Jak nacpat flake?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Jak nacpat flake?

Příspěvekod Dr.Železo » 29 črc. 2011, 21:58

Zdravím všechny,
před nedávnem jsem přišel o svoje "dýmkové panictví" a rád bych se, od vás zkušenějších, dozvěděl, jak vhodně nacpat tabák typu flake? Samotné zpracování a správné nacpání mi připadá už jako "vyšší dívčí". Konkrétně jsem zkoušel Samuel Gawith- Sam´s Flake--> plátek tabáku jsem příčně natrhal a pak dále rozdrobil na cca 6- 8mm kousky, relativně špatně se to zapaluje (tabák sám hoří až na čtvrtou nebo pátou zápalku) a musím celkem intenzivně bafat, což dost dýmku rozpaluje. Když s bafáním zvolním, má tendenci k rychlému zhasnutí... Co poradíte? :wink:
Uživatelský avatar
Dr.Železo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 40
Registrován: 29 črc. 2011, 18:52
Bydliště: Praha

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod kukab » 30 črc. 2011, 11:09

Já když začínal kouřit fláky, tak jsem taky zkoušel různé metody rolování, trhání, balení do kuliček apod. Zjistil jsem, že na tohle prostě nemám, výsledky byly vždy přinejmenčím rozpačité, a tak jsem se na to vykašlal a všechny fláky teď v dlaních jednoduše rozmělním skoro na mixture. Tabák pak cpu velmi zlehka a vzdušně a nemám problém. Jinak SG Sam´s Flake a obecně většina fláků od SG se často kouří dost problematicky -tabák je vlhčí, fláky jsou hodně hrubé a proto se to špatně zapaluje, občas zhasíná atd. Jestli máš s tímhle tabákem problémy, je to zkrátka normální a zlepší se to jenom přibývajícími zkušenostmi. Musíš si prostě najít svůj optimální způsob nacpání a kouření, každý to má jinak.
Ale jsou tu jistě zkušenější, co poradí lépe. :puffy:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Hades » 30 črc. 2011, 11:30

flake chce nácpávat opraddu hodně volně, po zapálení má tendenci hodně zaplnit komoru. tuším Beda tu popisoval, že by to mělo v dýmce "hvízdat".
Taky mi to trvalo dlouho, ale nejlepší způsob je trhnout na výšku komory, jemně uvolnit vlákna tabáku a na výšku nacpat. To co ti zbyde jemně rozmělnit a zasypat, usnadníš si tím zapálení i hoření, ale na tohle musíš příjít sám jen praxí, neboj se půjde to a pak si ty flejkový tabáky teprve vychutnáš. Hoří studeně, a dlouho :-)
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Namornik » 30 črc. 2011, 11:31

Já flák složim a pak kroutim až se rozpadne na malý kousky který do faji necpu ale jen nasypu a poklepávám prstama na faju a na konci lehce přimáčknu.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Old Bob » 30 črc. 2011, 12:49

SG flake jsou obvykle velmi vlhké a voda nehoří (ale je skvělý obchodní artikl), nechávám proschnout a nůžkama napříč nastříhám cca 2,5 - 3 mm, vznikne cube cut a ten hoří a chutná jak má. :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod mrcos » 30 črc. 2011, 13:52

Na flake je možná dobré si postupně zvykat - nejdřív drobit na vlákna, v podstatě z toho udělat až loose cut a postupně míň a míň rozrubávat. :think: Až se člověk dostane na otýpky jen tak přeloženýho a trochu promnutýho flaku.
Osobně teď používám stejnou metodu jako Old Bob, kromě hodně nehořlavýho 1792 flake, ten jenom zmuchlám a pak se ho snažím podpálit tak, aby už moc nezhasínal (nehořlavá várka).
podrobně zde: odkaz s videem
Naposledy upravil mrcos dne 30 črc. 2011, 15:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Luciano » 30 črc. 2011, 15:26

Ja mam problemy s Chocolate Flake, predposledna davka bola snad azbestova. Osobne vsa napchavam tak, ako ma to kedysi ucil Baca. Natrhat po vlaknach. Natrhat vlakna na kusky a jemne nalozit. Ta drt co zostane plus jedno vlako rozmrlene v dlani hodim na vrch pre zapalovanie :puffy:
Uživatelský avatar
Luciano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 197
Věk: 31
Registrován: 30 bře. 2011, 18:57
Bydliště: Slovenská Republika

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod javatar » 01 srp. 2011, 11:50

ja flake rozdrobim v dlaniach (kruzivim pohybom) a napchavam ako klasicky... pripadne takyto tabak sa da aj velmi dobre usulat do papieriku - cigareta z Petersonovho UF (este som zafajcoval tak som nakladol len do 1/3 platku a dost tabaku ostalo) chutila velmi dobre (aj ked nie ako vo fajke) a z SG cokoflaku bola prinajmensom velmi zaujmava (na ten som pouzil malu fajku tak sa tam nevosiel cely) - ale vo fajke aj tak ten tabak chuti daleko lepsie
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod nelimbei » 01 srp. 2011, 13:38

Dr.Železo píše:Zdravím všechny,
před nedávnem jsem přišel o svoje "dýmkové panictví" a rád bych se, od vás zkušenějších, dozvěděl, jak vhodně nacpat tabák typu flake? Samotné zpracování a správné nacpání mi připadá už jako "vyšší dívčí". Konkrétně jsem zkoušel Samuel Gawith- Sam´s Flake--> plátek tabáku jsem příčně natrhal a pak dále rozdrobil na cca 6- 8mm kousky, relativně špatně se to zapaluje (tabák sám hoří až na čtvrtou nebo pátou zápalku) a musím celkem intenzivně bafat, což dost dýmku rozpaluje. Když s bafáním zvolním, má tendenci k rychlému zhasnutí... Co poradíte? :wink:


Pro začátek je lepší vybírat si flaky vhodné i pro začátečníky. Sam,s flake (ale i většina ostatních Samových flaků) to IMHO není .

Zbytek- viz výše příspěvek mrcose ....
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Dr.Železo » 01 srp. 2011, 18:23

Díky všem za rady a tipy!
Po přečtení posledního příspěvku od nelimbei-e jsem zapochyboval, zda jsem přece jenom pro začátek poněkud "nepřetáhl nápřah" s tímto typem tabáku... Nicméně ještě dnes v podvečer jsem to zkusil znovu- nechal se inspirovat vašimi zkušenostmi, tabák natrhal, rozemnul, spíš než nacpal, tak do dýmky nasypal, nahoru pak přisypal ty úplně nejjemnější a nejmenší kousíčky, celé to jen zlehka urovnal a co se nestalo? Na druhé nebo třetí připálení tabák hořel sám, za celé kouření (a že bylo pekelně dlouhé :-) ) jsem musel znovu zapalovat dohromady asi pět- nebo šestkrát. A to spíš jen vinou toho, že během procházky jsem se dýmce zase ne úplně věnoval.. Po celou dobu byla dýmka jen vlažná a po dokouření v ní nebylo ani minimum močky. Snad jen menší pihou na kráse bylo to, že v cca polovině kouření chutnal tabák trochu suše a možná i maličko škrábal na jazyku a patře. Každopádně z toho všeho mám celkem dobrý pocit a těším se na příště. :smoke5:
Ještě jednou díky všem!
Uživatelský avatar
Dr.Železo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 40
Registrován: 29 črc. 2011, 18:52
Bydliště: Praha

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod midloch » 01 srp. 2011, 19:10

Ja bych se flaku od SG zase tolik nebal - ono tech kvalitnich flaku na nasem trhu zase tolik neni. To co je od GH a ma v nazvu flake je ve skutecnosti ready rubbed, to same treba Marlin flake od Rattray's. Pak zbyvaji flaky od Petersona, ktere jsou zase do zacatku nikotinove dost velka naloz a nejake flaky od MB a Stanislawa - od MB je vcelku dobry Navy flake a pro nauceni se kdejakych kulicek a rulicek celkem vhodny protoze neni moc konzistentni a tak se mi v zacatcich nestalo, ze bych fajfku utemoval tak ze by netahla.
Hlavni je ze ses s tim Samem dokazal nejak vyporadat - je to totiz vybornej tabak
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Plzenaak » 16 srp. 2011, 07:53

Sam´s Flake hoří asi nejhůř ze všech SG fláků co jsem měl. Jetli ho zvládneš, tak všechno ostatní bude pohoda.
Uživatelský avatar
Plzenaak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 376
Věk: 47
Registrován: 22 zář. 2010, 08:03
Bydliště: Plzeň

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod basa333 » 16 srp. 2011, 08:08

možná některé šarže - já osobně jsem s ním nikdy neměl problémy
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Scalex » 16 srp. 2011, 08:44

Určitě je to šaržemi, měl jsem dvě balení, jedno naprosto bezproblémové, ve druhém byly místo flaků prapodivné kožovité útvary, fakt to připomínalo odřezky tmavé kůže, nedalo se to rozemnout na vlákna, leda potrhat na menší kusy, ale pořád to bylo kompaktní (a přitom to nebylo až tak vlhké) a absolutně nehořlavé. Zkusil jsem i postříhat na čtverečky a navolno nasypat do fajfky. Bezúspěšně. To bylo jedinkrát, co jinak dobrý tabák letěl do koše.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Jak nacpat flake?

Příspěvekod Dr.Železo » 16 srp. 2011, 21:25

Plzenaak: Jakožto dýmkařskej učeň to nedokážu náležitě erudovaně posoudit, nicméně taky se mi nezdá, že by to s tímhle tabákem byla nějaká tragédie a skutečně asi bude záležet "na kusu". Jediný, s čím mám dosud možnost srovnávat, tak je (zatracovanej) Kentucky Bird, kterej dle recenzí hoří celkem bezproblémově, a v porovnání s ním dle mého hoří Sam´s Flake jen o fous hůř. Zapálení je tak na dvě nebo tři sirky a pak mi vždy vydržel hořet cca 10- 15min... Což vzhledem k tomu, že vykouření celé dýmky s menšími přestávkami mi trvalo cca 1.45hod, znamená, že za celé kouření jsem musel +/- 8x připalovat a to není žádnej malér, ne?
Uživatelský avatar
Dr.Železo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 40
Registrován: 29 črc. 2011, 18:52
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků