Teplota hlavicky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Teplota hlavicky

Příspěvekod AKA » 28 pro. 2008, 16:08

Ahoj, svou prvni dymku mam od Stedreho dne (krasny darek od pritelkyne) a zatim se mi dymani moc libi. Chci se jen zeptat, jak ma/muze byt tepla hlavicka dymky? Nikde jsem nenasel uspokojivou odpoved, jestli mam prestat kourit a nechat vychladnou jakmile se hlavicka zahreje, nebo az zacne palit...?
Zatim kourim tak, ze je hlavicka sice tepla, ale pohodlne ji udrzim v ruce, pokud se zacne vic zahrivat - odlozim, necham vychladnout a pokracuju.
A jeste jedna vec - po 2. koureni se mi odloupla zakurovaci pasta (asi cm nad kanalkem, vyskrabal jsem "napalene" misto lzickou az na drevo, ale drevo propalene nebylo), stava se to?

Diky za odpovedi, Adam
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod basa333 » 28 pro. 2008, 16:49

Ahoj,

zkus se nejprve podívat sem - pokud bys opravdu na něco nenašel odpověď, zkus se ptát dál. Jinak vítej na fóru.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod Milos Cerman » 28 pro. 2008, 17:27

Na snížení teploty občas (néééé pokaždý !!) stačí poťapťat dusátkem.
Tím trochu omezíš oheň. Ale zase to celý neuhas !
Taky záleží jaká je to dýmka. Je-li slabostěnná, musíš dávat velikej pozor. I když se nenapálí, může to odnýst povrchová úprava. Ale jestli je to mohutnej buldoček, a hřeje v ruce, tak je to horší.
Ta odlouplá vrstva uvnitř dýmky svědčí nejspíš o nezrovna kvalitní pastě potažmo vymazání. Co je to za značku a tvar ?
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod AKA » 28 pro. 2008, 20:32

Dekuju za privitani... Samozrejme jsem uz hledal, ale nic o idealni teplote hlavicky jsem nenasel, alespon ne neco takoveho, co by me uspokojilo...

A jelikoz jeden obrazek vyda za tisic slov :
http://aka.poricinadsazavou.cz/dymka_top_aka.JPG
http://aka.poricinadsazavou.cz/dymka_front_aka.JPG
http://aka.poricinadsazavou.cz/dymka_bok_aka.JPG
http://aka.poricinadsazavou.cz/dymka_kotel_aka.JPG
http://aka.poricinadsazavou.cz/dymka_ryti_aka.JPG

Znacku nevim, jelikoz jsem ji sam nekupoval. Pani v prodejne (Pipe Studio Stanislaw v Dlouhe) pritelkyni tvrdila, ze je to jirsovka, ale zadny jeho znak jsem na dymce nenasel.
Jedine co na ni je, je nevyrazne a zcasti zanikle ryti - viz. obrazek dymka_ryti_aka.JPG...
Na jednom obrazku je videt i mala prohloubeninka, co se v dymce vytvorila - doufam ze nemam nejaky spatny kus (kouril jsem tak, ze hlavicka byla trochu tepla, ale nikdy nepalila, pokud zacala byt vic horka, nechal jsem ji vychladnout). Cena dymky byla v relaci 1,5 - 2k...
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod Hades » 28 pro. 2008, 20:49

:arrow: AKA
kuř dál, a pokud hlavičku zbytečně nerozpálíš, nic se jí rozhodně nestane. To odloupnutí se časem zatáhne. Jinak možná oprava je obrousit tuhu z tužky, přidat kapku vody a kapku např. latexu a odloupnutí zamáznout a nechat zaschnout.
IMHO bych to osobně nechal být, maximálně kouskem jemného šmirglu zbrousit do ztracena (ale opravdu jen jemně).
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod BATRACHOS » 28 pro. 2008, 21:41

Jirsa to nejni.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod AKA » 28 pro. 2008, 21:52

A nemate nekdo pojeti od koho muze dymka byt? Podle inicialu a rady Milose Cermana jsem zkoumal George Jensena, ale dymka nema jeho signaturu na naustku...
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod Nevill » 28 pro. 2008, 23:00

AKA píše:A nemate nekdo pojeti od koho muze dymka byt? Podle inicialu a rady Milose Cermana jsem zkoumal George Jensena, ale dymka nema jeho signaturu na naustku...


Georga Jensena podle mě v Dlouhé nemaj...kroužek by možná vypadal na Kršku, ale ten mívá zřeltelnější značení...to rytí vypadá jako La Pipa nebo eventuálně L. Viprati (což je vlastně to samé), ale ta absence dalšího značení je zvláštní...kdyby tam byl alespoň ještě nějaký ten čtyřlístek zespoda, pak by to bylo jasné...

http://www.pipephil.eu/logos/logo-l1.html

A nebo druhá varianta - je to Big Ben, to by hádám cenově odpovídalo...

A už tu jsme teda hodně :ot: :smoke2:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod AKA » 29 pro. 2008, 22:51

Tak jsem se docetl v publikaci "Zivot s dymkou" toto :
Kuřte „z ruky". Obemkněte hlavičku rukou. Tak máte nejlepší kontrolu, že vaše dýmka není příliš horká. A to je tehdy, když už ji neudržíte...


Dale jenom nejake OT, uz s tim v tomto vlakne prestanu, slibuju :smoke1:
Po dnesni konzultaci s p.Hingarem v jeho kralovstvi jsem usoudil, ze se pouze odloupla zakurovaci pasta a muzu kourit vesele dal, az pokud by to slo do dreva - reklamovat, protoze v tom to miste to nejcasteji byva vada materialu.(cituji)
Jinak jsem si u nej chtel vybrat nejakou hezkou piskovanou Jirsovku kolem 1k a odesel s Petersonem skoro 3x drazsim... Ale je opravdu krasnej, hezky padne. Mam rad, kdyz dymka neco vazi a Jirsovky se mi zdaly jako "z papiru".

Dekuji vsem zucastnenym za pomoc.
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Teplota hlavicky

Příspěvekod Dýmomil » 26 dub. 2012, 16:38

já si to teplo dýmky užívám jak lázně - mám rochlej koub na levym palci a občas se ozve - tak tomu hajzlíkovi dopřávám prohřátí a je jemu i mně líp :puffy:
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků