Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Problemy s naustkem (okousany, zasedly atd.)

Příspěvekod Renno » 18 lis. 2004, 15:25

Doufám, že tímto dotazem neurazím žádného znalce, ale zajímalo by mě, jestli máte také poškrábaný náústek od zubů (tedy náústek od dýmky :) ). Mám jednu tzv. dýmku do terénu a u ní je to už opravdu markantní. Dá se s tím něco dělat nebo se musí celý náústek vyměnit. Neumím si představit se neustále hlídat a nedržet ji v zubech. U těch lepších dýmek (tedy vlastně jedné :D ) si budu dávat pozor -dostanu ji až k vánocům :lol: .
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Qido » 18 lis. 2004, 15:41

Já vždycky myslel, že okousaný náústek patří k "patině", asi jako oblejskaný pažby koltů :D . Ale u "lepších" dýmek to asi neplatí (sám žádnou nemám, takže nevím).
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Prorok » 18 lis. 2004, 15:57

no ja drzim v zubech akorat levnejsi dymky a drazsi holt v ruce...
no ale mozna je to tim, ze ty drazsi (a tezsi) v zubech neudrzim :twisted:
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 18 lis. 2004, 17:11

Já je mám taky okousaný...
Až si jednoho krásnýho dne koupím půlkilovej freehand, budu ho kouřit jen doma a z ruky a neokoušu ho...
Jinak, u akryláků to podle mne není moc vidět, sem tam to rozleštím a je, zbydou jen hlubší rýhy...
Závěrem si dovolím úvahu takřka filosofickou - dýmku, kterou mám poškrábanou od zubů, nosím v puse, tudíž ji, když ji kouřím, vystavuji okolnímu světu na odiv jen tou neokousanou částí... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 18 lis. 2004, 18:20

Okousaný náustek k dýmce patří stejně jako karbonová vrstva, nebo trošku očouzenej vršek hlavičky. Je to holt předmět denní spotřeby. Neumím si představit nedržet dýmku v zubech. To je pak jako cucat dudlík :lol: . Okousanej náustek nevadí, když je vyleštěnej. Mě vadí zašedlej, nebo dokonce zažloutlej náustek. To je známka toho, že se dýmkař o své dýmky nestará. Okousanost naopak svědčí o tom, že je svědomitě zakuřuje :wink: . Pokud chcete mít dýmky netknuté, tak z nich nekuřte 8) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jaroslav » 19 lis. 2004, 05:21

V této souvislosti bych se rád zeptal, jestli máte nějaká speciální mazadla a čistidla na dýmky, hlavně pak tedy na ty náústky?
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod Milos Cerman » 19 lis. 2004, 07:43

Pokud má náústek jenom šedavý nálet od vlhkosti rtů, je možné ho vyleštit leštící pastou SAVILELI, prodává se samostatně anebo v setu s politůrou na leštění hlavičky dýmek, ta funuje jenom na některé hlavičky. S tou skušenosti nemám, ale pasta je dobrá. Leští i osleplé náústky od sluníčka.
Měla by být v každém lepším obchodě s kuřivem.
Prokousnuté a zlomené náústky - to je horší. Některé prodejny jejich výměnu zajišťují, prostřednictvím spřátelených výrobců dýmek.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Twineryy » 19 lis. 2004, 07:54

Jaroslav píše:V této souvislosti bych se rád zeptal, jestli máte nějaká speciální mazadla a čistidla na dýmky, hlavně pak tedy na ty náústky?


Zubní pasta + filcovej hadr (lépe filcovej kotouč) = lesk jak blesk :D .

Leštím tím i displej mobilu a vypadá stále jako z krámu. Jenom se na to u toho mobilu musí opatrně. Jinak se plast mléčně zakalí a je po něm :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod LUBO » 19 lis. 2004, 08:22

ja mam lestiacu pastu od DENICOTEA, ale pouzivam tiez tu istu metodu, ako TWINERYY, naustok potom prijemne vonia a nesmrdi, ako po lestiacej paste od denicotey. lestenie zubnou pastou je odjakziva znama metoda, ked som bol maly chlapec, moj stryko vyrobil model lietadielka z plexiskla, bolo krasne vylestene a ked som sa ho pytal, ako to lestil, povedal mi, ze to tak islo obycajnou zubnou pastou. odvtedy mam tuto znalost a obcas ju vyuzijem.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod carolco » 19 lis. 2004, 09:27

btw nemate niekto skusenosti s "prezervativmi" na naustok? vyzera to ako asi 1,5 centimetrova gumenna hadicka, ktora sa natiahne na koniec naustku a je prave obranou proti doskriabaniu. videl som to na nejakom americkom e-shope a stalo to smiesne peniaze. mozno by sa to dalo vyrobit aj odrezanim z nejakej silikonovej hadice, ale ako na potvoru, ziadnu taku neviem zohnat, aby som to otestoval.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 19 lis. 2004, 10:01

carolco píše:btw nemate niekto skusenosti s "prezervativmi" na naustok? vyzera to ako asi 1,5 centimetrova gumenna hadicka, ktora sa natiahne na koniec naustku a je prave obranou proti doskriabaniu. videl som to na nejakom americkom e-shope a stalo to smiesne peniaze. mozno by sa to dalo vyrobit aj odrezanim z nejakej silikonovej hadice, ale ako na potvoru, ziadnu taku neviem zohnat, aby som to otestoval.


To jsem taky někde viděl. Problém internetu je ten, že nikdy nevim kde :lol: . Ale mě to nechytlo. Cucat gumu nemusim. Možná by se to hodilo u těžkých freehandů, aby se člověk mohl pořádně, s jistotou zakousnout :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Renno » 19 lis. 2004, 11:15

Tak to jsou všechno, aspoň tedy pro mne, velmi užitečné rady a nápady, které jsem potřeboval vědět k tomu mému okousanému náústku. Takže tímto děkuji všem přispívajícím moc a moc. :)
Ještě mě napadlo jedno řešení pro šikuly :D:vytvořit něco jako držátko na dýmku upevněné na krku (jako na foukací harmoniku) a nebo variace držátka vedeného z přilby.......vhodné pro stavební inženýry :lol:
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Twineryy » 19 lis. 2004, 12:16

Ještě dělám jednu věc, abych udržel náustky lesklé. Přijde mi totiž, že vysychají, stejně jako skluznice u lyží. Možná je to blbost, ale osvědčilo se mi to. Čas od času vyleštím náustky hadříkem s olejíčkem na hudební nástroje. Ty zašedlejší tím krásně zčernaj. Do druhého dne se olejíček odpaří, ale náustek zůstane nádherně lesklej a černej. Je to rychlý, levný a efektní. Sice to nevydrží tak dlouho, ale zase nehrozí odleštění firemní značky na náustku, jako od leštící pasty :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

to twineryy

Příspěvekod LUBO » 19 lis. 2004, 12:33

dobra rada, tiez to skusim.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod carolco » 19 lis. 2004, 12:39

na udrziavanie pekne leskleho naustku vraj staci potriet ho tenkou vrstvou olivoveho oleja, nechat cca 5 minut posobit a potom utriet. bez zaruky, nemam vyskusane...
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků