Močka..

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Močka..

Příspěvekod dsvatos » 13 dub. 2008, 09:41

Dobrý den vespolek Vám všem.. Jsem dýmkařský začátečník a měl bych na Vás jeden dotázek. Mám 4 dýmky (vše BPK) z toho tři bentky a jednu rovnou. Ta neskutečně močkuje :( Ať do ní nacpu tabák suchý, vlhký, jakýkoliv druh a výrobce, výsledkem je velké množství kondenzátu. Musím ji během kouření třeba i třikrát vylévat a náustek vyfouknout (má chladič). U ostatních se toto neděje vůbec , nebo močkují v přijatelných mezích (dle tabáku).. Dokuřuji na dno, zkyslá není. Dělám něco špatně, nebo je to prostě vlastnost dýmky? Nadvrtaná není. Mám se s tím smířit? Díky za rady.

Pokud se toto tady už řešilo, tak se omlouvám, ale nemůžu to najít..
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Příspěvekod basa333 » 13 dub. 2008, 09:58

ahoj, a co zkusit hodit ten chladič do koše?

jinak též
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=1586
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2008, 10:04

Chladič opravdu zahoď. Průchodem dýmu přes chladič se na něm sráží močka, dým musí procházet troubelem a náústkem bez překážek.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 13 dub. 2008, 10:05

"Chladič" není vlastně chladičem v pravém slova smyslu, ale řekl bych že je "kondenzačním jádrem", na kterém se vysráží velké množství dehru (tedy močky), tím vlastně vysušuje kouř.
Tvorba většího množství močky je u dýmek s chladičem vcelku normální.
S chladičem se kouřily hlavně starší, ještě nefermentovaný, a proto drsnější tabíky.
Vyndej chladič, a skus kouřit bez něj, ale za cenu, že dostaneš do pusy víc dehtu !
Naposledy upravil Milos Cerman dne 13 dub. 2008, 10:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dsvatos » 13 dub. 2008, 10:06

No, ony i ty ostatní tři mají chladič. A tam s tím takovej problém není. Tam spíš záleží co tam nacpu, ale vznik močky je oproti téhleté dýmce minimální.. Nejvíce močky se při kouření tvoří tak v první půlce kouření. Ke konci, kdy bych to chápal už se močka nedělá. :roll:
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Příspěvekod dsvatos » 13 dub. 2008, 10:13

OK, díky, zkusím to bez chladiče. A není to třeba tím, že je to rovná dýmka, a ty ostatní jsou bentky? I když teda nevím jak by to mohlo být tím, ale s touhle rovnou je to občas velkovýrobna močky :)
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Příspěvekod ypres.bass » 13 dub. 2008, 10:47

já taky behem kouření 3-4x vyfukuju náustek a někdy jsou to fakt kapky, takže si z toho nic nedělej
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Cifro » 13 dub. 2008, 11:16

Myslím, že s tvarom fajky močkovanie súvis síce mať môže, ale minimálny. Možna máš smolu na drevo, alebo úzky, alebo niečim pripchatý kanálik. Skús ho prebehnúť vrtákom o desatinku väčším, ako je vŕtanie kanálika. Myslím, že 3,3 mm by malo stačiť. Vrták stačí len v kanáliku zatočiť medzi prstami.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod dsvatos » 13 dub. 2008, 11:35

Cifro píše:Myslím, že s tvarom fajky močkovanie súvis síce mať môže, ale minimálny. Možna máš smolu na drevo, alebo úzky, alebo niečim pripchatý kanálik. Skús ho prebehnúť vrtákom o desatinku väčším, ako je vŕtanie kanálika. Myslím, že 3,3 mm by malo stačiť. Vrták stačí len v kanáliku zatočiť medzi prstami.


No, zrovna tahleta má kanálek širokej dost. Dvě další dýmky ho mají užší a hůř se mi čističem kanálek čistí.. A močka se v nich tolik nedělá.. Asi se s tím budu muset naučit žít :lol:
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mack » 13 dub. 2008, 12:25

:arrow: dsvatos
pokud máš tři dýmky přiměřeně dobré, umíš trochu správně kouřit a čtvrtá ti to dělá pořád, tak je to v dýmce...dřevo po x průserech, hlavně z dřívějšího nedokuřování, ponechávání zbytků tabáku v komoře atd je prostě prosáklé dehtem...máš tam žumpu...žádný komín ti nepotáhne, když ho necháš zadehtovat... nejlepší vyhodit...
jednou jsem četl radu, ale nevím :
kotlík prosypat krystalickou solí a zalít lihem a nechat pár dní macerovat...hnědou sráděru pak vysypat a ješte vymýt lihem...pak do toto pustit horký vzduch z fénu, vysušit a nechat několik dnů odpočinout...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod basa333 » 13 dub. 2008, 16:02

no, ale to všechno můžeš zapomenout, pokud kouříš takové tabáky, které prostě močkují :twisted:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod dsvatos » 13 dub. 2008, 16:40

basa333 píše:no, ale to všechno můžeš zapomenout, pokud kouříš takové tabáky, které prostě močkují :twisted:


V téhle dýmce prostě močkuje všechno. I ty tabáky, které v jiné dýmce neudělají ani kapičku. Chápal bych to v případě, že tohle bude obyč BPK a ostatní by byly opravdu kvalitní dýmky, ale bohužel všechny co mám jsou úplně obyč BPK za pár stovek.
Možná to bude tím jak psal Mack, je to má nejstarší dýmka, a před x lety si ode mě s různými tabáky užila svoje. Ale tabák z ní chutná tak jak má. Zkusím ji tedy vyčistit tou solí a lihem. Uvidíme. Stejně už by si asi celá zasloužila generálku.
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Příspěvekod tritrek » 13 dub. 2008, 16:51

dsvatos píše:
basa333 píše:no, ale to všechno můžeš zapomenout, pokud kouříš takové tabáky, které prostě močkují :twisted:


V téhle dýmce prostě močkuje všechno. I ty tabáky, které v jiné dýmce neudělají ani kapičku. Chápal bych to v případě, že tohle bude obyč BPK a ostatní by byly opravdu kvalitní dýmky, ale bohužel všechny co mám jsou úplně obyč BPK za pár stovek.
Možná to bude tím jak psal Mack, je to má nejstarší dýmka, a před x lety si ode mě s různými tabáky užila svoje. Ale tabák z ní chutná tak jak má. Zkusím ji tedy vyčistit tou solí a lihem. Uvidíme. Stejně už by si asi celá zasloužila generálku.


Niekto uz to tu hovoril, ze:
Mack píše:nejlepší vyhodit...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků