Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Todík » 20 úno. 2005, 17:08

bigdragon píše:dusal jsem dřevěným dusátkem (našel jsem typlovací? kolík no jak se tím spojují kusy dřeva) a celkem to šlo dýmka na 5 sirek. Ale musím si pořídit něco většího byla to taková z nouze cnost. Ale taky jsem použil ten styl nacpávání s rotací (po šroubovici) :)


Jo, tím to jde taky - ještě si ho nožíkem ozdobíš a máš bezkonkurenční vlastní dusátko! :)
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Šimi » 20 úno. 2005, 18:06

Ten způsob rotačního podusávání, k tomu jsem taky nějak dospěl. Ještě musím vygómat ten dusaci špalék. Dycky mě štvalo, že při podusávání mi to zhasíná. Snažil jsem se přitom potahovat, bylo to lepší. ale ne zcela. Ten špalék MUSÍM mít.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Todík » 20 úno. 2005, 18:14

Simi píše:Ten způsob rotačního podusávání, k tomu jsem taky nějak dospěl. Ještě musím vygómat ten dusaci špalék. Dycky mě štvalo, že při podusávání mi to zhasíná. Snažil jsem se přitom potahovat, bylo to lepší. ale ne zcela. Ten špalék MUSÍM mít.


Tím "rotačním" lehkým přidusáváním vlastně ad jedna přemístňuješ "ohýnek" v kotlíku a rozprostíráš ho a taky omezuješ a ad dvě naháníš neshořelý tabák od krajů kotlíku do středu. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 04 bře. 2005, 11:11

v jedněch pravidlech kuřácké soutěže jsem se dozvěděl že dýmka nesmí zahořet může mi někdo vysvětlit co to znamená?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 04 bře. 2005, 11:51

bigdragon píše:v jedněch pravidlech kuřácké soutěže jsem se dozvěděl že dýmka nesmí zahořet může mi někdo vysvětlit co to znamená?



Na to už jsem se chtěl taky někoho zeptat. Podle mě to buď znamená, že ji nesmíš napálit, anebo že při zapalování ti z ní nemí vyšlehnout plamen. Spíš to bude to první, ale vážně nevím :?:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 04 bře. 2005, 11:53

fajka je pri sutazi nova, nema ziadnu karbonovu vrstvu a preto by sa mohlo stat, ze niekto ku koncu bude silno tahat a pritom bude uz fajcit drevo. je jedno, aky by mal pri tom pocit, ale pokial ide dym z fajky, tak stale sutazi. preto sa u ucastnikoch s najdlhsimi casmi kontroluje, ci si nepomohli k lepsiemu casu tym, ze ciastocne spalili aj drevo. cize ci drevo nezahorelo.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 04 bře. 2005, 12:12

Stejně, LUBO, co mi není jasný, je posuzování... pokud kouřím hodně pomalu, tak z dýmky nejde žádný kouř, a to ani z hlavičky ani z pusy, moc mi to sice nejde a dýmka mi při tom vždy tak po pěti minutách zhasne, ale asi se to dá naučit... takže jak někdo odhalí takového pomalého kuřáka při fixlování? Má třeba rozhodčí právo požadovat vyfouknutí kouře? I když by to znamenalo dýmku trochu víc roztahat a tím spalovat rychleji?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 04 bře. 2005, 12:13

bromden píše:Stejně, LUBO, co mi není jasný, je posuzování... pokud kouřím hodně pomalu, tak z dýmky nejde žádný kouř, a to ani z hlavičky ani z pusy, moc mi to sice nejde a dýmka mi při tom vždy tak po pěti minutách zhasne, ale asi se to dá naučit... takže jak někdo odhalí takového pomalého kuřáka při fixlování? Má třeba rozhodčí právo požadovat vyfouknutí kouře? I když by to znamenalo dýmku trochu víc roztahat a tím spalovat rychleji?


pravo pozadat te o vyfouknuti koure rozhodci ma .... nevyfouknes = diskvalifikace
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 04 bře. 2005, 12:15

Súťažiaci je povinný na požiadanie rozhodcu vyfúknuť dym z úst....
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 04 bře. 2005, 12:21

bromden píše:pokud kouřím hodně pomalu, tak z dýmky nejde žádný kouř, a to ani z hlavičky ani z pusy


