Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Ferd » 07 kvě. 2022, 18:59

Jeronym píše:Vyzkousel jsem jiny styk nacpani dymky....

Že by dýmkařská Kámasutra? Člověk se požád učí něco nového. :smoke5: :smoke5: .. :smoke5:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 07 kvě. 2022, 19:23

Ferd píše:Že by dýmkařská Kámasutra? Člověk se požád učí něco nového. :smoke5: :smoke5: .. :smoke5:


Diky za upozorneni, opraveno
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Ferd » 08 kvě. 2022, 12:39

škoda. Mohls to nechat. Hezké kouzlo nechtěného :-)
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod BATRACHOS » 08 kvě. 2022, 21:32

Jeronym píše:Predem se omlouvam za opozdenou reakci, nefungovalo mi posilani zprav.

Vsem dekuji za super tipy.
Vyzkousel jsem jiny styl nacpani dymky, nebot se mi zdaji vlakna delsi, nezli u predchoziho tabaku. Vic ho tedy umackavam a zlepseni je markantni.
Ovsem resim jeste jednu vec, na jedno nacpani dymky, bafam cca 25minut, docetl jsem se, ze prumer pro bafani je 15 az 20minut. A tak si rikam, ze po samovyhasnuti tabaku...asi nema smysl fajfku znova zapalovat? nebot me vzdy na dne trochu zbyde. Pouzivam jednu pecicku kristalu kvuli kondenzatu.

Dalsi otazka je, kdyz me fajfka zhasne treba po 10minutach, jak ji pak zapalujete? nacechravate nejak tabak? kdyz se mi toto stane, uz nemohu znova dymku poradne zapalit, nemluve o chuti, ktera uz taky neni koser...mate take nejake tipy?

Dekuji vsem za rady!


Jak velkou máš dýmku? (hloubka a průměr hlavičky zevnitř)
Buďto si nerozumíme, nebo je něco špatně: obvyklá dýmka se obvykle kouří 45 min až hodinu deset...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 09 kvě. 2022, 05:56

BATRACHOS píše:
Jak velkou máš dýmku? (hloubka a průměr hlavičky zevnitř)
Buďto si nerozumíme, nebo je něco špatně: obvyklá dýmka se obvykle kouří 45 min až hodinu deset...


3cm cca hloubka a 2cm prumer. Cetl jsem na jednom webu, ze koureni dymky trva kolem 20minut, tak jsem si rikal, ze jsem dobrej, kdyz ji bafam i pul hodky :D
Ovsem kdyz me dymka vyhasne, dela mi problem ji zapalit, tabak nechce moc chytat, a kdyz to fakt poctive zhavim zapalovacem, tabak pak uz neni dobry
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod MBO » 09 kvě. 2022, 07:40

Záleží jestli kouříš doma nebo venku a záleží také na tabáku a jeho nacpání, ale dýmku s takovou komorou bych kouřil i 3/4 hodiny. Není nic špatného, když Ti dýmka vyhasne, že ji znovu zapálíš. Nejlepší jsou sirky nebo plynový zapalovač a klidně i 5krát nebo 10krát - to je jedno. Pokud kouříš moc rychle, může být tabák dole spařený, takže pak se špatně připaluje a už nemá dobrou chuť. Tabák na dně hlavičky většinou nechutná tak dobře jako na začátku ani když není spařený...
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 09 kvě. 2022, 07:47

MBO píše:Záleží jestli kouříš doma nebo venku a záleží také na tabáku a jeho nacpání, ale dýmku s takovou komorou bych kouřil i 3/4 hodiny. Není nic špatného, když Ti dýmka vyhasne, že ji znovu zapálíš. Nejlepší jsou sirky nebo plynový zapalovač a klidně i 5krát nebo 10krát - to je jedno. Pokud kouříš moc rychle, může být tabák dole spařený, takže pak se špatně připaluje a už nemá dobrou chuť. Tabák na dně hlavičky většinou nechutná tak dobře jako na začátku ani když není spařený...


K zapalovani pouzivam dymkovy plynovy zapalovac.

Co se koureni tyce, bafam pouze venku.

A jeste jedna otazka, kdyz dymka zhasne, mam odsypat pouze bily popel, ktery samovolne vypada, nebo i tabak ktery je cerny jakoby ,,ohorely,,
Naposledy upravil Jeronym dne 09 kvě. 2022, 10:54, celkově upraveno 1
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Alter Egon » 09 kvě. 2022, 09:40

Já například neodsypávám vůbec nic a to i u větších dýmek (jendou jsem to zkusil a díky své nešikovnosti jsem vysypal téměř vše).
Prostě když mi dýmka vyhasne, tak tabák a popel hladím dusátkem a zapálím znovu.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 09 kvě. 2022, 10:53

Alter Egon píše:Já například neodsypávám vůbec nic a to i u větších dýmek (jendou jsem to zkusil a díky své nešikovnosti jsem vysypal téměř vše).
Prostě když mi dýmka vyhasne, tak tabák a popel hladím dusátkem a zapálím znovu.


Je tedy mozne, ze tabak mam hodne udusany?
:think: Soudim dle toho, ze samovolne se mi z dymky vysype pouze bily popel,,,tabak co v ni mam naplneny samovolne nevypadne a musim jej vyskrabat. Ovsem kdyz naplnim dymku, a zkousim tah, jde to krasne lehce
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod MBO » 09 kvě. 2022, 11:31

Já odsypávám kvůli snadnějšímu připalování stylem „co vypadne, to vypadne“.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod itrnda » 09 kvě. 2022, 16:51

Jo, taky tak. Odsypat, ale neklepat…
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod BATRACHOS » 09 kvě. 2022, 18:27

Jeronym píše:
Je tedy mozne, ze tabak mam hodne udusany?
:think: Soudim dle toho, ze samovolne se mi z dymky vysype pouze bily popel,,,tabak co v ni mam naplneny samovolne nevypadne a musim jej vyskrabat. Ovsem kdyz naplnim dymku, a zkousim tah, jde to krasne lehce


O jaký tabák se jedná?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 09 kvě. 2022, 21:48

BATRACHOS píše:
O jaký tabák se jedná?


Mac Baren classic :wink:
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Copatej » 09 kvě. 2022, 23:48

:arrow: Jeronym
V první řadě bych Tě rád požádal, aby si necitoval příspěvky aktuálně předešlých kolegů. Pokud Ti například kolega Batrachos napíše a Ty máš odvahu mu odpovědět, nemusíš jeho příspěvek "citovat". Díky :ok: Pokud je to zpráva ob dva či více příspěvků, pak je to v pořádku :ok: , nebo můžeš použít před daný Nick smajlík :arrow: , což znamená, že se Tvá odpověď bude týkat daného kolegy.

V druhé řadě po přečtení Tvých příspěvků bych si dovolil souhlasit s kolegou MBO (jak už to přede mnou napsal, ovšem diplomaticky, že kouřený tabák je po tak krátké době spařený).
Já bych to viděl tak, že kouříš jako prase. Není to prosím urážka, ale pravda. Což je u nás v klubu "bájná věta" :D vyřčená "bájným kolegou" a nadosmrti bude pravdivá :puffy: .
A je úplně jedno, jaký kouříš tabák, jestli kouříš doma, nebo venku, jestli zapaluješ dýmku sirkami, nebo zapalovačem, jakéhokoliv plnění.

Pamatuj! S dýmkou musíš "dýchat". Když si v klidu sedneš do křesla, nacpeš jí, zapálíš, a tak jak bez dýmky by si v klidu oddechoval, dělej to samé s dýmkou. Nadechni lehce kouř, vypust, čtyři vteřiny čekej a opakuj totéž, opravdu, jako když oddechově dýcháš. Po třetím, čtvrtém potažení dusátkem mírně upěchuj, lehce potáhni, čtyři vteřiny čekej a klidně dej dýmce i minutu a půl taky na "oddech" - netahej, jen jí drž v ruce a můžeš se kochat jejím zpracováním. Poté vše opakuj, pozvolna, pomalu. Pokud Ti zhasne, nepěchuj tabák do komory, jen mírně připal a dýmka se rozjede sama.

Po třetím, čtvrtém potažení dusátkem mírně upěchuj, lehce potáhni, čtyři vteřiny čekej a klidně dej dýmce i minutu a půl taky na "oddech" - netahej, jen jí drž v ruce a můžeš se kochat jejím zpracováním... :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: :puffy: A tak stále dokola. Uvidíš sám po několika nezdarech, že to začne bezezbytku fungovat. Držím Ti pěsti kolego :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Jeronym » 10 kvě. 2022, 05:42

Prvni odstavec beru na vedomi :wink: a za dalsi cast tveho prispevku, velice dekuji!!! konecne nekdo primo specifikoval, bafani jako takove, coz jsem takto krasne rozepsane ani nikde na netu nenasel.
Zacnu tu takto aplikovat a uvidime :clamp: :puffy:
Jeronym
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 dub. 2022, 18:40

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků