Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

07 bře. 2014, 13:41

A to já si libuju, jak s dýmkou skoro nic neutratím oproti například doutníkům :)
Asi to do toho nechce skákat tak po hlavě a kouřit v klidu pár dýmek týdně a je to. A cigára zrušit úplně.

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

07 bře. 2014, 13:49

Ale on si priznal v com je chyba (dokonca to napisal priamo) - nema silnu volu. Pokial mu to za to nestoji tak nech kludne fajci cigarety - na fajku treba podmienky a hlavne spravnu naladu a to si bez pevnej vole zabezpeci tazko.

Ak sa chce zbavit aj cigariet tak odporucam kombinaciu snuff + nieco na zamestnanie ruk (penspinning, origami, kartove triky, yoyo a pod. cokolvek co sa po chvili stane rutinou a bude sa dat pritom rozmyslat).

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

07 bře. 2014, 18:20

:arrow: blesk ........a nebo proste víc vydělávej :twisted:

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

09 bře. 2014, 22:55

blesku jestli sbíráš známky nebo máš psa, kočku tak taky počítáš alba nebo žrádlo do prohulenejch prachů, asi jo páč jinak si to neumím vysvětlit....

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

12 bře. 2014, 12:17

Trochu OT, jen příklad, co také může pomoci přestat kouřit (cigarety). Základ je samozřejmě chtít přestat. Někdy také může pomoci "vis maior":
kamarád dlouholetý těžký kuřák si uhnal slepáka, pokorně odjel do nemocnice, tam si poležel 4 dny, pochopitelně nesměl a nemohl kouřit. Když se vrátil dom, rozhodl se v nekouření pokračovat. Tři měsíce nato - po několika letech marné snahy o potomstvo - bum, čekají dvojčata :-) (to samozřejmě může být jenom náhoda...).
Jelikož ale je člověk rozumný a tabák má rád, seznamuje se s mojí asistencí s dýmkou, je nadšený obrovským světem dýmek a tabáků, nesrovnatelným s nuzným fenoménem cigarety, což není defacto nic víc, než dávka pro narkomana-tabakistu z mizerného (jestli vůbec) tabáku.

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

12 bře. 2014, 18:58

Další krok k ukončení závislosti.
Na routru zakážu tohle fórum a další stránky týkající se dýmek.
Prosím o zrušení účtu.

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

12 bře. 2014, 19:42

V lednu jsem si koupil nové auto za 600 000,- k tomu letní gumy za 5.600,- potahy za 3.500,-
měsíčně jsem utratil za benzín 5.000,- to je celkem za dva měsíce 2014 - 619 100 : 2 = 309 550 měsíčně.
Prodávám auto. Končim s ježděnim!
:ot:

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

12 bře. 2014, 21:02

:rofl: :ok:
:arrow: blesk
v prvom rade by si mal zrušiť všetky záľuby, vyhodiť ženu, ak nejakú máš ,aj deti( veď tiež jedia a majú svoje potreby), predať auto a zavrieť sa do zvukotesnej miestnosti bez okien a dverí najlepšie v kazajke nech ti ruky nezavadzajú...


btw: jeden známy má na takých "broukov Pytlíkov" vetu: keď si k o k o t nemôžeš byť lastovička" :wink: :smoke1:

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

13 bře. 2014, 08:57

:rofl:

I když by kolega s dýmkou takto razantně seknul, tak se ptám, co přijde místo nich? Protože něco určitě zase

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

13 bře. 2014, 09:14

Nesmysl... Az zjisti, ze zakazovani si cehokoli v routeru se da obejit (zejména, když je admin), tak prekope elektricke vedeni do bytu, zamkne se, zalomi klic v zamku a zatluce okenice. A hned bude od všech nepravosti a pokuseni svoji silnou vuli izolovan... :twisted: :rofl: :mrgreen:

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

13 bře. 2014, 09:20

Znám lidi, co do Babetty vrazili desetitisíce. Mají to jako zálibu a do záliby prostě něco vrazit musíš a chceš. Stejně jako do dýmání. Jo, můžu si koupit nejlevnější PBK a kouřit z něj kopřivy, ale to mě asi naplňovat nebude, žejo...
Ber dýmku jako koníček a jestli tě to baví, peněz nelituj.
A jestli jich přece jen lituješ, tak si holt nic neužívej, cpi prachy do matrace a čekej, až ti prdne cévka a z peněz nic mít nebudeš.

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

13 bře. 2014, 18:22

blesk píše:Konečné rozhodnutí, všechny dýmky jsem prodal a tabák taky, dokavať jsem je měl doma tak jsem si občas nacpal a potom častějc.......
Skončil jsem z časových a finančních důvodů kouřit dýmky, cigara jenom omezil, jako závislák nikotin potřebuju.


Trošku mimo ne?

Z časových a finančních důvodů skončíš s dýmkami, jak jsi napsal omezíš (?) cigára (jde to vůbec - řekl bych, že ne) a v konečným důsledku za ně stejně zaplatíš ročně víc než za dýmky a tabák do nich. Jasně, tvoje věc, ale podle toho co jsi tu vypočítával to máš jaksi divně poskládané.

Kouřil jsem cigarety a to jako že dost. Třicítka denně nebyl problém. Přešel jsem na dýmky a stejně ještě nějaký čas s cigaretama bojoval. Pak přišel zlom a já se nemohl na cigáro ani podívat. Dneska když si dám v nějakém poblbnutí smyslů cigaretu, tak je mi z ní jednak blbě a druhak si říkám, proč to dělám. Ale i ve výše uvedené době bych nikdy nepřestal sdýmkou ve prospěch cigaret.

Jestli jsi opravdu závislák jak píšeš, kup si pár puků snusu a prostě cigára nekuř. Mně trvalo týden, než jsem se na snus s cigaret přeprogramoval a naprostá pohoda.

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

13 bře. 2014, 19:36

Můžu potvrdit. Za poslední rok jsem sklouznul k cigaretám jednou na tři týdny a podruhé na dva. Tedy jsem opravdu spokojený a dokázal jsem to díky snusu. Když ho odstavím , do týdne jsem u cigaret. Asi platí, že součet neřestí je konstantní. Dýmky bych do toho nemíchal. Podle mě stojí trochu stranou. Ale jako dýmkař, nikomu jeho rozhodnutí neberu. Jen to mám jinak.

Re: Poradna... pro odvykání kouření.

24 bře. 2014, 08:18

Já jsem po pětadvaceti letech kouření 20-40-60 máček denně přestal z minuty na minutu koupením elektronické cigarety, už jsou to téměř čtyři roky. Cigareta mi nic neříká a dokonce ani prví dny a týdny přechodu jsem něměl na cigaretů ani pomyšlení, ecígo mi to kupodivo úplně nahradilo. Občas se hecnu a u piva si dám cigaretu, jednu, ani ji nedokouřím, je to fakt hnus :-)
No a co se týče peněz, náplně mě stojí cca 10 kč na den, takže v tomto úspora je veliká, jiná věc je, že když se člověk do toho malinko zapálí, tak nakupuje tam nový grip, tam nové atty, občas baterie atd. takže i do kouření elektrik leze nakonec dost peněz. Ale nemusí, člověk si klidne vystačí s jedním strojem.
Znám spoustu lidí, kteří skusili ekouřit a spousta z nich se zase vrátila k cigárám, někdo dřív a někdo později, ale spousta ne.
Odeslat odpověď