Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Fajfáš » 17 zář. 2008, 23:34

Z flašky se opravdu kouří do plic, je to orientální vynález. Dokonce tak vznikly cigarety. Při francouzko turecký válce za Napoleona vojáci začali cpát tabák do dutinek z papíru, který byl původně obal na střelný prach. Od turků se to pak naučili šlukovat. Při válce mají dýmky smůlu. Proto pan Peterson objevil Army systém.
Fajfáš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13 zář. 2008, 22:01

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Gavryl » 27 pro. 2008, 19:01

Zdravím všechny dýmkaře :puffy: ,

mám trochu problém se zapálením dýmky... Prostě opravdu nevím jak na to... vypotřeboval jsem krabičku sirek a ..... NIC
Nevím co jsem dělal špatně... Tak vám to popíšu snad tam někde najdete chybu...

Naskládal jsem tam koření... zapálím sirku a zapaluji dýmku trochu tahám... vydechnu.... tahám vydechnu... zopakuji to desektrát... červená se to tam... a potom se příběh rozdvojuje...
1)přiklepnu to desítkem... no a .................................. :smoke2:
2) na chvilku toho nechám ... no a................................ :smoke2:

Opravdu nevím jak na to...

pomohl by mě váš názor (jestli je preoblém v tabáku ve mě atd atd...) a také jestli někde v okolí Rožnova pod Radhoštěm není někde nějaký klub popř. obchůdek... kde by to nebyl problém vysvětlit...

Díky moc za názor či radu...popř. informaci
Gavryl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 17:13

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Stano » 27 pro. 2008, 19:15

:arrow: Gavryl
Zdravím a vitaj medzi nami.
možno by ti pomohlo keby si si prečítal celý tento thread a ešte
viewtopic.php?f=2&t=1586
viewtopic.php?f=2&t=1542
aspoň mne to pomohlo.Ale určite ti niekto poradí lepšie ako ja.
áá.. basa to už ošéfoval.prosím moderátora o výmaz
Naposledy upravil Stano dne 27 pro. 2008, 19:24, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 46
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod basa333 » 27 pro. 2008, 19:15

ahoj gavryle,

hlavně nezoufej. ono to na začátek chce trošku pocvičit. hlavně žádné prudké dýmání, tahej právě tolik, aby to plamínek přitáhlo do hlavičky, zabafej, lehce přidusni, ještě jednou připal, zabafej, lehce přidusni a takhle to párkrát zkus - však se to chytí. vychytat správný poměr mezi četností bafání, připalováním a dusáním chvilku trvá.


jinak tě prosím, napiš sem
viewtopic.php?f=4&t=216&start=1260
pár slov o tobě, je to tu zvykem.
díky basa

golitko, díky za podporu
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Gavryl » 27 pro. 2008, 19:46

Sem tam jsem si to už přečetl, a už jsem si myslel jaká to bude pohodička... ale ono je to asi o zkušenostech, nicméně uvidíme uvidíme... jednoho dne to prostě musí jít :)

Přeji příjemný kouř a voňavý tabák... Hojte
Gavryl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 17:13

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod BATRACHOS » 27 pro. 2008, 20:32

Gavryl píše:Sem tam jsem si to už přečetl, a už jsem si myslel jaká to bude pohodička... ale ono je to asi o zkušenostech, nicméně uvidíme uvidíme... jednoho dne to prostě musí jít :)

Přeji příjemný kouř a voňavý tabák... Hojte


1. Uč se na fajfce, kterou Ti nejni líto odepsat, ale která je chuťově snesitelná
2. Kup si fajfkový zapalovač, hodí se zvlášť při častém zapalování
3. Hlavní problém bývá s nacpáváním ... HLAVNĚ NE MOC NATĚSNO :!: :!: :!:
4. Začátečník mívá sklon fajfku "předusat" až k zadušení uhlíku a úplnému utemování hlavičky. Dusej s rozmyslem a VŽDY PŘI DUSÁNÍ POTAHUJ :!:
5. Pokud máš tyhle problémy, nekupuj si Black Cavendish a už vůbec ne tabák flake. Kup si Mixture a nech ji trochu proschnout, než nacpeš.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Drnda » 27 pro. 2008, 20:57

Přesně jak píše žabák. Jen bych mírně oponoval s tím zapalovačem - podle mě sirky udělají mnohlem lepší "plamínek" a navíc jsou ohleduplnější k dýmce - zapalovač budeš jistě potřebovat ale až časem, kdy získáš pro oheň ten správný cit. Pro začátek nezapomeň na filtry - zmírníš následky popálení jazyka, které ať chceš nebo ne dříve či později přijde...
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Gavryl » 27 pro. 2008, 21:14

Drnda píše:Přesně jak píše žabák. Jen bych mírně oponoval s tím zapalovačem - podle mě sirky udělají mnohlem lepší "plamínek" a navíc jsou ohleduplnější k dýmce - zapalovač budeš jistě potřebovat ale až časem, kdy získáš pro oheň ten správný cit. Pro začátek nezapomeň na filtry - zmírníš následky popálení jazyka, které ať chceš nebo ne dříve či později přijde...

Bohužel jsem dostal dýmku s chladičem... takže fiktr tam dát nemohu

Zkusíme všechny vaše rady...
Gavryl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 17:13

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Stano » 27 pro. 2008, 21:24

ja by som Batrachovi trochu oponoval ohľadne black cavendish. mám veľmi dobré skúsenosti s Samuel Gawith Black Cherry Cavendish. Dobre horí, nemočkuje, neštípe, ale je pravda, že treba brať do úvahy jeho silu.
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 46
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Martin Pedain » 28 pro. 2008, 01:51

Gavryl píše:Zkusíme všechny vaše rady...


Ahoj,

můžeš-li a jsi-li z města jako Praha, Olomouc apod., tak přijmi pozvání na sraz kde ti lidé dají užitečné rady "live" a pomohou vyřešit problém. Jiná možnost je, kouřit, kouřit a kouřit... já začínal bez jakékoliv pomoci a rad, a nevzdal jsem to.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Milos Cerman » 28 pro. 2008, 07:19

BATRACHOS píše:.. Kup si Mixture a nech ji trochu proschnout, než nacpeš.


To ale neznamená "nechat vysušit", ale nechat pár hodin otevřenej.
A ještě maličkost : MIXTURE není název tabáku, ale druh jeho řezu. Bejvá to uvedený u názvu menším písmem.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod basa333 » 28 pro. 2008, 08:13

Gavryl píše: Bohužel jsem dostal dýmku s chladičem... takže fiktr tam dát nemohu...


předpokládám, že jsi ten chladič vyndal - pokud ne, tak to klidně udělej - je k ničemu
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Gavryl » 28 pro. 2008, 09:55

Gavryl píše: Bohužel jsem dostal dýmku s chladičem... takže fiktr tam dát nemohu...


basa333 píše: předpokládám, že jsi ten chladič vyndal - pokud ne, tak to klidně udělej - je k ničemu


Nic jsem nevyndával, vím že to díky kondenzaci páry tvoří močku, ale myslím, že ono je to ze začátku jedno a navíc nechci si spálit jazyk... (podle mě to by měl být účel... :) )
Spíš otázka zda by se to nedalo předělat na filtr...??? mám BPK.. sic je to noob ale pro začatečníka je to jako dělané... už jen kvuli tomu, že tahle dýmka na 99,9periodických padne za vlast z čehož vyplívá, že se to blíží limitě a tudíž padne na 100% :)
Gavryl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 17:13

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod basa333 » 28 pro. 2008, 10:22

předělat na filtr by se to asi sice dalo (záleží ovšem natloušťce krčku - musí tam na to být místo), ale pokud by to šlo, je to poměrně dost práce - nové vrtání krčku a výroba nového náustku není úplně sranda.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Milos Cerman » 28 pro. 2008, 10:24

Chladič na sebe jímá kondenzát, protože kov je vždychy o nějakoi tu tisícinku stupňě chladnější, ale to se týkalo nefermentovaných, anebo málo fermentovaných tabáů ještě tak v 60 - totých letech. Dnešní tabáky zase tolik nemočkujou, a tak "chladič" není potřeba. Jsou lidé, kteří tvrdí, že je to naopak překážka, která brzdí volný průchod kouře. Nenech se plést názvem, tento chladič nechladí, aby chladil, usel by teplo někam odvádět, a to nedělá.

Není zákonitě nutný, abys svoji první dýmku zničil, já dostal od kamarádů na čundru svou prvničku, a i když to bylo v roce 1962, mám ji dodnes.

A mám taky několik bejvalejch bezfiltrovek převrtanejch na filtr. Záleží jenomba rozměrech dýmky, aby se tam filtr vešel. Když se nevejde 9mm, tak je možný použít filtr 6mm.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron