmě i tabáky bylinkové (kouřil jsem směs bylin a tak nějak jsem si kdysi myslel, že bude chutnat Krakonoš) a pro milovníky přírodních tabáků jsou i tabáky nearomatizované. A poslední věc - už jsem tu o tom psal: vezmeme tří díly nearomatizovaného tabáku do vodnice, smícháme s jedním dílem čisté latakie a necháme týden odležet, aby latakie nasákla vlhkost. Nacpu to, zapálím to, kouřím to, chutná to. Smolná chuť latakie a ledově chladný kouř je prostě výborná kombinace.

Zásadně nesrovnávám vodnici a klasickou dýmku. To jsou dva různé zážitky s vonným dýmem. Každý má svá pozitiva i negativa. Napsat blicí smajlík je snadné, lepší je ale nejdřív to vyzkoušet a pak teprv dělat závěry.

A dodatek - onehdá jsem nakrájel do vodnicového tabáku i kousek Black Irish Twistu. Zhruba jedna k jedné. Takže za pár dní vám budu moci podat info o tom, jak chutná z vodnice dark fired.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Fénix » 18 čer. 2008, 00:01

Scalex píše:A dodatek - onehdá jsem nakrájel do vodnicového tabáku i kousek Black Irish Twistu. Zhruba jedna k jedné. Takže za pár dní vám budu moci podat info o tom, jak chutná z vodnice dark fired.


...po návratu z JIPky :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Drnda » 18 čer. 2008, 07:07

:arrow: Scalex

Taky jsem koketoval s myšlenkou, jestli by v tom nešel zapálit normální tabák(bez uhlíku) - jako chladící dýmkařský nástroj je vodnice určitě super. Obávám se však, že taková úloha nemá řešení. Ten blicí ksicht si to ode mě vysloužilo ze dvou důvodů - první je ten kus sirnatého uhlí, který člověk chtě nechtě inhaluje a druhý když jsem zjistil z čeho ten jejich "tabák" je - on to totiž není ani náhodou tabák ale směs upraveného rostlinného odpadu (někde jsem dokonce četl o značném procentuelním podílu nezpracovatelných částí cukrové řepy) a aromatických látek. Neříkám že to nejde kouřit, zkusit se má vše ale stejně bych tam raději prdnul něco vyzkoušeného a bez uhlíku. Možná by to mohlo taky fungovat. Určitě se těším, jak Tvůj experiment dopadne.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Scalex » 18 čer. 2008, 07:55

Drnda píše:když jsem zjistil z čeho ten jejich "tabák" je - on to totiž není ani náhodou tabák ale směs upraveného rostlinného odpadu (někde jsem dokonce četl o značném procentuelním podílu nezpracovatelných částí cukrové řepy) a aromatických látek. Neříkám že to nejde kouřit, zkusit se má vše ale stejně bych tam raději prdnul něco vyzkoušeného a bez uhlíku. Možná by to mohlo taky fungovat. Určitě se těším, jak Tvůj experiment dopadne.


No jistě že je to aromatizovaná melasa a s tabákem jak ho známe z fajfek, to má málo co společného (i když tabák i nikotin v tom samozřejmě jsou). Proto říkám, že se tyhle dvě věci nedají srovnat. To je jako hádat se, jestli je lepší cukrovinkou tureckej med nebo pytlík bomparů - každé má něco svého, každé má nějakou chuť, zuby zkazí oboje a říct, co je lepší nebo horší se nedá. Je to prostě jiné.

Totéž s dýmkou a vodnicí. Jsou to jiné zážitky, jen to má společné ten čmoud.

Co se týká spalování normálního tabáku ve vodnici, podle mne to nemá valný smysl. Kdo chce z klasické dýmky kouřit hodně chladně, ať si pořídí pořádnou churchwardenku. Vodnice je na jiném principu a vyžaduje extrémně vlhký, lepivý, blátivý tabák. Myslím, že moje pokusy s latakií a dark fired je tak to jediné, co se dá dělat - přimíchat je k nearomatizovanému vodnicovému tabáku a použít je vlastně jako aromatizační složku.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Drnda » 18 čer. 2008, 08:07

A zkoušel jsi tam dát i něco jiného než vodu? Mě ten arab přímo doporučoval ať zkusím džus, mléko nebo víno... Už sama ta koupě byla zážitkem, když jsem viděl jak běhá po obchodě a ze všech koutů shání těsnění... Ale zase skoro metrová funkční vodnice usmlouvaná ze 40doláčů na 15 není k zahození :lol:
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Scalex » 18 čer. 2008, 09:57

Drnda píše:A zkoušel jsi tam dát i něco jiného než vodu? Mě ten arab přímo doporučoval ať zkusím džus, mléko nebo víno...


Zkoušel. Ono jde o to, že kapalina hustší než obyčejná voda zpomalí ten průchod kouře skrz ni, takže se ještě víc ochladí. Nesmí to být samozřejmě zase příliš husté, aby to člověk tím dýcháním vůbec utáhl.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Rujir » 18 čer. 2008, 10:39

Drnda píše:A zkoušel jsi tam dát i něco jiného než vodu? Mě ten arab přímo doporučoval ať zkusím džus, mléko nebo víno... Už sama ta koupě byla zážitkem, když jsem viděl jak běhá po obchodě a ze všech koutů shání těsnění... Ale zase skoro metrová funkční vodnice usmlouvaná ze 40doláčů na 15 není k zahození :lol:


Skusal som mlieko a je to vyborne. Ovela lepsie ako voda. Akurat netreba po party zabudnut to mlieko vyliat a nenechat si to (ako ktosi) az na dalsi den po navrate z prace. :lol:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod Scalex » 18 čer. 2008, 15:08

Rujir píše:Akurat netreba po party zabudnut to mlieko vyliat a nenechat si to (ako ktosi) az na dalsi den po navrate z prace. :lol:


I tohle jsem zkoušel. 8^))) Vyrobil jsem navoněný kefír. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod vytryol » 18 čer. 2008, 15:55

Ja jsem nekde cetl, ze ten tabak co prodavaji do vodnic je vlastne takovy polotovar...

Spravne by se mel koupit tabak a pak se nejak namacet, aby dostal tu vlhkost...Nebo je to blbost? :?:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků