Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Vyfajčím ťa do konca ... fajka

06 pro. 2007, 15:07

Priatelia zaujima ma jedna vec: vsade sa tu na fore rozprava, ze fajku treba dofajcit do konca ale CO PRESNE TO ZNAMENA ???

Mne osobne sa podari dofajcit fajku do takeho stavu, ze uplne skoro na spodku fajky mi zostane popol ale aj zbytky tabaku sice sucheho a spaleneho ale predsa len tabaku a ta chut je velmi velmi divna - je to silne, da sa povedat , ze to "smrdi" a upchava sa to stale a zhasina to.

Je toto dofajcenie do "konca" alebo je to omyl? CO PRESNE ZNAMENA DOFAJCIT FAJKU DO KONCA? A AKO PRESNE NATO? Vam vazne zostane na spodku kotlika len a len cisty popol? To vam nezanasa kanalik? A nepali vas jazyk?

A este jedna vec: KARBONOVA VRSTVA: ja ju mam v hornej vrstve ale uplne naspodu ju proste nemam je tam len taka asi mikromikromikro vrstvicka - V COM JE CHYBA ?!

prosim panov moderatorov - ak je toto uplna blbost ok zmazat ale myslim si ze sustredene odpovede pomozu nielen mne

Dakujem

p.s.: vdaka za opravu ankety :)
Naposledy upravil baronstrasil dne 06 pro. 2007, 20:40, celkově upraveno 2

06 pro. 2007, 15:12

Jak kdy. Někdy se zadaří čistý popel, ale většinou se buď na dně udělá "plomba" která už nejde zapálit (normální sespálený tabák, suchý, specielně u plátkových gawithů), nebo když dýmak zamočkuje, tak taky zbyde nespálený tabák, akorát nasáklý močkou.

Každopádně jsem toho názoru, že karbon se tvoří od vršku hlavičky až cca 5mm nad dno, ale níž už je dýmka jen očazená (žádný karbon se tam netvoří).

06 pro. 2007, 15:15

bromden píše:Jak kdy. Někdy se zadaří čistý popel, ale většinou se buď na dně udělá "plomba" která už nejde zapálit (normální sespálený tabák, suchý, specielně u plátkových gawithů), nebo když dýmak zamočkuje, tak taky zbyde nespálený tabák, akorát nasáklý močkou.

Každopádně jsem toho názoru, že karbon se tvoří od vršku hlavičky až cca 5mm nad dno, ale níž už je dýmka jen očazená (žádný karbon se tam netvoří).


hm presne toto mam aj ja a preto ma to zaujima ze ci len robim niekde vaznu chybu alebo je to tak ze kerbon je len tak cca 3-5 mm odo dna kotliku a dolu je to len zadymene a taktiez to dofajcenie do konca - proste mam pocit ze jednoducho ten popol zanesie kanalik a basta - cize kde je to optimuk kedy si mozem povedat DOFAJCIL SOM FAJKU DO KONCA

06 pro. 2007, 15:19

Čo presne znamená "karbonovu vrstvu mam uplne po celej fajke aj na dne":?: Čo sa týka dofajčenia, tak fajčím do takej zmesky, v ktorej je cca 80% popola a 20% zuhoľnateného tabaku. :puffy:

EDIT: aha, 2 ankety v jednej. Karbon mám hlavne v spodnej polovici fajky, vačšinou napchávam 2/3 až 3/4 fajky...

06 pro. 2007, 16:10

ta anketa je nějaká divná

k tématu:
Tak v 70% případů mám na dně buď špunt (zřídka) nebo zbytky zuhelnatělého tabáku (častěji) a ve 30% opravdu dokouřím až do čistého popela.

Pokud jde o karbon u dna, tak celkem slušně se tvoří v dýmkách s kónicky vrtanou tabákovou komorou. Na úplném dně klasických vrtů se mi karbon netvoří.

06 pro. 2007, 18:42

Karbon se tvoří i na dně, mám to potvrzeno vlastní zkušeností. Trvá to ale dlouho, pomoci se tomu podle mne dá tak, že se zakuřuje "odspodu", totiž první řekněme měsíc se fajfka cpe jen do slabé poloviny (pokud na to někdo má nervy).

Když jsem se nakonec odhodlal a vzal klíčem přes patnaáct let kouřenou fajfku, měla vrstvu i na dně. Ale tloušťka byla nesrovnatelně menší než nahoře v hlavičce.
Pomoci se tomu dá podle mne také tak, že se fajfka na dně zkrátka nevytírá, ale jen důkladně obrací, aby se dno pokrylo nejjemnějším popelem. Ten se pak spéká a rychleji se tvoří vrstva - na dně je minimální nebezpečí, že odprýskne.

06 pro. 2007, 21:01

K tomu popelu mohu dodat jen : 1)jak , kdy 2) jak co, 3) jak v čem . Jinými slovy , jsou dýmky a tabáky , které se chovají až vzorně a jsou dýmky a tabáky , které mají k vzornému chování poněkud daleko. Svoji roli hraje též konstalace hvězd , Murphyho zákony ( jiného než toho z Jablonného v Podještědí) a ředa dalších okolností . Když se hlídám a dávám pozor na dýmání , tak vysypávám zuhelnatělé zbytky. Když mám fajfku jen tak halabala v hubě , bafám při práci a nemám čas se jí plně věnovat , vysypávám často šedobílý popílek . :wink:

06 pro. 2007, 21:04

Krhút píše:K tomu popelu mohu dodat jen : 1)jak , kdy 2) jak co, 3) jak v čem . Jinými slovy , jsou dýmky a tabáky , které se chovají až vzorně a jsou dýmky a tabáky , které mají k vzornému chování poněkud daleko. Svoji roli hraje též konstalace hvězd , Murphyho zákony ( jiného než toho z Jablonného v Podještědí) a ředa dalších okolností . Když se hlídám a dávám pozor na dýmání , tak vysypávám zuhelnatělé zbytky. Když mám fajfku jen tak halabala v hubě , bafám při práci a nemám čas se jí plně věnovat , vysypávám často šedobílý popílek . :wink:


hehe tak toto aj ja cim menej sa sustredim nato ako fajcim :) tym lepsie fajcim najlepsie ked pracujem alebo riadim auto - a este ked citam dobru knihu.

06 pro. 2007, 21:05

BATRACHOS píše:Karbon se tvoří i na dně, mám to potvrzeno vlastní zkušeností. Trvá to ale dlouho, pomoci se tomu podle mne dá tak, že se zakuřuje "odspodu", totiž první řekněme měsíc se fajfka cpe jen do slabé poloviny (pokud na to někdo má nervy).

Když jsem se nakonec odhodlal a vzal klíčem přes patnaáct let kouřenou fajfku, měla vrstvu i na dně. Ale tloušťka byla nesrovnatelně menší než nahoře v hlavičce.
Pomoci se tomu dá podle mne také tak, že se fajfka na dně zkrátka nevytírá, ale jen důkladně obrací, aby se dno pokrylo nejjemnějším popelem. Ten se pak spéká a rychleji se tvoří vrstva - na dně je minimální nebezpečí, že odprýskne.


tak som si trosku oddychol - myslel som si ze fajcim zle alebo co - ale ked teraz pozeram odpovede v ankete a prispevky zistujem ze tak ako fajcim je to ok :) uff

06 pro. 2007, 21:18

Málo kdy se mi stane , že dokouřím do krásného šedého popílku . Většinou to je sice šedé , ale jsou v tom i tmavé malilinkaté kousky skoro žádné velikosti . Myslím si však , že to má celkovou spojitost s klimou , tabákem , situací a kuřákem . Jinak u některých tabáků , je umění taky dokouřit kotlík alespoň do této konzistence . Dost často dělám i to , že v poslední fázi lehce rozhrábnu spodek a dokouřím . :D

07 pro. 2007, 08:55

taky mám karbon jenom nahoře...a dokuřuju většinou do černého popela skoro bez zbytků

07 pro. 2007, 11:31

Tvorba karbonu souvisí s dokuřováním. Pokud je dýmka častěji nedokouřena, tvorba karbonu u dna je samozřemě pomalejší.

07 pro. 2007, 18:10

Podle mě by se měla dokouřit i kdyby na to měl padnout les. :smoke2:
Každým nedokouřením si koledujeme na čím dál horší požitek, další nedokouření..... Pak ji odložíme protože se ten hnus nedá kouřit.

07 pro. 2007, 18:27

mihra píše:Tvorba karbonu souvisí s dokuřováním. Pokud je dýmka častěji nedokouřena, tvorba karbonu u dna je samozřemě pomalejší.


Já nevím, dokuřovat by se každopádně mělo, ale i tak - čistě osobně, na základě zkušeností se svými (i mnoho let kouřenými) dýmkami musím konstatovat, že karbon kdekoli na dně nebo do 5ti milimetrů nad ním je jednoduše mýtus - nikdy jsem nic takového neviděl :wink:

07 pro. 2007, 19:23

Podle mne se na dně karbon vytvoří, ale pak se jaksi udržuje stálá tenká vrstvička, prohrabováním popelu apod se nemá jak udržet. Když jsem čistil jednu starou dýmku nechtěně jsem rýpl i do dna a vyrýpla se rýha tak 0,5 mm v karbonu, žádné dřevo. Dokuřování je jasné, ale když po nedokouření má dýmka možnost dostatečně dlouho vysychat, nemělo by se jí nic stát, zkysnutí hrozí jen u často takhle kouřených dýmek.
Odeslat odpověď