Dýmka pouští barvu

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dýmka pouští barvu

Příspěvekod Otto » 30 led. 2009, 23:08

Zdravím a mám dotaz. Vlastním tři dýmky Stanwell kupované v různém období. Přesto všechny tři pouštěly barvu. Všimnul jsem si, že mám při kouření načervenalé prsty, po dokouření a vyčištění papírovým kapesníkem jsem po dočištění zjistil barvu na kapesníku. Na ostatních dýmkách Stanwell jsem vyzkoušel za studena otíral hlavičku do papírového kapesníku a opět se zbarvoval. Připadá mi to, jako kdyby na dýmkách chybělo navoskování. Nebyly to dýmky za tři stovky a kupoval jsem je ve specializované prodejně. Reklamoval jsem je a byly někam odeslány na opravu. Po vrácení už nešpiní prsty, ale při vytírání vnitřku dýmky stále pouští moření, které je uvnitř kanálku. Setkali jste se s něčím podobným? Podotýkám, že mám i dýmky od jiných výrobců a tam jsem se s něčím takovým nesetkal.
Otto
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led. 2009, 22:56

Re: Dýmka pouští barvu.

Příspěvekod Nevill » 31 led. 2009, 09:51

Otto píše:Zdravím a mám dotaz. Vlastním tři dýmky Stanwell kupované v různém období. Přesto všechny tři pouštěly barvu. Všimnul jsem si, že mám při kouření načervenalé prsty, po dokouření a vyčištění papírovým kapesníkem jsem po dočištění zjistil barvu na kapesníku. Na ostatních dýmkách Stanwell jsem vyzkoušel za studena otíral hlavičku do papírového kapesníku a opět se zbarvoval. Připadá mi to, jako kdyby na dýmkách chybělo navoskování. Nebyly to dýmky za tři stovky a kupoval jsem je ve specializované prodejně. Reklamoval jsem je a byly někam odeslány na opravu. Po vrácení už nešpiní prsty, ale při vytírání vnitřku dýmky stále pouští moření, které je uvnitř kanálku. Setkali jste se s něčím podobným? Podotýkám, že mám i dýmky od jiných výrobců a tam jsem se s něčím takovým nesetkal.


Stanwellky mám dvě, ale jedna je pískovaná, takže tam nic takového nehrozí. Druhá je hladká, ale nepamatuju si že by barvila z vnější strany. Možná že pokud jde o to vytírání a čištění během těch několika prvních kouření, už si ani nevzpomínám. Ale koukal jsem že ten kouřový kanálek byl skutečně namořený i zevnitř. S něčím takovým jsem se setkal akorát u staré Petersonky, ta byla namořená komplet včetně tabákového kotle, ale barvila jen při tom vytírání kouřového kanálku prvních několik kouření. Na to vnější barvení - těžko říct čím to může být, jestli příliš slabá vrstva vosku, ale zřejmě ti je teď znovu navoskovali, přeleštili a je po problému. Pokud jde o ten vnitřek - já bych to nechal být a raději to nijak nebrousil, trochu to pouští barvu, ale nemělo by to mít vliv ani na kouření a funkci rostlináře. Časem by to prostě mělo přestat barvit... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmka pouští barvu.

Příspěvekod Cifro » 31 led. 2009, 10:05

Mal som podobný problém so Savinelli 320 Opera. Kdesi som sa dočítal, že je to akási samoleštiaca úprava. To samoleštenie ma nejakú dobu celkom s..lo až do tej miery, že som napriek obavám, že fajku pokazím (nie je z najlacnejších), zobral do ruky šmirgel a fajku som tej zázračnej povrchovej úpravy zbavil. Chcel som ju len premoriť, ale na fajke bolo toľko gitu, že som v úprave pokračoval frézou a fajka je teraz rustikovaná a čierna. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo mám nedôveru k talianským fajkám.

Na avatare ju mám práve v hube
Naposledy upravil Cifro dne 31 led. 2009, 10:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Dýmka pouští barvu.

Příspěvekod Pistacik » 31 led. 2009, 10:06

Tak, tak. Nepamatám si, že by niektorá z mojich fajok tak výrazne púšťala farbu. Výnimku tvorí práve Stanwellka, tvar 234 z rady Royal guard, ktorá púšťala farbu napriek tomu, že bola voskovaná. Z povrchu faky, z dymového kanálika, z filtrovej komory... Vlastne ju púšťa dodnes, stačí troška močky vo fitrovej komore a hneď sa to prejaví na čističi... Ešte mám v zásobe 185-ku z rady Silke burn (ktorá nieje voskovaná), ale o tej zatiaľ nemôžem referovať...

Ja osobne to vidím ako malú nepodstatnú chybičku na kráse. Nijako to neriešim a snažím sa si to užiť.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Dýmka pouští barvu.

Příspěvekod mihra » 31 led. 2009, 10:32

Stanwellek mám dvacet, ale barvu nepouští ani jedna. Ale jednou ve Štěpánské měl zákazník stejný problém u výroční Petersonky. Údajně je mořidlo nasáklé ve vosku a při jeho otírání se dostane na ruku. Stačí prý znovu navoskovat a řádně rozleštit.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmka pouští barvu.

Příspěvekod jorgos » 31 led. 2009, 18:35

Moje jedna Stanwellka také lehce pouští.Ale mám pocit,že po každém kouření pouští méně. :wink:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků