Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Téma uzamknuto

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

10 říj. 2010, 17:58

No já bych to dýmky necpal, nejsem moc na ty aromatiky. Našel jsem jeden starší názor na Classico od Batrachose-ten skoro nic jinýho než aromatiky nekouří. Teda aromatiky a latakie. Taky ho moc nechválí. Ale pokud Tě zajímá, klidně do něj, stejně si svůj názor musíš utvořit sám a někdy chvíli trvá než zjistíš co Ti vlastně jede... :puffy:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

10 říj. 2010, 19:46

Scalex :arrow: vždyť píšu že asi nedokážu fundovaně poradit :mryellow:
Já nevím, zkoušel jsem toho Krakonoše z různých dýmek, v různou denní i roční dobu a prostě to nedám. Ostatní tabáky mi chutnají, tak snad nedělám nic špatně a možná ho mám jen nějakou špatnou várku :think:

MB OCh si právě na Tvou radu míchám s Alsbo cherry a je to příjemné pokouření :) ale i samotný OCh mi chutná.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

11 říj. 2010, 13:07

Tak zítra se jdu podívat do obchodu na dýmky jestli tam maj Stanislawky a jaký tam maj tabák pak napíši jak to dopadlo :)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

11 říj. 2010, 20:21

Dotaz, možná už to tu někde bylo ale pročíst celej topic je jako otův slovník.
1. čistíte dýmku ještě zatepla nebo až trochu vychladne
2. dnes se mi povedlo krásne dokouřit do bílého popela ale možná nefér způsobem :D Na konci kotle už mi to šlo špatně zapálit tak jsem popel se zbyzkem tabáku promíchal a ještě asi 2min kouřil pak dýmka zhasla nadobro. Bylo to ok?
3. dnes jsem si objednal:
- Dymka Stanislaw 0417
- Dymka Stanislaw 0108
- Dymkovy tabak Samuel Gawith Balkan Flake
- Dymkovy tabak Peterson Sherlock Holmes
nejsem si jistej jak si poradím s tím flakem jak ho nařezat, nacpat a zakuřovat :?

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

11 říj. 2010, 21:28

1-2.Po dokouření trochu zamíchám popel s nespálenýma zbytkama(pokud tam jsou), nechám zchladnout a čistím až potom. Filtrovou komoru ale čistím kapesníkem hned, čím dřív se ten sajrajt vytře, tím líp. Myslím, že Tvoje dokouření bylo zcela ok, jak už to nejde zapálit nebo hned zhasíná, končím. Nelámej si s tím tolik hlavu, důležitý je, aby dýmka neměla mokré dno, ale aby se taky nepropálila. :puffy:
3.Balkan flake není zrovna začátečnický tabák, počítej s tím, že ho budeš muset víc zapalovat. Plátek rozeber, trochu pomni a potrhej a nech chvíli odvětrat, SG flaky bejvají hodně vlhký. Pak opravdu velmi jemně nacpi(spíš nasyp), dolů dej hrubší, na to jemnější a úplně navrch si namni hodně jemnou drť, lepší Ti to bude chytat. Vršek jenom srovnej, vůbec netlač. Hlavně u připalování nespěchej, opatrně zapal, párkrát zabafej, stejně to zhasne, ale to nevadí. Netahej zprudka, spařil bys to a to je pak hnus. Kolikrát zapaluju i 5x, než se to opravdu chytne, důležitý je klid a nespěchat. Dusat začneš až se to opravdu chytí a to ještě velmi opatrně. Jedině tak si tenhle tabák vychutnáš. Ono se možná divíš, že to tady tolik zdůrazňuji, znáš tenhle postup z jiných tabáků, ale tady to platí obzvlášť, proto to omílám. :wink:
Sherlock je pro mě naprostá katastrofa. I když Pitrson tvrdí, že hoří jak blázen, já se s ním nepopasoval. Buď hicoval, močkoval a nechutnal, nebo soustavně zhasínal, prostě jsem nepřišel jak na něj. Tak jako tak mi stejně nejel, už nemám důvod se s ním trápit. Ale to neznamená, že Tobě chutnat nebude. Vyzkoušej a uvidíš. :wink:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

11 říj. 2010, 21:30

Ja osobne chvilku s cistenim chvilku pockam, trebas 10 minut a pak jemne dymku rozeberu a vycistim. Nekdy cistim az doma po hospode :|
Balkan flake mi horel dost spatne, nechavam jej proto pred kourenim opet chvilku vysusit, pak nakrajim a rukou promnu na jemno, nacpu a kourim.
u Sherlocka nechavam ten tabak take trochu vyschnout. Posledni dobou mi ale dela problemy, ktere mi driv nedelal. Nevim,cim to je :(

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

11 říj. 2010, 23:30

José píše:J...Nekdy cistim az doma po hospode :| ...


a já často až druhý den (nebo až v další hospodě)

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 06:56

bassa :arrow: muhehe
a kontrolní otázka - jak často chodíš do hospody?
pokud se ta další hospoda koná ten samý večer tak by to šlo

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 07:43

José píše:J...Nekdy cistim az doma po hospode :| ...

basa333 píše:a já často až druhý den (nebo až v další hospodě)


Jojo, taky to tak dělávám :lol: Dokonce nacházím často až po několika dnech v kapse od saka či kabátu nedokouřenou dýmku i s tabákem apod. :wink: :plaster:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 08:07

Juri píše: ...Dokonce nacházím často až po několika dnech v kapse od saka či kabátu nedokouřenou dýmku i s tabákem apod. :wink: :plaster:


jak já ti rozumím.... :wink: já ji dám většinou nedokouřenou z hospody do mého pouzdra s tím, že ji dobafám, než nastoupím do busu, pak na ni zapomenu, ve futrálu se samozřejmě vysype a mám o zábavu postaráno :wink:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 08:22

basa333 píše:...já ji dám většinou nedokouřenou z hospody do mého pouzdra s tím, že ji dobafám, než nastoupím do busu, pak na ni zapomenu...


Pokud nedokouřím v klidu v hospodě, dokuřuji cestou. Zatím to nikdy nikomu nevadilo :D

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 08:26

:wink: ano. při tvé postavě to opravdu nikdy nikomu nevadí. já bych asi tak přesvědčivý nebyl.

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 09:21

Teda pánové, na vás tady vylézají pěkné prasárny, abych nezůstal pozadu tak já mám rekord v dokuřování dýmky asi po týdnu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 09:23

no a co? určitě chutnala dobře... tabáček pěkně vyschl :wink:

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

12 říj. 2010, 09:30

Přesně tak, nic se nestalo, občas nějaký ten mýtus musí padnout, aby začátečníci nebyli příliš vystresováni. Dýmka je o pohodě a klidu, žádná honička a stres a když nejde o život jde o ..... .
Téma uzamknuto