Tak to kouříš už MOC pomalu :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 04 bře. 2005, 12:24

presne tak. a rozhodca to aj robi. ovsem pri skusenych sutaziacich vie kazdy z nich rozhodcovi ukazat maly uhlik uprostred tabaku. ti najlepsi su schopni potiahnut raz za minutu a sledovat cele hodiny proces horenia, pricom v podstate velmi casto pouzivaju kolik, takmer pri kazdom potiahnuti. sam som si vyskusal, ze ci by som stihol pocas sutaze odist napriklad na wc a vratit sa bez toho, aby fajka na stole vyhasla a nebol to problem. vydrz vyse troch hodin s 3 gramami tabaku, co je asi polovica komory, je mozna len specialnym sposobom fajcenia, pri ktorom sa stale pouziva kolik. hlavne v zavere. par krat sa mi stalo, ze som mohol potiahnut, ako som chcel, a dym som nevyfukol, ale uhlik som stale este mal a horel.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 04 bře. 2005, 13:00

No, dík za odpovědi... možná se někdy na nějakou soutěž zajedu podívat, ale vyzkoušet to mě snad ani neláká... to už je "zábava" sui generis, s kouřením příliš nesouvisející... :lol:

Btw, nebo až Fénix v rámci svého dýmkařsky všeobjímajícího záběru nějakou tu soutěž zorganizuje...

Btw2: co se obvykle kouří za tabáky, ze starých briarů jsem nabyl dojmu že jediné kriterium provýběr je "čemu potřebuje mostex udělat reklamu (a tudíž ho dá zadarmiko)", ale to je dost let zpátky... je to porád stejný?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod LUBO » 04 bře. 2005, 13:10

na tuto odpoved su tu povolanejsi, ako napriklad nas kamarat Pavel Srubar - Vitsoft - ktory sa podiela na organizovani takychto sutazi v brne. co mozem povedat, tak su to dost vyrazne aromatiky, na poslednej sutazi v brne nas od toho az stipali jazyky, ale jedno sa musi nechat, tie sutazne tabaky maju vybornu vlhkost a naozaj velmi dlho horia.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Twineryy » 04 bře. 2005, 19:23

bromden píše:No, dík za odpovědi... možná se někdy na nějakou soutěž zajedu podívat, ale vyzkoušet to mě snad ani neláká... to už je "zábava" sui generis, s kouřením příliš nesouvisející... :lol:

Btw, nebo až Fénix v rámci svého dýmkařsky všeobjímajícího záběru nějakou tu soutěž zorganizuje...

Btw2: co se obvykle kouří za tabáky, ze starých briarů jsem nabyl dojmu že jediné kriterium provýběr je "čemu potřebuje mostex udělat reklamu (a tudíž ho dá zadarmiko)", ale to je dost let zpátky... je to porád stejný?


Je to jednoduchý, kdo to sponzoruje, toho tabák se kouří :lol: . V naprosté většině se kouří aromatiky - říká se, že se vždy kouří tabák, který dotyčnému nechutná a ještě ho musí vymlasknout z nezakouřený dýmky :D . Při soutěžním stylu kouření si na tabáku ani pochutnat nejde, je to prostě úplně o něčem jiným.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 04 bře. 2005, 19:34

Twineryy píše:
bromden píše:No, dík za odpovědi... možná se někdy na nějakou soutěž zajedu podívat, ale vyzkoušet to mě snad ani neláká... to už je "zábava" sui generis, s kouřením příliš nesouvisející... :lol:

Btw, nebo až Fénix v rámci svého dýmkařsky všeobjímajícího záběru nějakou tu soutěž zorganizuje...

Btw2: co se obvykle kouří za tabáky, ze starých briarů jsem nabyl dojmu že jediné kriterium provýběr je "čemu potřebuje mostex udělat reklamu (a tudíž ho dá zadarmiko)", ale to je dost let zpátky... je to porád stejný?


Je to jednoduchý, kdo to sponzoruje, toho tabák se kouří :lol: . V naprosté většině se kouří aromatiky - říká se, že se vždy kouří tabák, který dotyčnému nechutná a ještě ho musí vymlasknout z nezakouřený dýmky :D . Při soutěžním stylu kouření si na tabáku ani pochutnat nejde, je to prostě úplně o něčem jiným.


o cem teda? :P
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků